I Niedziela Adwentu

I  Niedziela Adwentu

1. Okresem Adwentu rozpoczęliśmy nowy  rok liturgiczny. To  czas  radosnego, ale też pełnego wiary oczekiwania. Przygotowując  się na przybycie Pana, weźmy udział w  roratach, niech  towarzyszą nam adwentowe postanowienia, wstrzemięźliwość  od  alkoholu, innych używek oraz  zabaw  bądź dyskotek. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w  Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania. Podczas Mszy Świętych  będzie  Ją  symbolizowała zapalona roratnia świeca.

2.  W tym tygodniu porządek Mszy św. roratnich jest następujący:

–  Dąbrówka  –  o  g.   6.30 we wtorek i czwartek,   o  g.18.00  w  środę  i  piątek

–  Pawłowo     –  o  g. 18.00 we wtorek i czwartek

3.  Tego tygodnia przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Zatem  w  czwartek modlimy się o dar nowych powołań do Bożej Służby, a w piątek wynagradzamy za grzechy Sercu Pana Jezusa.  Tego dnia spowiedź dla dzieci i  młodzieży od  godz. 17.00.  Chętnych chorych  odwiedzę przed  południem  –  początek o godz. 9.00 proszę o zgłoszenia

4. Dzisiaj zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będą roznoszone do domów we wszystkich wioskach naszej Parafii. Zwyczajem lat ubiegłych przy tej okazji będą zbierane ofiary na pokrycie naszych zobowiązań wobec Archidiecezji (Katedra,  Seminarium,  Kuria Metropolitalna) – wysokość ofiary wynosi 4,00 zł od każdej osoby.

      Do nabycia w  zakrystii są  już świece  małe  i duże  rozprowadzane przez  Caritas Polska (w cenie 8,-  lub 18,-).

5.  Kalendarz liturgiczny:

         –    śr.     –  św. Andrzeja, Apostoła

         –    sb.     –  św. Franciszka Ksawerego

6.  W czwartek w duchu wiary, pożegnaliśmy śp. Teresę Szymańską, mieszkankę os. Sosnowego w Karczewku. Pamiętajmy też o niej  w modlitwie….

7.  „Bóg zapłać” Pani Bożenie za pomoc w przygotowaniu dekoracji adwentowej.

Dąbrówka  Kościelna,  26.11.2022 r.

(Ks. Proboszcz)