XVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne
XVI Niedziela Zwykła

1. Grupa CZERWONA zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy z Gniezna 28 lipca. Wejście na Jasną Górę 5 sierpnia. Msza św. kończąca tegoroczne pielgrzymowanie 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie ppag.pl/zapisy”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

2. Kalendarz liturgiczny:
śr. – Święto św. Marii Magdaleny
czw. – Święto św. Brygidy
pt. – św. Kingi
sob. – Święto św. Jakuba

3. W przyszłą niedzielę, 26 lipca (w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa) po Mszach św. błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są w ramach akcji MIVA na zakup środków transportu dla misjonarzy.

4. Dziś trzecia niedziela m-ca – osoby z Żywego Różańca proszę o wymianę tajemnic jeszcze w ramach własnych róż. Spotkanie formacyjne z wymianą tajemnic za miesiąc, w trzecią niedzielę sierpnia tj. 16 sierpnia br. Już dziś zapraszam.

5. „Wielki Odpust” w tym roku w dniach 12 / 13 września (sobota i niedziela).

6. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne. Zebraliśmy 2 309 zł i 50 groszy. Dziękuję również za wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

7. „Bóg zapłać” wszystkim za udział we Wprowadzeniu na Urząd Proboszcza. Dziękuję szczególnie za wykonane pracy przy naszym kościele: wykoszenie trawy oraz, oczyszczenie chodnika. Dziękuję Radzie parafialnej i Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz Panu Organiście za zaangażowanie i uświetnienie uroczystości. Dziękuję również p. Hannie za dar na stół plebanijny oraz byłej parafiance naszej parafii za ofiarowaną na plebanię lodówkę.

8. Życzę błogosławionej niedzieli w gronie rodziny oraz zdrowego, bezpiecznego oraz pełnego Bożych łask tygodnia. Wszystkim Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu pogrzebem katolickim pożegnaliśmy śp. Zygmunta Kazusia z Murowanej Gośliny. Polecajmy Zmarłego miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie …

Dąbrówka Kościelna, 19 lipca 2026 (ks. proboszcz)