Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela  Zmartwychwstania Pańskiego

   Tak jak zmartwychwstanie przyniosło władzę Chrystusa nad wrogiem człowieka, grzechem, śmiercią i chorobami, niech także w życiu każdego z nas objawi się chwała Jego Życia i piękno Jego obecności.   Życzę, by działanie Bożej Miłości w życiu nas wszystkich, ukazało się w sposób szczególnie radosny i  przepełniony nadzieją.  Życzę  otwarcia  serc  na  dary  Chrystusa   Zmartwychwstałego i przyjęcia ich całym sobą.  Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana darzy dobrym zdrowiem oraz  dodaje sił, które pomogą być autentycznymi świadkami Zmartwychwstałego.

1.Wyrazy ogromnej  wdzięczności  składam:

– wszystkim osobom, które przybyły we wtorek, by uporządkować kościół – z Gniewkowa, Turostówka, Karczewka, Dąbrówki K. i Pawłowa Sk.

– Panom Szelewskiemu, Nawrockiemu i p. Korneckim za pomoc w  przygotowaniu  Grobu Pańskiego, a także p. Bożenie, która zadbała o świeże obrusy na  ołtarzach,

– również  wszystkim, którzy  składali  ofiary  na  kwiaty  do Grobu Pańskiego  jeszcze  raz  serdecznie dziękuję.

2.  Jutro Poniedziałek  Wielkanocny  –  Msze  św.  o godz. 8.30  i  11.00.  Swymi ofiarami  wspierać  będziemy  Uczelnie Katolickie.

3.  Dzieci I  komunijne zapraszam  na kolejne spotkanie  w  piątek  o  godz. 16.30. Najbliższa sobota przed południem będzie dniem ich  pierwszej spowiedzi św. (godzina zostanie ustalona z rodzicami na piątkowym spotkaniu).

4.  Serdecznie dziękuję za złożone ofiary w minioną niedzielę na nasze prace przy świątyni. Ich wysokość wyniosła 1.828 zł.  Na ołtarzu pojawiła się nowa figura Chrystusa Zmartwychwstałego – jednej z osób z naszej Parafii, która  ją ufundowała  bardzo dziękujemy  za  ten  piękny gest.

5.  Za tydzień w Gnieźnie przypadają uroczystości ku czci św. Wojciecha. Tego roku będą przeżywane w duchu  wdzięczności za beatyfikację bł. Prymasa Tysiąclecia oraz powitamy  kopię  Jasnogórskiej Ikony, która będzie nawiedzała wszystkie parafie naszej Archidiecezji.Program dwudniowych Uroczystości wraz z zaproszeniem do udziału w nich jest zamieszczony w gablocie.

6.  Do następnej niedzieli, która jest świętem Bożego Miłosierdzia, trwa Oktawa Wielkanocna, dlatego w piątek postu nie ma.

Dąbrówka Kościelna, 16.04.2022 r.

(Ks. Proboszcz)