I Niedziela Wielkiego Postu

I  Niedziela  Wielkiego Postu

 1. Wszystkich gorąco  zapraszam  do  udziału  w  nabożeństwach  pasyjnych,  którew  naszym  Sanktuarium  odprawiane  są  w  stałym  porządku:

  • Droga Krzyżowa  –  piątek          16.30
  • Gorzkie Żale         –  niedziela      14.30

2.  W tym tygodniu przypadają:

I czwartek –  pół godziny przed Mszą św. o 17.30 w modlitwie różańcowej  prosić będziemy o dar nowych, świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

I piątek – spowiedź  św. dla dzieci  i  młodzieży od  godz. 15.50  przed Drogą Krzyżową. Chorych (zgłoszonych indywidualnie) odwiedzę  przed południem  –  początek o godz. 9.00

       Po drodze krzyżowej i Mszy św.  spotkanie  dla dzieci I komunijnych.

3.  Na prośbę Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP w następną niedzielę, przy wyjściu ze  świątyni,  w ramach wielkopostnej  jałmużny  będziemy wspierać finansowo ofiary trwającej  na wschodzie wojny. (Tekst Apelu jest zamieszczony w gablocie)

      Na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebarliśmy w ub. niedzielę  601 zł. „Bóg zapłać”

4.  O uporządkowanie kościoła proszę  pierwszą grupę z Karczewa, którą stanowią rodziny mieszkające w bloku.

5.  Kalendarz liturgiczny:

sb –  św. Kazimierza Królewicza

6.  Podziękowanie Księdza Prymasa dt. Nawiedzenia…

     Program pielgrzymki to: udział Apelu Jasnogórskim o g. 21.00, czuwanie zakończone  Pasterką o północy, a w poniedziałek o godz. 7.00  Msza św. z udziałem Księdza Prymasa oraz o g. 10.00 Droga Krzyżowa na wałach.

    W  ramach naszego dekanatu kiszkowskiego chcemy włączyć się w to dziękczynne pielgrzymowanie. Koszt wynosi 180 zł. (w tej kwocie zawiera się opłata za podróż i nocleg w 4 osobowym pokoju w domu pielgrzyma). Wyjazd w niedzielę  o godz. 13.30 z Dąbrówki K. przez Kiszkowo i Pobiedziska, powrót w poniedziałek pod wieczór. Chętne osoby mogą zgłaszać się w zakrystii lub telefonicznie do środy włącznie.

 

Dąbrówka Kościelna, 25.02.2023 r.
(ks. Proboszcz)