II Niedziela Adwentu

II  Niedziela  Adwentu

1.Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w modlitwie adwentowej całego Kościoła na Roratach. W tym tygodniu porządek Mszy św. roratnich jest  następujący:

  • w poniedziałek  i  czwartek  o      6.30
  • w środę  i  piątek  o    18.00

2. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego  Poczęcia  NMP.  Zapraszam na  Eucharystię  przed południem o g. 11.00 i wieczorem  o 18.00 – na tej Mszy św.  dzieci I – komunijne wraz z rodzicami będą uczestniczyć w obrzędzie poświęcenia medalików. Przed  Mszami  św.  zaśpiewamy  część  Godzinek,  które  opiewają  Niepokalane Poczęcie  Matki  Bożej

Odpowiadając na prośbę Matki Bożej, która objawiła się  8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech,  od 12.00 do 13.00  tego dnia będziemy mogli przeżyć GODZINĘ ŁASKI. Maryja powiedziała:                                                                                                                                                                             „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę  Łaski dla całego świata. * Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla  duszy i ciała. * Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. * Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. *Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. *  Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.  *  Jeśli ktoś nie może w tym  czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.     Zapraszam.

3. Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie organizuje w dzisiejszą niedzielę  zbiórkę ofiar do puszek na pomoc w ewangelizacji Kościoła Katolickiego za wschodnią granicą naszej Ojczyzny. Zachęcam do wsparcia również tego dzieła.

4. Bardzo dziękuję za ostatnie prace porządkowe wokół kościoła i przy plebanii panom  Janiszewskiemu i Witkowi „Bóg zapłać” również za składane ofiary na ogrzewanie i na prace remontowe drogą tradycyjną czy elektroniczną. W  zakrystii  można  nabywać opłatki  oraz  świece Caritas na świąteczny stół.

5. Następna niedziela jest drugą  niedzielą  miesiąca  zatem  ofiarami zbieranymi tego  dnia  wspierać  będziemy  podejmowane  prace przy  kościele.

 

Dąbrówka Kościelna, 05.12.2020 r.
(Ks. Proboszcz)