XI Niedziela zwykła

XI  Niedziela  zwykła

1. Za nami połowa czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Raz jeszcze przypominam i zachęcam, by w osobistej modlitwie sięgać po modlitwę litanii do Serca Pana Jezusa, bądź włączać się w nią tu w świątyni, gdzie podejmujemy ją w łączności z Eucharystią.

2. Dobiega końca rok szkolny. Niech jego zwieńczeniem będzie  również podziękowanie Panu Bogu za ten rok nauki, wszystkie łaski i doświadczenia. Dzieci i młodzież zachęcam do spowiedzi św.  i  udziału w Mszy św. w naszej świątyni  bądź  w  kościołach  przy swoich szkołach.

3. Serdecznie dziękuję  za  złożone ofiary w  ubiegłą  niedzielę,  bądź  przekazane na  konto parafialne  na  podejmowane  prace.  Ich  wysokość  wyniosła  2.059 zł. „Bóg zapłać” również za kolejne, indywidualne ofiary na wymianę ławek (300 zł)

4. Z serca dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu naszej Uroczystości 55 rocznicy koronacji Obrazu – w uporządkowaniu świątyni, terenu wokół niej i przy plebanii, w podjęciu naszych Gości w świetlicy i w domu parafialnym. Za wszelki trud, życzliwość, ofiarowane dary, Parafianom, Władzom Gminy Kiszkowo oraz Osobom życzliwym temu miejscu z głębi serca „Bóg zapłać”.

5. Kalendarz liturgiczny:

–    pn. – św. Brata Alberta Chmielowskiego

–    pt.  – św. Alojzego Gonzagi

6.  Dziś trzecia  niedziela m-ca – osoby z  Żywego Różańca  proszę  o  wymianę tajemnic w ramach własnych róż.

7.  Kolejna akcja Honorowego Poboru Krwi odbędzie się  w  czwartek 20.06. przy hali sportowej w Kiszkowie. Wielkopolskie Centrum Krwiodawstwa apeluje o pilnej potrzebie uzupełnienia zapasów krwi.

Dąbrówka  Kościelna,  15.06.2024 r.    (Ks. Proboszcz)