I Niedziela Wielkiego Postu

I  Niedziela Wielkiego Postu

1.  Wszystkich  gorąco  zapraszam  do  udziału  w  nabożeństwach  pasyjnych, które w  naszym  Sanktuarium  odprawiane  są  w  stałym  porządku:

  •     Droga  Krzyżowa  –  piątek  godz.  16.30
  •     Gorzkie  Żale          –  niedziela   g.   14.30

2.   W piątek po drodze krzyżowej i Mszy św. kolejne spotkanie dla dzieci I komunijnych.

3.   Nasza Archidiecezjalna Caritas informuje, że obecnie ma zabezpieczonych 750-800 miejsc noclegowych i pobytowych. Są to: kwatery prywatne, kwatery parafialne, kwatery w  zakonach oraz w budynkach należących do archidiecezji gnieźnieńskiej m.in. w  seminarium, domu rekolekcyjnym, Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, w  niezamieszkanych plebaniach i innych budynkach parafialnych. Na stronie Caritas działa też specjalny formularz dla osób prywatnych, poprzez który zgłosić można  zarówno kwaterę i  pomoc materialną, jak i pomoc psychologiczną lub prawniczą. Poprzez formularz mogą  zgłaszać się też wolontariusze i tłumacze.

4.   Na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie do Caritas przekazałem 1.900 zł –  Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim za okazaną wrażliwość i hojność, podczas zbiórki po Mszach św. w minioną niedzielę oraz środę popielcową.

Jednocześnie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej o pokój dla tego narodu, którą podejmujemy codziennie 20 minut przed Eucharystią, a w piątek o 15.00  na  koronce do Bożego Miłosierdzia.

5.  Następna niedziela jest drugą w m-cu, zatem zbieranymi ofiarami wspierać będziemy wykonane prace w świątyni i wokół niej.

6.   O pomoc w uporządkowaniu kościoła uprzejmie proszę mieszkańców Turostówka I

7.   Przypominam o niedzielnej akcji  honorowego  poboru  krwi  w  hali sportowej w Kiszkowie.

Dąbrówka Kościelna, 05.03.2022 r.
(Ks. Proboszcz)