XII Niedziela zwykła

XII  Niedziela  zwykła

1. Rozpoczął się sezon wakacji i urlopów. Pamiętajmy  o tym, że ten okres nie jest czasem wolnym od Boga i Jego przykazań. Nie rezygnujmy z niedzielnej Eucharystii, która  jest  pewnym drogowskazem  na wakacyjnej drodze.  Bez niego łatwo się pogubić, bowiem zły duch nie odpoczywa…  Wszystkim osobom, które przybyły do nas oraz wyjeżdżającym życzę, aby ten czas, był owocnym wypoczynkiem, ale nade wszystko  okresem pełnym dobra  i wzrostu duchowego.

2.  W sobotę przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, w którą w szczególny sposób otaczamy modlitwą następcę św. Piotra, papieża Franciszka oraz cały Kościół. Zapraszam na Eucharystię przed południem o godz. 11.00

3.  Ponawiam zaproszenie do włączenia się do liturgicznej służby ołtarza dzieci, zwłaszcza przyjętych tego roku do I Komunii św. oraz z pierwszej rocznicy. Starsi też są mile widziani.

4. Kalendarz liturgiczny:

pn  – Narodzenie św. Jana Chrzciciela – odpust w Kiszkowie  o  g. 18.00

pt  – św. Ireneusza, biskupa i męczennika

sb  – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

5.  Firma Remondis dokonała końcowego rozliczenia dt. odebranych elektroodpadów – na konto parafialne wpłynęło 1.890 zł. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę niepotrzebnych rzeczy, która okazała się niemałym wsparciem naszych wydatków.

6.  Ponownie zwracam się z  apelem  o  zaniechanie niszczenia nowych ławek, przez opieranie stóp na podkolannikach. Po niespełna półtora m-ca od ich montażu, są  już pierwsze ślady wytarcia farby. Ucieszy mnie, gdy będziemy je wycierać nie butami,  lecz kolanami….

7.  Serdecznie dziękuję fundatorom kolejnej nowej ławki – są nimi rodziny Ciupek, Burzyńskich i Opielskich z Gniewkowa. „Bóg zapłać” także mieszkańcom Karczewka za kolejną przekazaną ratę na ten cel….

8.  W następną niedzielę (30.06) upływa 25 lat mojej posługi kapłańskiej w tej Parafii. Na Mszy św. o godz. 11.00 chcę podziękować Panu Bogu i Dąbrowieckiej Matce za ten czas pełen błogosławieństwa Bożego i opieki naszej Matki. Będę wdzięczny za Waszą obecność i wspólną dziękczynną modlitwę.  Po Mszy św. rozpalimy ognisko, a gospodarz m-ca funduje smaczną kiełbaskę…. Zapraszam!

9.  W poniedziałek o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Anny Prygiel, mieszkanki Turostowa. Pamiętajmy o zmarłej w modlitwie.

Dąbrówka  Kościelna,  22.06.2024 r.    (Ks. Proboszcz)