VII Niedziela Wielkanocna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i są to ostatnie dni, aby zadośćuczynić przykazaniom kościelnym nakazującym spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

2. To już ostatni tydzień maja – zachęcam do udziału we wspólnych nabożeństwach majowych w swoich wioskach przy krzyżach lub tutaj w Sanktuarium po wieczornej Eucharystii, która odprawiana jest o godz. 18.00

3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.

4. Serdecznie dziękuję za podjęcie kolejnych prac przy plebanii i kościele Panom Szelewskiemu, Janiszewskiemu i Szymańskiemu oraz Pani Bożenie. Dobiega końca remont naw bocznych, przestrzeni pod chórem, kruchty i sąsiednich pomieszczeń. W najbliższych dniach mają być montowane nowe dębowe drzwi w kruchcie. Dziękuję za wsparcie tych działań – na konto parafialne w tym tygodniu wpłynęło 240 zł.

5. Kolejne spotkanie dla dzieci I komunijnych w środę o 16.30

6. Kalendarz liturgiczny:
– trwa nowenna do Ducha Św.
– wt. – św. Filipa Nereusza
– pt. – św. Urszuli Ledóchowskiej

Z uwagi na niegasnące apele Centrów Krwiodawstwa, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Kiszkowie gorąco zaprasza do udziału w akcji honorowego poboru krwi w niedzielę 31 maja przy hali sportowej w Kiszkowie. Zebrana krew stanie się darem życia dla chorego na białaczkę Łukasza

 

Dąbrówka Kościelna, 23.05.2020 r.

Andrzej Kaczmarek
(Ks. Proboszcz)