III Niedziela Wielkiego Postu

III  Niedziela Wielkiego Postu

1.  Nabożeństwa  Pasyjne  w  naszym Sanktuarium przeżywamy w  stałym   porządku

  •     Droga  Krzyżowa  –  piątek  godz.  16.30
  •     Gorzkie  Żale          –  niedziela   g.   14.30

Serdecznie  zapraszam  do  udziału  w  tych  szczególnych  spotkaniach  z  Chrystusem cierpiącym  za  nasze  grzechy.

2.  Już dziś serdecznie zapraszam do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które przeżywać będziemy w naszej Parafii  od  V niedzieli  Wielkiego Postu (za dwa tygodnie).

3. Panom Markowi Szelewskiemu i Antoniemu Janiszewskiemu  uprzejmie dziękuję za uporządkowanie terenu przy kościele po złamaniu konara drzewa akacji. Tych podziękowań niestety nie mogę skierować pod adresem mieszkańców Głęboczka, którzy zignorowali trzykrotną prośbę o uporządkowanie naszej świątyni.

W dalszej kolejności  proszę teraz  o  pomoc mieszkańców os. Sosnowego i Świerkowego z Karczewka.

4.  Na fundusz  pomocy Misyjnym Dziełom Kościoła  „Ad Gentes” w  ramach wielkopostnej  jałmużny  zebraliśmy w  ubiegłą  niedzielę i przekazaliśmy  kwotę  227,-   „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Także dwom rodzinom za dodatkowe ofiary na ekogroszek.

Następna niedziela drugą  w tym m-cu, zatem  ofiarami zbieranymi tego dnia  wspierać   będziemy  podejmowane  prace  w  kościele. Jestem po rozmowie z  p. Organmistrzem,  na święta wielkanocne powinny pojawić się w części piszczałki wypełniające prospekt  instrumentu.

5.  Zwyczajem lat  ubiegłych  uprzejmie  proszę o składanie ofiar na  kwiaty do Grobu Pańskiego.

6.  W minioną środę odbył się pogrzeb śp. Anny Karbowniczak, mieszkanki Pawłowa Sk. Pamiętajmy o niej w osobistej modlitwie.

 

Młodzież męską w wieku od lat 17, zachęcam do udziału w dniu skupienia który odbędzie się w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, w sobotę 13 marca 2021 w godzinach 9.00 – 18.00. pod hasłem: „Waleczne serce” – Stosowny plakat umieszczony jest w kruchcie kościoła

 

 

Dąbrówka Kościelna, 06.03.2021 r.
(Ks. Proboszcz)