XII Niedziela zwykła

XII  Niedziela zwykła

1.W piątek kończy się rok szkolny –  dzieci i młodzież zachęcam do udziału  w  Eucharystiach,  które  są  organizowane  z  tej  racji  w   parafiach,  na  terenie  których  znajdują  się  szkoły.  Pamiętajmy  o tym, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było  dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu.

2.   W następną niedzielę w naszej Parafii gościć będziemy ks. Rafała Wojciechowskiego, który przed niespełna miesiącem przyjął w katedrze gnieźnieńskiej święcenia kapłańskie. Eucharystie sprawowane przez Księdza Neoprezbitera będą zakończone tzw. błogosławieństwem prymicyjnym, z którym wiąże się łaska odpustu zupełnego (zadbajmy więc o stan łaski uświęcającej swego serca).  Także będziemy  mogli  otrzymać   pamiątkowy,  prymicyjny obrazek naszego Gościa. Zapraszam.

3.  Raz jeszcze zachęcam, by w osobistej modlitwie sięgać po modlitwę litanii do Serca Pana Jezusa, bądź włączać się w nią tu w świątyni, gdzie podejmujemy ją  w tym m-cu.

4.   Bardzo dziękuję za  złożone  ofiary w ubiegłą  niedzielę  w kościele, bądź  przekazane  na konto parafialne, na podejmowane prace  świątyni. Ich łączna kwota wyniosła 1.665,-

5.   Serdeczne „Bóg zapłać” także dla Panów Antoniego Janiszewskiego, Marka Szelewskiego i Pawła Pasika oraz Paniom z Dąbrówki za podjęcie kolejnych prac na rzecz Parafii.

6.  Kalendarz liturgiczny:

  • pn –  św. Alojzego Gonzagi
  • czw – Narodzenie św. Jana Chrzciciela  –  odpust w Kiszkowie

7.  Osoby z Żywego  Różańca  proszę dziś  o wymianę tajemnic w ramach własnych róż.

8.  Zgodnie z dekretem Księdza Prymasa z dniem 20 czerwca br. zostaje zniesiona dyspensa od obowiązku uczestnictwa w  Eucharystii  w niedzielę  i święta nakazane.

 

 

Dąbrówka Kościelna, 19.06.2021 r.
(ks. Proboszcz)