I Niedziela Wielkiego Postu

I  Niedziela Wielkiego Postu

1.  Wszystkich  gorąco  zapraszam  do  udziału  w  nabożeństwach  pasyjnych, które w  naszym  Sanktuarium  odprawiane  są  w  stałym  porządku:

  •     Droga  Krzyżowa  –  piątek  godz.  16.30
  •     Gorzkie  Żale          –  niedziela   g.   14.30

2.   W piątek po drodze krzyżowej i Mszy św. kolejne spotkanie dla dzieci I komunijnych.  Rodziców bardzo proszę, by traktować  spotkania dla dzieci  jako obowiązkowe.

3.  Serdecznie dziękuję  za  złożone  ofiary w  ubiegłą  niedzielę  w kościele,  bądź przekazane  na konto parafialne, na podejmowane prace  świątyni. Ich  wysokość   wyniosła  1.292,-

4.  Ponieważ skończył się opał (4 tony), byłem zmuszony zamówić kolejne dwie tony, by dalej  podgrzewać kościół.  Panom  Janiszewskiemu A.,  Szelewskiemu  i  Nawrockiemu Witkowi dziękuję za  wniesienie  ekogroszku  do kościoła. Do zapłacenia mamy 1.760 zł

5.  Dziś trzecia niedziela m-ca, zatem osoby z Żywego Różańca proszę o wymianę tajemnic nadal w ramach własnych grup.

6.  Klub HDK ponownie organizuje akcję honorowego poboru krwi i zaprasza w przyszłą niedzielę (28.02) do hali sportowej w Kiszkowie.  Akcja dedykowana jest małej Oldze  chorej na SMA – organizatorzy, zapraszają nie tylko krwiodawców, do udziału w loterii – każdy los wygrywa i staje się darem życia!

7.  Zachęcam też do korzystania z propozycji wielkopostnych rozważań, rekolekcji,  zamieszczanych na stronach internetowych, czy w mediach społecznościowych, dzięki którym możemy owocniej przeżywać czas Wielkiego Postu. Informacje o dwóch z nich  są wywieszone  w kruchcie kościoła.

8.  Raz jeszcze bardzo proszę o uporządkowanie świątyni mieszkańców Głęboczka.

 

 

Dąbrówka Kościelna, 20.02.2021 r.
(Ks. Proboszcz)