XII Niedziela zwykła

XII  Niedziela  zwykła

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w czynny sposób włączyli się w  przygotowanie i  przeżycie Uroczystości Bożego Ciała. Mieszkańcom Karczewka, Zielonki,  Dąbrówki K. oraz Turostówka II i Stęszewic za pomoc i przygotowanie ołtarzy, Panom  niosącym baldachim  i prowadzącym kapłana,  dziewczynkom sypiącym  kwiatki ich Mamom, pocztowi  sztandarowemu oraz  liturgicznej  służbie  ołtarza wraz z Panem Mariuszem. Dziękuję za ofiarowane po procesji kwiaty do kościoła „Bóg zapłać”.

2.  Trwa Oktawa Bożego Ciała –  każdego dnia o godz. 18.00 zapraszam do  wspólnej  modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Na zakończeniu Oktawy w czwartek o 18.00 spotykamy się w  Turostówku I  przy krzyżu, skąd po Eucharystii w procesji udamy się do Gniewkowa.

3.  W piątek  przypada  Uroczystość  Najświętszego Serca  Pana Jezusa  –  na  wspólną  modlitwę  zapraszam wyjątkowo o godz. 17.30. Ks. Proboszcz z Rejowca serdecznie  zaprasza  na uroczystość odpustową  do  swojej Parafii na godz. 19.00  Tego dnia zwolnieni jesteśmy z postu.

4.  Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą  niedzielę na planowane prace przy świątyni  (po następnej niedzieli wejdą elektrycy doprowadzając tzw. siłę potrzebną do nowej elektryfikacji dzwonów. Obecne napięcie 220V niestety nie wystarcza) „Bóg zapłać” również  za pierwsze ofiary indywidualne bądź z wiosek na przygotowania do peregrynacji. Również podziękowanie składam Paniom z Dąbrówki za prace dekoracyjne oraz p. Bartkowi Olejnikowi z Karczewka za zorganizowanie wykoszenia placu przy kościele.

5.  O uporządkowanie kościoła w dalszej kolejności uprzejmie proszę teraz 1 gr. mieszkańców Zielonki.

6.  Kalendarz lit:

–    wt.     –  św.  Alojzego Gonzagi

–    czw.   –  Ur. Narodzenia św. Jana Chrzciciela

–    pt.      –  Ur. Najświętszego Serca Pana Jezusa

–    sb.      –  Niepokalanego Serca NMP

7.  Jak informowałem w kaplicy obok kościoła dziś i w następną niedzielę przed i po Mszach św. można zaopatrywać się w różne emblematy dekoracyjne na czas świętowania obecności w Parafii Jasnogórskiej Ikony.

Dąbrówka  Kościelna,  18.06.2022 r.

(Ks. Proboszcz)