XIII Niedziela zwykła

XIII  Niedziela  zwykła

1. Kończymy m-c czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nadal jednak pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości, zwłaszcza w I piątki każdego m-ca.

2.  W tym tygodniu  przypadają kolejno I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

>  w I czwartek  przed wieczorną Eucharystią  zapraszam (o 17.30)   na różaniec w int. nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

>  w I piątek  o godz. 18.00 Eucharystia z nabożeństwem wynagradzającym Sercu Pana  Jezusa.  Spowiedź  dla  dzieci i  młodzieży od  godz. 17.00. Chorych  z  posługą  sakramentalną odwiedzę tego dnia przed południem – od g. 9.00  (czekam na zgłoszenia)

>  w I sobotę o godz. 10.00  nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu  Maryi. Przed Eucharystią od 9.30 okazja do s. pokuty.

3. Kalendarz liturgiczny:

– śr. –  św. Tomasza, Apostoła

– sb. – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

4.  Z serca dziękuję kolejnej rodzinie związanej z naszą Parafią i tym Sanktuarium za   ufundowanie następnej nowej ławki „Bóg zapłać”. Również p. Jakubowi z Gniezna dziękuję za ofiarowane dla świątyni kompozycje kwiatowe.

5.  Wszystkim osobom, które przybyły do nas oraz wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

Dąbrówka  Kościelna,  29.06.2024 r.    (Ks. Proboszcz)