Uroczystość Najświętszej Trójcy

Uroczystość   Najświętszej   Trójcy

1. W czwartek uczestniczyć będziemy w kolejnej tajemnicy naszej wiary. Jest  nią Ur. Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Eucharystia jest źródłem naszej wiary – tego dnia chcemy tę prawdę jeszcze głębiej przeżyć i zamanifestować przez udział w procesji do czterech ołtarzy. Dziękując Bogu za ten bezcenny dar, upraszać będziemy potrzebne łaski dla świata, Kościoła św., Parafii i dla siebie.   O przygotowanie ołtarzy bardzo proszę:

            1 ołtarz  –  mieszk.  os. Leśnego                3  ołtarz – mieszk. Głęboczka

            2 ołtarz  –  mieszk.  os. Sosnowego           4  ołtarz – mieszk.  Karczewa

               Eucharystia tego dnia o godz. 8.30  oraz  o  11.00  z  procesją

2.  Do sypania kwiatków  zapraszam  wszystkie dziewczynki, zwłaszcza te, które przeżywały I Komunię św. i rocznicę. Próba sypania kwiatków odbędzie się w poniedziałek  o g. 17.00  Chłopcy  w  strojach I komunijnych  również  wezmą  udział w procesji.  Proszę, aby  również zatroszczyć się o sztandar i baldachim.  Udekorujmy nasze domy, a nade wszystko zad-bajmy  o  serca,  w  których  dobry  Bóg  ciągle  szuka  miejsca  dla  siebie.

3.  W oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o 18.00 będziemy uczestniczyć w  procesji eucharystycznej wokół kościoła. Na zakończeniu Oktawy spotkamy się w Miączynku  i Pawłowie Sk.

4.  Pięknie dziękuję Panom Markowi Szelewskiemu, Antoniemu Janiszewskiemu i Grzegorzowi Szymańskiemu za poświęcony czas i trud w wykoszeniu sporych połaci trawy przy kościele, plebanii, na cmentarzu i przy Dębie. „Bóg zapłać” p. Waldkowi Chruścickiemu za oczyszczenie rynien naszej świątyni.

     W szczególny sposób wyrażam swoją wdzięczność wszystkim, którzy przybyli we wtorek, by we wspólnej modlitwie dzielić wdzięczność i  radość moich kolegów oraz  moją za kolejną rocznicę  naszych  święceń  kapłańskich. Osobom z Żywego Różańca „Bóg zapłać” za życzenia, kwiaty, upominek, a także Paniom za pomoc w podjęciu kapłanów.

5.  Następna niedziela  jest  drugą  w tym m-cu – ofiarami wspierać  będziemy  nasze    prace w  świątyni i na cmentarzu.     Tego  dnia,  po  Mszy  św.  o  11.00  i  czerwcowym,  spotkanie dla  bierzmowanych.

6. Kalendarz liturgiczny:

–  pn    –  św. Bonifacego

–  czw. –  Ur. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.  Ks. Proboszcz w Łagiewnikach Kość. zaprasza    na   Odpust tego dnia – Suma o godz. 16.00

–  sb.    –  bł. Bogumiła

7.   Prymas Polski abp Wojciech Polak udziela wszystkim wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania 9 czerwca (piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej), wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz charakteru pokutnego tego dnia. Aby zadośćuczynić dyspensie należy pomodlić się w intencjach polecanych wiernym przez papieża Franciszka oraz podjąć uczynek chrześcijańskiego miłosierdzia.

Dąbrówka  Kościelna,  3.06.2023 r.          (Ks.  Proboszcz)