VII Niedziela Wielkanocna, Wniebowstąpienie Pańskie

 VII Niedziela Wielkanocna

1. Dziś nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I komunijnych oraz z pierwszej rocznicy o godz. 16.00 – wszystkich serdecznie zapraszam do tej pięknej majowej modlitwy, którą przeżywamy w naszym Sanktuarium w dni powszednie o godz. 18.30

2. W przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i są to ostatnie dni, aby zadośćuczynić przykazaniom kościelnym nakazującym spowiedź i Komunię Świętą  wielkanocną.

3. Bardzo dziękuję Rodzicom dzieci I komunijnych, ich rodzinom oraz sąsiadom i znajomym, którzy przyszli z pomocą w uporządkowaniu kościoła, terenu przy świątyni. Nadto Rodzicom dziękuję za dekorację Sanktuarium oraz dar ołtarza jakim jest wspólna ofiara na naszą świątynię.

4. Dzieci przyjęte dziś do I Komunii św. oraz z I rocznicy przeżywać będą przez najbliższe dni swój „biały tydzień” codziennie uczestnicząc w Eucharystii o 18.00 i po niej w nabożeństwie majowym.

5. Bardzo dziękuję za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę w kościele, bądź przekazane na konto parafialne, na podejmowane prace świątyni. Ich łączna kwota wyniosła 1.903,-

6. Kalendarz liturgiczny:
– trwa nowenna do Ducha Św.

7.  W jedną z niedziel nabożeństwo majowe przeżywamy przy Dębie. Zatem zapraszam na to nabożeństwo w następną niedzielę po południu o godz. 16.00

8. Parafia we Wronczynie organizuje 6 czerwca br. pielgrzymkę na Jasną Górę z okazji 200-lecia powstania Żywego Różańca. Koszt 150 zł. Zgłoszenia z adresem i nr pesel do 24 maja. Nr kontaktowy: 61/ 815 62 45

Dąbrówka Kościelna, 16.05.2026 r.  (Ks. Proboszcz)