IV Niedziela Wielkiego Postu

IV  Niedziela  Wielkiego Postu

1. Wszystkich Parafian  oraz  gości  serdecznie  zapraszam  do  udziału  w  nabożeństwach  pasyjnych:

 –  Droga  Krzyżowa   –  piątek  godz. 16.30

 –  Gorzkie  Żale          –  niedziela    g. 14.30

2. W piątek  po  nabożeństwie  i  Mszy  św.  kolejne  spotkanie  dzieci I komunijnych, a Osoby z Żywego Różańca  proszę w następną niedzielę  o wymianę  tajemnic  w  ramach własnych róż.

3. W obliczu niepokojących zjawisk mających  miejsce w  naszym  kraju  Abp  Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, zaprasza do włączenia się w  modlitwę nowenny  #21:20.
Nowenna rozpocznie się w sobotę 16 marca a zakończy 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia. Ta modlitwa –  w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, będzie podjęta na Jasnej Górze po Apelu Jasnogórskim za wsta-wiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Szczegółowe informacje dostępne są  na stronie: https://nowenna2120.pl/ oraz  na  plakacie  zamieszczonym w kruchcie kościoła.  W  naszym  Sanktuarium włączymy  się  w  tę modlitwę  na  zakończenie  każdej  Mszy św. w  czasie trwania  nowenny !!!

4. Spowiedź  św. wielkanocna z  udziałem kapłanów będzie miała  miejsce  w następny piątek  przed  niedzielą  palmową – 22.03.  Okazja do skorzystania z tego sakramentu jest zawsze przed Mszą św. Do dyspozycji jest także w  każdą niedzielę przed  Gorzkimi Żalami o. Jacek głoszący kazania  pasyjne.

5.  W ub. poniedziałek rząd  ławek  których już  nie  ma, przekazaliśmy Parafii w  Ujściu k. Piły do jednej z kaplic należących do tej wspólnoty. Od poniedziałku ruszają prace związane z wymianą instalacji grzewczej.

6.  O uporządkowanie kościoła w dalszej  kolejności uprzejmie proszę mieszkańców Dzwonowa i Dzwonowa Leśnego.

7.  Firma Remondis zgłosiła gotowość  odbioru odpłatnie elektrośmieci (np. lodówki, pralki, kuchenki,  telewizory, odkurzacze, laptopy, drukarki, monitory, silniki i zabawki elektryczne, baterie itp.) Robiąc przedświąteczne porządki  możemy zebrać, choć po części, środki  na  zakup  nowego projektora do pieśni. (1 kg to 0,50 gr.) Zatem zachęcam do porządków, a niepotrzebne rzeczy można dostarczyć i złożyć przy garażu obok plebanii. (plakat w kruchcie)

8.  Bóg zapłać  za dzisiejsze ofiary  na podjęte prace oraz  na  kwiaty  do  Grobu Pańskiego.

9.  Klub HDK ponownie organizuje akcję honorowego poboru krwi i  zaprasza w  czwartek (14.03) do hali sportowej w Kiszkowie. Akcja będzie połączona  ze  zbiórką do puszek na rzecz ciężko chorej Pani Natalii Drzewieckiej, mamy czwórki dzieci.

Dąbrówka  Kościelna,  09.03.2024 r.    (Ks. Proboszcz)