VI Niedziela zwykła

VI  Niedziela  zwykła

1. Ks. Prymas abp Wojciech Polak serdecznie zaprasza do katedry gnieźnieńskiej w następną niedzielę (19.02) na Uroczystości związane z zakończeniem peregrynacji Jasnogórskiej Ikony w naszej Archidiecezji. O g. 15.00 będzie sprawowana Msza św., której będzie przewodniczyć i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. Po  Eucharystii nastąpi pożegnanie Obrazu Matki Bożej. Program Uroczystości, które rozpoczną się już w sobotę, umieszczony jest w gablocie.

   Ofiary zebrane na tacę podczas Mszy św. pożegnalnej przekazane zostaną na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.  Tego samego dnia zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek w parafiach naszej archidiecezji. Okazując wsparcie tym, którzy ucierpieli, wyraźmy Bogu wdzięczność za dar obecności Ikony Jasnogórskiej pośród nas.

   Z naszego dekanatu jest organizowany autokar do Gniezna w niedzielne popołudnie. Chętne na wyjazd osoby uprzejmie proszę o kontakt ze mną.

2.  W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na kolejne spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Tego dnia osoby tworzące wspólnotę Żywego Różańca proszę o wymianę tajemnic w ramach własnych grup.

3.  Serdecznie dziękuję Panom Janiszewskiemu, Szelewskiemu, Adrychowi i Nawrockiemu za pomoc we wniesieniu  ekogroszku do piwnicy kościoła i plebanii. Przy tej okazji „Bóg zapłać” za kolejne ofiary na ogrzewanie.

4.  Kalendarz liturgiczny:

– wt.  – św. Cyryla i Metodego, patronów Europy

5.   W naszym dekanacie, w okresie Wielkiego Postu, w Parafii pw. św. Stanisława Bp. we Wronczynie w soboty (od 25.02. do 1.04.br.) o g.19.30 będzie prowadzona Katecheza Przedmałżeńska dla osób, które nie mają tego kursu, a pragną w najbliższym czasie  zawrzeć Sakrament Małżeństwa. Zainteresowani mogą zgłaszać się  jedynie drogą  internetową przez stronę  https://narzeczeni.archidiecezja.pl/

6.  Przypominam, że w  tym tygodniu  ruszą  prace  na  cmentarzu związane z  pielęgnacją i przycinką koron drzew (zwłaszcza w I części do krzyża). Wykonawcy  proszą o zabranie z pomników wszystkiego,  co  mogłoby  ulec zniszczeniu.

Dąbrówka Kościelna, 11.02.2023 r.
(ks. Proboszcz)