II Niedziela zwykła

II  Niedziela zwykła

1.  Od poniedziałku w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powszechnej oznacza podjęcie  jej  przez  wszystkie  Kościoły  chrześcijańskie. Niech nasza osobista więź z Panem Bogiem, modlitwa w tej intencji oraz trud budowania  jedności w naszych  rodzinach i domach, wspólnotach, miejscach  pracy i  nauki,  będą  skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

2.  Zakończyliśmy nasze spotkania na Mszach św. kolędowych. W kolejnych dniach modlitwą  objęliśmy mieszkańców wszystkich wiosek  należących  do  naszej Parafii.  Tym, którzy włączyli się do modlitwy przez osobistą obecność w kościele, bądź duchową jedność w domach,  serdecznie dziękuję. „Bóg zapłać” również za  ofiary  kolędowe   złożone w kościele  bądź  przekazane na konto parafialne.

3.  Dziś trzecia niedziela m-ca, zatem proszę o wymianę tajemnic osoby tworzące wspólnotę Żywego Różańca. Raz jeszcze serdecznie zachęcam  do włączenia się i poszerzenia grona osób tworzących Żywy Różaniec w naszej rodzinie parafialnej.

4.  Bardzo dziękuję  za  złożone  ofiary na prace  remontowe  świątyni w  ubiegłą niedzielę. Ich wysokość  wyniosła  1.532,-  „Bóg zapłać”  także  drugiej grupie  rodzin z  Gniewkowa  za uporządkowanie kościoła.

5. Kalendarz liturgiczny:

  •   wt.     –  sw. Józefa Pelczara
  •   czw.   –  św. Agnieszki

6.   W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich – pewnie wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa,  ofiarowana  Komunia św. i  serdeczna pamięć.

 

Dąbrówka Kościelna, 16.01.2021 r.
(Ks. Proboszcz)