Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

Niedziela  Wniebowstapienia Pańskiego

1.  W przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i są to ostatnie dni,  aby zadośćuczynić przykazaniom kościelnym nakazującym spowiedź i Komunię Świętą  wielkanocną.

2.  Dziś nabożeństwo majowe przy Dębie  o g. 16.00  – wszystkich  serdecznie  zapraszam  do tej  pięknej  majowej  modlitwy, którą  zakończymy we wtorek.

3.  W środę rozpocznie się  m-c czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu  Pana Jezusa. Po Mszy św. będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe,  odmawiając  litanię do Serca Jezusowego. Zapraszam na te nabożeństwa, aby wynagradzać Panu  Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości rodzaju ludzkiego. Tej modlitwy niech również nie brakuje w naszych domach.

4.  W tym tygodniu przypadają  I czwartek, piątek  i sobotę  miesiąca.

>  w I czwartek  przed wieczorną  Eucharystią o 17.40 zapraszam na różaniec w int. nowych  powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

>  w I piątek chorych odwiedzę  przed południem – początek o g. 9.00.   Spowiedź dla  dzieci i młodzieży  w  piątek  od  godz. 17.00

>  w I sobotę  kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu  Sercu Maryi –  serdecznie zapraszam przed południem na godz. 10.00  Okazja do spowiedzi św. od  9.30

5.  Kalendarz liturgiczny:

            – trwa nowenna do Ducha Św.

            – wt. – święto Nawiedzenia NMP

            – śr.  – św. Justyna

            – pt.  – św. Karola Lwangi i Towarzyszy

6.  Przypominam o akcji Honorowego Poboru Krwi, która w dzisiejszą niedzielą odbywa się w Kiszkowie przy hali sportowej.

7.  Serdecznie dziękuję za pamięć, życzenia i modlitwę osobom i rodzinom, które pamiętały o mojej kolejnej rocznicy święceń kapłańskich. „Bóg zapłać” również Pani Bożenie za kolejne prace dekoracyjne.

Dąbrówka  Kościelna,  28.05.2022 r.

(Ks. Proboszcz)