XIII Niedziela zwykła

XIII  Niedziela  zwykła

1. Raz  jeszcze składam serdeczne podziękowanie  wszystkim, którzy gromadzili się w czasie oktawy Bożego Ciała na wspólnej modlitwie. Dziękuję mieszkańcom  Turostówka I  i Gniewkowa  za  piękne przygotowanie  uroczystości  zakończenia  Oktawy oraz tym, którzy przyjęli zaproszenie  do modlitwy. „Bóg zapłać”  również   za  ofiarowane  z  ołtarzy  kwiaty do kościoła oraz części rodzin z Turostówka I  za dodatkową ofiarę na przygotowania do peregrynacji Obrazu.

2.  W tym tygodniu  przypadają  I piątek  i sobota  miesiąca:

>  w I piątek chorych, którzy wyrażają taką wolę, odwiedzę  przed południem  – od  9.00 (proszę o kontakt).   Spowiedź  dla dzieci i młodzieży od  godz. 17.00

>  w  I sobotę  kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu  Sercu Maryi – serdecznie zapraszam przed południem na godz. 10.00  Okazja do spowiedzi św. od  9.30

3.  Ponawiam zaproszenie do włączenia się do liturgicznej służby ołtarza dzieci, zwłaszcza przyjętych tego roku do I Komunii św. oraz z pierwszej rocznicy.

4.  Bardzo dziękuję 1 gr. Pań z Zielonki (dwie osoby) za uporządkowanie świątyni oraz Paniom z Dąbrówki za prace dekoracyjne. „Bóg zapłać” także za kolejne ofiary indywidualne bądź z wiosek na przygotowania do peregrynacji.

5.  Rozpoczął się sezon wakacji i urlopów. Pamiętajmy  o tym, że ten okres nie jest czasem wolnym od Boga i Jego przykazań, a podczas wypoczynku warto mieć  różaniec,  sięgnąć do Pisma  św., czy mądrej książki. Nie zapominajmy  też,  że  każda niedziela  jest  pewnym drogowskazem  na wakacyjnej drodze.  Bez niego łatwo się zagubić, bowiem zły duch nie odpoczywa…  Wszystkim osobom, które przybyły do nas oraz wyjeżdżającym życzę, aby ten czas, był miłym wypoczynkiem, ale nade wszystko  okresem pełnym dobra  i wzrostu duchowego.

6.   Kalendarz liturgiczny:

  • wt. –  św. Ireneusza
  • śr.  –  Uroczstość św. Apostołów Piotra i Pawła

7.  Podobnie jak przed tygodniem, dziś w kaplicy przy kościele można zaopatrywać się w różne artykuły  dekoracyjne na czas świętowania obecności w Parafii Jasnogórskiej Ikony.

Dąbrówka  Kościelna,  25.06.2022 r.

(Ks. Proboszcz)