XI Niedziela zwykła

XI  Niedziela zwykła

1. Raz  jeszcze składam  serdeczne  podziękowanie  wszystkim, którzy gromadzili się w czasie oktawy Bożego Ciała na wspólnej  modlitwie. Dziękuję mieszkańcom  Dzwonowa Leśnego i Dzwonowa  za piękne przygotowanie uroczystości  zakończenia Oktawy oraz  wszystkim,  którzy przyjęli zaproszenie  do modlitwy. „Bóg zapłać” również  za  ofiarowane z ołtarzy  kwiaty do kościoła.

2.   Dziś przypada 13 dzień miesiąca –  zapraszam do udziału w nabożeństwie fatimskim wieczorem o godz. 20.30  przy Dębie.

3.  Raz jeszcze  zachęcam, by w osobistej modlitwie sięgać po modlitwę litanii do Serca  Pana Jezusa, bądź włączać się w nią tu w świątyni, gdzie podejmujemy ją każdego dnia w tym miesiącu.

4.   Osoby należące do Żywego Różańca proszę o wymianę tajemnic w następną niedzielę w ramach własnych róż.

5.   Uprzejmie dziękuję pięciu  Paniom z Karczewka  za  uporządkowanie  świątyni  oraz p. Waldemarowi Chruścickiemu za kolejne prace przy dachu kościoła.

6.  Jak słyszeliśmy z środków przekazu Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy  zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br.

7. Zapowiedzi przedślubne:

Marcin Kulecki, kawaler, zam. w naszej Parafii  i  Karolina Joanna Zięba, panna, zam.w Parafii p.w. św. Wawrzyńca w Pniewach    (zap. II)

8.  Kalendarz liturgiczny:

  • pn – bł. Michała Kozala
  • wt – bł. Jolenty
  • czw  – św. Alberta Chmielowskiego

Dąbrówka Kościelna, 12.06.2021 r.
(ks. Proboszcz)