Uroczystość  Jezusa  Chrystusa  Króla  Wszechświata

Uroczystość  Jezusa  Chrystusa  Króla  Wszechświata

1. Dziś w Uroczystość  Chrystusa  Króla  Wszechświata. Po Mszy św. o 11.00  wystawienie  Najświętszego  Sakramentu,  litania  do  Serca  Pana  Jezusa  i  akt  poświęcenia.

2. W następną niedzielę rozpoczynamy Adwent.  Na  Mszach  św.  zostaną poświęcone opłatki  na stół  wigilijny. Już dziś zachęcam do refleksji dotyczącej adwentowego postanowienia, do rozmowy rodziców z dziećmi na ten temat oraz pomocy w przygotowaniu roratniego lampionu…  W zakrystii są już do nabycia świece  małe  i duże  rozprowadzane przez  Caritas  Polska  (w cenie 8,- mała  lub 18,- duża).

3.  W tym tygodniu przypada 1 piątek m-ca. Osoby chore i starsze pragnące skorzystać z posługi sakramentalnej proszę o kontakt ze mną – odwiedziny tego dnia przed południem. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od  godz. 17.00

4.  Serdeczne podziękowanie składam za podjęte w minionych dniach prace:

– Państwu Szelewskim i p. Barbarze Klimasek  za  porządkowanie liści wokół kościoła,

– również za kolejne ofiary na ogrzewanie kościoła.

5. Kalendarz lit:

czw  – św. Andrzeja, apostoła

6. Mam jeszcze kilka biletów na koncert pieśni patriotycznych i kolęd w wykonaniu Poznańskich Słowików, który odbędzie się 27.12  o godz. 19.00 w Auli Uniwersyteckiej w  Poznaniu w 105 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.  Niestety w  busie, którym pojedziemy nie ma już wolnych miejsc. Kto jest zainteresowany i ma możliwość dotarcia na własną rękę może się zgłaszać. Koszt biletu wynosi 10 zł.

7.  Młodym przypominam o spotkaniach, które z myślą o nich rozpoczynają się w grudniu m.in. w Gnieźnie i Wągrowcu. Zatrzymać się nad swoim życiem i dobrze rozeznać czekającą drogę – taki jest ich cel. Spotkania odbywać się pod wspólnym hasłem „W brzuchu ryby”, a  więcej  informacji można znaleźć na stronie powolani.archidiecezja.pl

Dąbrówka  Kościelna,  25.11.2023 r.