IV Niedziela Wielkiego Postu

IV  Niedziela Wielkiego Postu

 

1.     Od 8 grudnia 2020 r. trwa Rok św. Józefa, obchodzony w związku ze 150. rocznicą ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła katolickiego. W  obliczu  skutków  pandemi  Ojciec  Święty  postanowił  przywołać osobę św. Józefa, aby pokazać, że  wszyscy mogą w  Nim znaleźć orędownika, pomocnika i  przewodnika w  tych  trudnych  czasach.   Przypadająca w tym tygodniu w piątek, 19 marca uroczystość św. Józefa, jest głównym punktem obchodu tego Roku.

Tego dnia papież Franciszek zainauguruje specjalny Rok „Rodzina Amoris Laetitia”,  który zakończy się obchodami X Światowego Spotkania Rodzin – 26 czerwca 2022 roku w Rzymie.  Papież zauważył, że  doświadczenie pandemii  uwydatniło centralną  rolę  rodziny jako Kościoła domowego oraz znaczenie więzi wspólnotowych między rodzinami. Przez to rodzina zasługuje na rok obchodów, aby mogła znaleźć się w centrum zaangażowania oraz troski w każdej rzeczywistości duszpasterskiej i kościelnej.

Zatem serdecznie zapraszam do modlitwy w najbliższy piątek w intencji Kościoła oraz naszych rodzin za wstawiennictwem św. Józefa.

2.  Ponawiam również zaproszenie  do  udziału  w  nabożeństwach  wielkopostnych:

  •     Droga  Krzyżowa  –  piątek  godz.  16.30
  •     Gorzkie  Żale          –  niedziela   g.   14.30

3.    W piątek po  nabożeństwie  i  Mszy  św.  kolejne  spotkanie dla  dzieci I komunijnych.

4.     Przed nami szczególny i ważny czas rekolekcji wielkopostnych, które przeżywać będziemy w naszej Parafii od najbliższego sobotniego wieczoru do wtorku (20 – 23 marca).  Polecam  Waszej modlitwie ks. Andrzeja Bohdanowicza, który przyjął zaproszenie do  ich przeprowadzenia oraz naszą rodzinę parafialną – o skorzystanie z tego daru i o błogosławione owoce tego czasu. Każdego dnia eucharystia z nauką, poprzedzona będzie godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu i  możliwością  skorzystania z sakramentu  pokuty.

5.  Serdecznie dziękuję:

  •        –  trzem osobom z dwóch rodzin z os. Sosnowego za uporządkowanie świątyni,
  •        –  panom Szelewskiemu i Janiszewskiemu za prace porządkowe przy kościele i plebanii,
  •        –  za składane ofiary  na kwiaty do Grobu Pańskiego

 

 

Dąbrówka Kościelna, 13.03.2021 r.
(Ks. Proboszcz)