XI Niedziela zwykła

XI  Niedziela  zwykła

1. Raz jeszcze składam serdeczne podziękowanie  wszystkim, którzy gromadzili się w czasie oktawy Bożego Ciała na wspólnej modlitwie. Dziękuję mieszkańcom  Miączynka i Pawłowa Sk.  za  piękne przygotowanie  uroczystości  zakończenia  Oktawy w swoich wioskach oraz tym, którzy przyjęli zaproszenie  do modlitwy. „Bóg zapłać”  również  za  ofiarowane  z  ołtarzy  kwiaty do kościoła.

2.  We wtorek w Kiszkowie o godz. 17.00 pięć młodych osób z naszej rodziny parafialnej wraz z młodzieżą z tamtej Parafii  przyjmie sakrament bierzmowania. Otoczmy ich modlitwą, by dary Ducha Świętego, były im wsparciem w ich codziennym, chrześcijańskim życiu…

3.  Ponawiam zaproszenie do włączenia się do liturgicznej służby ołtarza dzieci, zwłaszcza przyjętych tego roku do I Komunii św. oraz z pierwszej rocznicy.

4. Serdecznie dziękuję  za  złożone ofiary w  ubiegłą  niedzielę,  bądź  przekazane na  konto parafialne  na  podejmowane  prace.  Ich  wysokość  wyniosła  1.715 zł.

5.  Dobiega końca rok szkolny. Niech jego zwieńczeniem będzie  również podziękowanie Panu Bogu za ten rok nauki, wszystkie łaski i doświadczenia. Dzieci i młodzież zachęcam do spowiedzi św.  i  udziału w Mszy św. w naszej świątyni  bądź  w  kościołach  przy swoich szkołach.

6. Kalendarz liturgiczny:

  • –  śr. –  św. Alojzego Gonzagi
  • –  Ur. Narodzenia św. Jana Chrzciciela  – ks. Dziekan zaprasza na Odpust  do   Kiszkowa. Suma       o godz. 11.00

7.  Dziś trzecia  niedziela m-ca – osoby z  Żywego Różańca  proszę  o  wymianę tajemnic  w ramach własnych róż.  Jestem po rozmowie z  siostrami  karmelitankami,  które obiecały przygotowanie  nowego sztandaru Żywego  Różańca  na  uroczystość odpustową.

8.  Kolejna akcja Honorowego Poboru Krwi odbędzie się w następną niedzielę 25.06. przy hali sportowej w Kiszkowie. Wielkopolskie Centrum Krwiodawstwa apeluje o pilnej potrzebie uzupełnienia zapasów krwi (zwłaszcza w grupie Rh-)

Dąbrówka  Kościelna,  17.06.2023 r.