XIII Niedziela zwykła

XIII Niedziela zwykła

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nadal jednak pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. W tym tygodniu mamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

  • w I czwartek po wieczornej Eucharystii zapraszam na różaniec w int. nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  • w I piątek chorych którzy wyrażają taką wolę, odwiedzę tego dnia przed południem – od godz. 9.00 (proszę o kontakt). Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00
  • w I sobotę kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – serdecznie zapraszam przed południem na godz. 10.00 Okazja do spowiedzi św. od 9.30

3. Rodzicom dzieci I komunijnych serdecznie dziękuję za uporządkowanie świątyni po białym tygodniu. Dziś po Eucharystii o godz. 11.00 spotkanie dla osób z Żywego  Różańca.
Kandydaci do s. bierzmowania mogą zaliczać „mały katechizm” w poniedziałek i  wtorek w godz. 16.45 – 17.30 – to ostatnie dwa dni. Jak mówiłem, brak wywiązania się oznacza dla mnie rezygnację z sakramentu.

4. Kalendarz liturgiczny:

  • pn. – Ur. św. Apostołów Piotra i Pawła
  • pt. – św. Tomasza, Apostoła

5. Już dziś informuję, że od następnego poniedziałku ( czyli po niedzieli 5.07) nasz kościół będzie wyłączony z funkcjonowania, ponieważ zostanie poddany zabiegowi tzw. fumigacji. Wiąże się to z zagazowaniem wszystkich drewnianych elementów świątyni celem usunięcia wszelkich drewnojadów i zabezpieczeniem przed nimi odnowionych ołtarzy, obrazu, balasek i organów. Proces fumigacji trwa ok. 8-9 dni, więc liturgię niedzielną – 12 lipca przeżywać będziemy z wykorzystaniem kaplicy przedpogrzebowej.

6. Wszystkim osobom, które przybyły do nas oraz wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

Dąbrówka Kościelna, 27.06.2020 r.

Andrzej Kaczmarek
(Ks. Proboszcz)