VI Niedziela Wielkanocna

1. W ramach obchodów 100 r. urodzin św. Jana Pawła II zapraszam w dzisiejszą niedzielę po południu o godz. 15.30 na nabożeństwo majowe przy Dębie, obok którego jak wiemy, rośnie dąb papieski. Posadzony w 2006 r. przez Leśników w Łopuchówka upamiętnia osobę i niezwykły pontyfikat naszego wielkiego Rodaka i dziś Orędownika w niebie. (Gromadząc się pamiętajmy o zachowaniu należytej odległości od siebie). W poniedziałek, w dzień Jego urodzin, zapraszam dodatkowo o 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dziękując Panu za dar naszego Papieża Polaka, chcemy upraszać  dar Bożych łask dla ojczyzny i całego świata… Skorzystajmy z wielu ciekawych propozycji TVP i Polskiego Radia, które w tych dniach będą emitowane na antenie. Warto na nie zaprosić nasze młode pokolenie, któremu nie dane było poznać św. Jana Pawła II.

3. Zapraszam do wspólnego przeżywania nabożeństw majowych w swoich wioskach przy krzyżach lub tutaj w Sanktuarium każdego dnia po wieczornej Eucharystii, która odprawiana jest o godz. 18.00

4. Trwa okres wielkanocny, w którym każdy katolik zobowiązany jest do przeżycia sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. Przypominam o tych przykazaniach osobom, które jeszcze tego nie uczyniły.

5. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni krzyżowe – Dni Modlitw o Dobre Urodzaje i za Kraje Głodujące – włączmy się do tej jakże potrzebnej modlitwy.

6. Mamy trzecią niedzielę m-ca, zatem osoby tworzące Żywy Różaniec proszę o wymianę tajemnic, jeszcze w ramach własnych róż.

7. Bóg zapłać za złożone w minioną niedzielę oraz w tygodniu ofiary na prace remontowe świątyni (drogą tradycyjną bądź na konto parafialne) – ich suma wyniosła 1.290,- Dziękuję także Paniom z Dąbrówki i p. Markowi Szelewskiemu za kolejne prace przy kościele i plebanii.

8. W środę po Mszy św. i majowym zapraszam na spotkanie dzieci I komunijne.

OD DZIŚ W KAŻDEJ LITURGII, WG NOWYCH ROZPORZĄDZEŃ, W NASZEJ ŚWIĄTYNI MOŻE BRAĆ UDZIAŁ 57 OSÓB (Z WYŁĄCZENIEM SŁUŻBY LITURGICZNEJ).

 

Dąbrówka Kościelna, 16.05.2020 r.

Andrzej Kaczmarek
(Ks. Proboszcz)