IV Niedziela Wielkiego Postu

IV  Niedziela  Wielkiego Postu

1.  W poniedziałek przed wieczorną Eucharystią o 17.30 zapraszam na modlitwę różańcową w intencji sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy. Modlitwa o pokój rozbrzmiewać będzie tego dnia w kościołach w całej Polsce. To część ogólnoeuropejskiej inicjatywy „Łańcuch Eucharystyczny” trwającej 39 dni. Z inicjatywą wystąpiła Rada Konferencji Episkopatów Europy (CCEE). Przez 39 dni poszczególne episkopaty modlą się w intencji sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy.

2.  Wszystkich Parafian  oraz  gości  serdecznie  zapraszam  do  udziału  w  nabożeństwach  pasyjnych:

 –  Droga  Krzyżowa   –  piątek  godz. 16.30

  –  Gorzkie  Żale          –  niedziela    g. 14.30

3.   W piątek  po  nabożeństwie  i  Mszy  św.  kolejne  spotkanie  dzieci I komunijnych.

4.  W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Kościele przeżywamy ją jako Dzień Świętości Życia oraz  Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na świętowanie tej  Uroczystości  na  Mszy  św.  zapraszam  o godz. 11.00.  Wieczorna Eucharystia będzie już z kolejnej niedzieli Wielkiego Postu.  Ponawiam też zaproszenie do podjęcia duchowej adopcji (w praktyce oznacza to codzienną dziesiątkę różańca św. wraz  z  modlitwą o ochronę zagrożonego  życia  dziecka  poczętego przez okres dziewięciu m-cy). Chętnych proszę o kontakt ze mną.

4.   Przed nami niezwykłe chwile. Po następnej niedzieli 27/28 marca w naszej Rodzinie Parafialnej przeżywać będziemy czas nawiedzin i adoracji Wielkopiątkowego Krzyża  św. Jana Pawła II wraz z  relikwią Jego krwi. W  poniedziałkowe  popołudnie  uroczyście wprowadzimy  Krzyż do świątyni, by do wtorkowego popołudnia cieszyć się Jego obecnością i  przy Nim w modlitwie jednoczyć się z naszym PANEM. Rezerwujmy sobie czas na te przeżycia.

5.  O uporządkowanie kościoła w dalszej kolejności uprzejmie proszę pozostałe osoby i rodziny z Karczewa (oprócz mieszkańców bloku).

6.  Spowiedź św. wielkanocna z  udziałem kapłanów będzie miała  miejsce  w następny piątek  przed  niedzielą  palmową – 31 marca.

7.  Bardzo dziękuję za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę, bądź przekazane na konto parafialne na nasze prace. Ich  wysokość  wyniosła  1.575,-  Bóg zapłać również za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8.  Osoby z Żywego Różańca proszę o wymianę tajemnic  w ramach własnych róż.  Po Mszy św. o g.11.00  kolejne spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Dąbrówka  Kościelna,  18.03.2023 r.