IV Niedziela zwykła

IV  Niedziela zwykła

1.    We wtorek przypada  święto Ofiarowania Pańskiego w naszej tradycji  nazywane  świętem  Matki  Boskiej  Gromnicznej.  Przynosząc  świece  gromadzimy  się  na  Mszy św. o godz. 11.00  lub 18.00 w  czasie których będzie  miało  miejsce  ich  błogosławieństwo  oraz  procesja  ze  światłem. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa –  światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.     Na  g. 18.00  zapraszam  dzieci  I komunijne  wraz  z  rodzicami,  którym  zostaną  przekazane poświęcone  świece  na  ich  Uroczystość  w  maju. Po Eucharystii odbędzie się  jeszcze spotkanie  dla rodziców.

2.   W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie  ofiarować swoje życie Panu Bogu.  Składane w to święto ofiary przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

3.  W tym tygodniu przypadają I czwartek  i  piątek miesiąca. W czwartek przed Eucharystią adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty od 17.30.  W I piątek spowiedź dla dzieci i  młodzieży od  godz. 17.00.  Chorych (zgłoszonych telefonicznie bądź w zakrystii)  odwiedzę  przed południem  –  początek o godz. 9.00

4. Kalendarz liturgiczny:

  • pn.   – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej
  • wt.   – Ofiarowanie Pańskie
  • pt.    – św. Agaty
  • sb.    – św. Pawła Miki i Towarzyszy

5.  W poniedziałek o g. 9.00  jest zaplanowane  rozbieranie dekoracji świątecznej.Chętnych  do pomocy w pracach porządkowych  serdecznie zapraszam.

 

 

Dąbrówka Kościelna, 30.01.2021 r.
(Ks. Proboszcz)