I Niedziela Adwentu

I  Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy nowy  rok liturgiczny okresem Adwentu. Jest to  czas  radosnego  ale i pobożnego  oczekiwania. Przygotowując  się na przybycie Pana, weźmy  udział w  roratach, niech  towarzyszą nam adwentowe postanowienia, wstrzemięźliwość od alkoholu oraz innych używek.  Wykorzystajmy ten czas dla umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

2.  Serdecznie zapraszam do udziału w modlitwie adwentowej Kościoła na Roratach. W tym tygodniu porządek Mszy św. roratnich jest  następujący:

–  Dąbrówka  –  o  g.   6.30  w  poniedziałek i środę,   o  g. 18.00  we wtorek i czwartek

–  Pawłowo     –  o  g. 18.00  w  poniedziałek i środę

3.  W  I   czwartek m-ca przed roratami o 17.30 zapraszam  na różaniec w int. powołań….

4.  W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Zapraszam na Eucharystię  przed południem o g. 11.00 i wieczorem o 18.00 – na tej Mszy św.  dzieci I  komunijne wraz z rodzicami będą uczestniczyć w obrzędzie poświęcenia medalików.  Przed  Mszami  św.  zaśpiewamy  część  Godzinek,  które  opiewają  Niepokalane Poczęcie  Matki  Bożej.

      Odpowiadając na prośbę Matki Bożej, która objawiła się  8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech,  od 12.00 do 13.00  tego  dnia  będziemy  mogli przeżyć GODZINĘ ŁASKI.  Maryja  powiedziała wówczas: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. * Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. * Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. * Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. * Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.  *  Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.  *  Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.   Zapraszam.

5.  Dzisiaj zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będą roznoszone do domów we wszystkich wioskach naszej Parafii. Zwyczajem lat ubiegłych przy tej okazji będą zbierane ofiary na pokrycie naszych zobowiązań wobec Archidiecezji (Katedra, Seminarium, Kuria Metropolitalna) – wysokość ofiary wynosi 4 zł od każdej osoby.

6. Już dziś informuję, że spowiedź św. adwentowa w naszej Parafii będzie miała miejsce już w następnym tygodniu – w piątek  15.XII. (przed 3 niedzielą Adwentu)

7.  Za tydzień druga niedziela m-ca zatem ofiarami zbieranymi tego dnia wspierać  będziemy  prace w naszej świątyni. Tradycyjnie w II n. adwentową przy wyjściu z kościoła będziemy też mogli wesprzeć dzieło ewangelizacji Kościoła na Wschodzie

8. Państwu Szelewskim oraz Paniom Barbarze i Mirce uprzejmie dziękuję za całkowite uporządkowanie liści wokół kościoła i plebanii, a Pani Bożenie za pomoc w przygotowaniu dekoracji adwentowej.

9.  Kalendarz liturgiczny:

–    śr.     –  św. Mikołaja – Ks. Proboszcz na odpust do Sławna zaprasza w sobotę o 12.00

–    pt.    –  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

10.  Dziękuję też za kolejne ofiary na ogrzewanie, a także za wszelkie dowody życzliwości, pamięć, dobre słowa i modlitwę, zwłaszcza  PRDiE, z  okazji  święta mojego Patrona.

Dąbrówka  Kościelna,  02.12.2023 r.

(Ks. Proboszcz)