Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Uroczystość  Jezusa  Chrystusa  Króla  Wszechświata

 

1.Dziś w Uroczystość  Chrystusa  Króla  Wszechświata – po  Sumie  wystawienie  Najświętszego  Sakramentu,  litania  do  Serca  Pana  Jezusa  i  akt  poświęcenia  (będąc  w  stanie  łaski  uświęcającej  możemy  uzyskać  odpust  zupełny)

2. W następną niedzielę rozpoczynamy Adwent.  Na  Mszach  św.  zostaną poświęcone opłatki  na stół  wigilijny. Do nabycia w  zakrystii są  już świece  małe  i duże  rozprowadzane przez  Caritas Polska (w cenie 7,-  lub 14,-).  Już dziś zachęcam do refleksji dotyczącej adwentowego postanowienia, do rozmowy  rodziców z dziećmi na ten temat, pomocy w przygotowaniu roratniego lampionu…

3. Bardzo dziękuję za własną inicjatywę i zgrabienie liści z większości  terenu wokół kościoła i  plebanii  Państwu Alicji i Markowi Szelewskim  oraz  Pani Mirce. „Bóg zapłać” również za składane  ofiary na  ogrzewanie  kościoła (uczyniło to 10 rodzin lub samotnych osób), oraz za przekazane w minionych dniach ofiary na konto parafialne.

4. O uporządkowanie kościoła  uprzejmie proszę  1 grupę z Gniewkowa, którą stanowią rodziny: Pasik, Szczegóła, Makowskich, Węgrzyn, Słomiany i Bajek.

5. Kalendarz liturgiczny:
– wt. – św. Męczenników Andrzeja Dung-Laca i Towarzyszy

Dąbrówka Kościelna, 21.11.2020 r.
(Ks. Proboszcz)