II Niedziela zwykła

II Niedziela  zwykła

1. W najbliższą środę rozpoczyna się kolejny Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o modlitwie  w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, miejscach pracy i  nauki, w naszym narodzie.

2.  Plan kolędy na ostatnie dni:

            – poniedz.       – Huby n.stawami, Dzwonowo, Dzwonowo L.         g.   12.30

            – wtorek          – Turostówko I, Stęszewice i Turostówko II             g.   12.30

 Dobiega końca  wizyta duszpasterska w  naszej Parafii.  Parafianie, których  domy  z  różnych przyczyn  były  zamknięte bądź działkowicze  pragnący  przyjąć  kapłana,  by  modlić się  o  Boże  błogosławieństwo  na  kolejny  rok mogą  ustalić  termin  spotkania  po  Mszy  św.  lub telefonicznie.

3.  W  następną  niedzielę  po  Sumie  będzie  miała  miejsce  kolęda  na  plebanii,  na którą  serdecznie  zapraszam  Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną oraz osoby,  które podczas spotkań kolędowych zaprosiłem do tego grona.

4.  Dziś po Mszy św. o g. 11.00  obowiązkowe spotkanie dla  kandydatów do sakramentu bierzmowania,  natomiast  osoby  z  Żywego Różańca proszę o wymianę tajemnic.

5.  W ubiegłą niedzielę składka inwestycyjna wyniosła 1.544,-  „Bóg zapłać” za złożone  ofiary drogą tradycyjną, bądź przekazane na parafialne konto. Serdecznie dziękuję również za kolejne ofiary na ogrzewanie kościoła

6.  Kalendarz liturgiczny:

        –    wt.     –  św. Antoniego

        –    sb.      –  św. Agnieszki

7.  O uporządkowanie kościoła uprzejmie proszę mieszkańców Głęboczka.

8.  W miniony piątek odbył się pogrzeb śp. Hieronima Modraka, mieszkańca Dąbrówki K.,  pamiętajmy o zmarłym w modlitwie…

Dąbrówka Kościelna, 15.01.2023 r.
(ks. Proboszcz)