XII Niedziela zwykła

XII  Niedziela  zwykła

1. Rozpoczął się sezon wakacji i urlopów. Pamiętajmy  o tym, że ten okres nie jest czasem wolnym od Boga i Jego przykazań, a podczas wypoczynku warto mieć  różaniec,  sięgnąć do Pisma  św., czy mądrej książki. Nie zapominajmy  też,  że  każda niedziela  jest  pewnym drogowskazem  na wakacyjnej drodze.  Bez niego łatwo się zagubić, bowiem zły duch nie odpoczywa…   Wszystkim osobom, które przybyły do nas oraz wyjeżdżającym życzę, aby ten czas, był owocnym wypoczynkiem, ale nade wszystko  okresem pełnym dobra  i wzrostu duchowego.

2.  W tym tygodniu  przypada  I  sobota  miesiąca – serdecznie zapraszam tego dnia przed południem o godz. 10.00  na kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu  Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi św.  od  9.30

3. W środę w Kiszkowie odbędzie się spotkanie przedstawicieli Parafialnych Rad Duszpasterskich i Ekonomicznych z naszego dekanatu. Z każdej Parafii po trzy osoby. Początek spotkania w o 19.30 w drewnianym kościele. Chętnych z naszej Rady proszę o kontakt ze mną.

4.  W najbliższy piątek 30.06 o godz. 19.00 w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu odbędzie się koncert Poznańskich Słowików. W programie: Msza Koronacyjna W.A. Mozarta oraz Litania Ostrobramska S. Moniuszki. Mam rezerwację na  21 biletów, a  okazja  niebywała bowiem  koszt  wynosi  jedynie  35 zł  i zawiera opłatę za bilet oraz przejazd  busem. Chętni mogą zgłaszać się do poniedziałku włącznie (wystarczy telefonicznie).

5.  Ponawiam zaproszenie do włączenia się do liturgicznej służby ołtarza dzieci, zwłaszcza przyjętych tego roku do I Komunii św. oraz z pierwszej rocznicy. Starsi też są mile widziani.

6.  Naszym strażakom dziękuję za interwencję i usunięcie połamanych przez nawałnicę konarów drzew. Także Panom Markowi Szelewskiemu i Antoniemu Janiszewskiemu i Łukaszowi Adrychowi za pomoc w tych pracach  i wykaszanie kolejnych połaci terenu przy ogrodzeniu kościoła i na cmentarzu.

7.  Kalendarz liturgiczny:

  • – śr.    –  św. Ireneusza
  • – czw. – św. Apostołów Piotra i Pawła

8.  O uporządkowanie kościoła proszę 1 gr. z Pawłowa Sk., którą stanowią mieszkańcy starego bloku i budynku przy sklepie.

9.  Przypominam o kolejnej akcji Honorowego Poboru Krwi, które odbywa się w dzisiejszą niedzielę  przy hali  sportowej  w  Kiszkowie. Wielkopolskie Centrum Krwiodawstwa apeluje o pilnej potrzebie uzupełnienia zapasów krwi (zwłaszcza w grupie Rh-).

Dąbrówka  Kościelna,  24.06.2023 r.