XII Niedziela zwykła

XII Niedziela zwykła

1. Raz jeszcze składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy gromadzili się w czasie oktawy Bożego Ciała na wspólnej modlitwie. Dziękuję mieszkańcom Głęboczka za piękne przygotowanie uroczystości zakończenia Oktawy oraz wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do modlitwy. „Bóg zapłać” za ofiarowane kwiaty do kościoła, a panom Szelewskiemu i Janiszewskiemu za kolejne prace.

2. Bardzo dziękuję Rodzicom dzieci I komunijnych oraz ich rodzinom za uporządkowanie kościoła, terenu wokół świątyni, dekorację ołtarzy oraz dar ołtarza.

3. Dzieci przyjęte dziś do I Komunii św. przeżywać będą przez najbliższe dni swój „biały tydzień” codziennie uczestnicząc w Eucharystii i po niej w nabożeństwie czerwcowym. Raz jeszcze zachęcam, by w osobistej modlitwie sięgać po modlitwę litanii do Serca Pana Jezusa, bądź włączać się w nią tu w świątyni, gdzie podejmujemy ją każdego dnia w tym miesiącu.

4. Kalendarz liturgiczny:
– śr. – Narodzenie św. Jana Chrzciciela

5. Kandydaci do s. bierzmowania mogą zaliczać „mały katechizm” w poniedziałek i wtorek od 17.00 – 17.30 oraz w czwartek po Mszy św. Ponieważ nie wszyscy dotarli na ostatnie spotkanie informuję, że to z czego mieli wywiązać się do końca kwietnia należy zrealizować do końca czerwca. Brak wywiązania się oznacza dla mnie rezygnację z sakramentu.

6. Osoby należące do Żywego Różańca zapraszam na spotkanie w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00

 

Dąbrówka Kościelna, 20.06.2020 r.

Andrzej Kaczmarek
(Ks. Proboszcz)