II Niedziela Adwentu

II  Niedziela Adwentu

1. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w modlitwie adwentowej Kościoła na Roratach. W tym tygodniu porządek Mszy św. roratnich jest  następujący:

–  Dąbrówka  –  o  g.   6.30 we wtorek i środę,   o  g. 18.00  w  poniedziałek  i  piątek

–  Pawłowo     –  o  g. 18.00 we wtorek  i  o  g. 17.00  w  piątek

2. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Zapraszam na Eucharystię  przed południem o g. 11.00 i wieczorem o 18.00 – na tej Mszy św.  dzieci I  komunijne wraz z rodzicami będą uczestniczyć w obrzędzie poświęcenia medalików.  Przed  Mszami  św.  zaśpiewamy  część  Godzinek,  które  opiewają  Niepokalane Poczęcie  Matki  Bożej.

      Odpowiadając na prośbę Matki Bożej, która objawiła się  8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech,  od 12.00 do 13.00  tego  dnia  będziemy  mogli przeżyć GODZINĘ ŁASKI.  Maryja  powiedziała wówczas: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. * Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. * Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. * Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. * Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.  *  Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.  *  Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.   Zapraszam.

 3. Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie organizuje w dzisiejszą niedzielę zbiórkę ofiar do puszek na pomoc w ewangelizacji Kościoła Katolickiego za  wschodnią granicą naszej Ojczyzny. Zachęcam do wsparcia  tego zbożnego  dzieła przy wyjściu z kościoła.

4.  Już dziś informuję, że spowiedź św. adwentowa w naszej Parafii będzie miała miejsce w następnym tygodniu – w piątek 16.XII. (przed 4 niedzielą Adwentu.  W  zakrystii  można  nabywać opłatki  oraz  świece Caritas na świąteczny stół.

5.  Bardzo dziękuję panom Szelewskiemu i Janiszewskiemu za uporządkowanie zgrabionych liści przy kościele i plebanii oraz odśnieżenie chodników. „Bóg zapłać” również za składane ofiary na ogrzewanie, drogą tradycyjną czy elektroniczną. Korzystając z rządowej pomocy na 3 tony po 2 tys. zł i zakładając włączenie się wszystkich rodzin oraz samotnych osób  = 30,-

6.  Następna niedziela jest drugą w tym m-cu, zatem ofiarami zbieranymi tego dnia wspierać  będziemy  podejmowane  prace przy  kościele.

7.  Po wielu perturbacjach dotarły dwa stojaki, które służyć będą jako katafalk w kaplicy pogrzebowej. Ich koszt wraz z przesyłką wyniósł 1005 zł. został pokryty z ofiar rodziców dzieci  I  komunijnych  tegorocznej uroczystości. „Bóg zapłać”

8.  Za wszelkie dowody życzliwości, dobre słowa i modlitwę PRDiE oraz wszystkim, którzy pamiętali o  mnie w  święto  mojego  Patrona, z serca dziękuję.

9.  W następną niedzielę 11.XII zapraszam na Eucharystię o 11.00 po której będziemy mogli zobaczyć wstępny projekt nowych ławek, być może dokonać wyboru (jeśli będzie więcej propozycji), a następnie przy kościele na kilku stoiskach zobaczyć  czemu w naszym codziennym życiu służy „Drewno z Lasu”. Nie zabraknie również dobrej, ciepłej strawy…

Dąbrówka  Kościelna,  03.12.2022 r.

(Ks. Proboszcz)