XI Niedziela zwykła

XI Niedziela zwykła

1. Zgodnie z dekretem Stolicy Apostolskiej, dziś dla naszego Sanktuarium kończy się Rok Jubileuszowy związany z 50 rocznicą koronacji wizerunku Dąbrowieckiej Matki Pocieszenia.
Panu Bogu i Matce Dąbrowieckiej wyrażamy naszą modlitewną wdzięczność za wszelkie łaski, które stały się udziałem nas oraz dusz w czyśćcu cierpiących, którym mogliśmy również każdego dnia ofiarować dar odpustu zupełnego. Jubileusz dobiega końca, lecz dalej z wiarą i pokorą o Boże błogosławieństwo za przyczyną Maryi tutaj możemy prosić…

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w czynny sposób włączyli się w przygotowanie i przeżycie Uroczystości Bożego Ciała. Mieszkańcom Gniewkowa, Dzwonowa Leśnego, Pawłowa Sk. oraz Dąbrówki za pomoc i przygotowanie ołtarzy, Panom niosącym baldachim i prowadzącym kapłana, dziewczynkom sypiącym kwiatki ich Mamom, pocztowi sztandarowemu oraz liturgicznej służbie ołtarza i p. Mariuszowi. Dziękuję też za ofiarowane po procesji kwiaty do kościoła oraz prace przy kościele i na cmentarzu „Bóg zapłać”.

3. Trwa Oktawa Bożego Ciała – każdego dnia o godz. 18.00 zapraszam do wspólnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Na zakończeniu Oktawy w czwartek o g. 18.00 spotkamy się w Głęboczku.

4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – na wspólną modlitwę zapraszam o godz. 18.00. Tego dnia zwolnieni jesteśmy z postu.

5. Kalendarz liturgiczny:
– pn. – bł. Jolenty
– śr. – św. Brata Alberta Chmielowskiego
– pt. – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
– sb. – Niepokalanego Serca NMP

6. W środę o 16.30 spotkanie dla dzieci I komunijnych, a po wieczornej Eucharystii i nabożeństwie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

7. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 pięcioro dzieci z naszej Parafii przeżywać będzie wraz z bliskimi uroczystość I Komunii św. Otoczmy je swoją modlitwą.

 

Dąbrówka Kościelna, 13.06.2020 r.

Andrzej Kaczmarek
(Ks. Proboszcz)