XIV Niedziela zwykła

XIV  Niedziela zwykła

1. Ponownie pod koniec  lipca  wyrusza z naszej  Archidiecezji  piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy z różnych  miast  wędrować  będą kilkanaście  dni, żeby 5 sierpnia stanąć przed Jasnogórską Królową Polski.  Do  udziału w pieszym  pielgrzymowaniu zaproszeni są  wszyscy – młodzi i starsi – którym stan zdrowia na to pozwala.  Zainteresowani mogą uzyskać informacje na stronie internetowej  www.ppag.pl

2.    Następna niedziela jest drugą  w miesiącu  – zatem zbieranymi ofiarami możemy  wesprzeć  podejmowane prace. Dobiegają końca prace przy organach, są  to  zasadniczo „kosmetyczne”  działania, natomiast na przełomie września i października planujemy drugi etap  likwidacji drewnojadów w całej więźbie dachowej, stropach i wieżach kościoła. Przy tej okazji dziękuję za kolejne ofiary przekazane na  konto  Parafii, bądź   składane  tradycyjną drogą.

3.  Raz jeszcze zapraszam do włączenia się do liturgicznej służby ołtarza dzieci, zwłaszcza te, które były przyjęte tego roku do I Komunii św.

4. Kalendarz liturgiczny:

  • wt   –  bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
  • czw. –  św. Jana z Dukli

5.  O uporządkowanie kościoła  proszę 1 grupę z  Karczewa,  którą  stanowią  rodziny  mieszkające w bloku.

Dąbrówka Kościelna, 03.07.2021 r.
(ks. Proboszcz)