XIV Niedziela zwykła

XIV  Niedziela  zwykła

1. Dokładnie miesiąc dzieli nas od nawiedzin Matki Bożej w znaku Jasnogórskiej Ikony. W dniach 2 i 3 sierpnia cieszyć się będziemy Jej obecnością w tym Cudownym Wizerunku. Do tego świętowania chcemy przygotować się przez Misje święte, które przeżywać będziemy w tygodniu poprzedzającym peregrynację w dn. 23 – 31 lipca. Misje przeprowadzi o. Zenon Burdak, bernardyn z Dukli na podkarpaciu.  Bardzo bogaty program misji jest zamieszczony w gablocie. Niebawem wraz z programem nawiedzin Matki Bożej dotrze on do każdego do-mu w Parafii. Ufam, że skorzystamy z tych duchowych darów i łask….

2.  W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie organizacyjne  osoby z Żywego Różańca, PRDiE  oraz wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie oraz przeżycie Nawiedzenia.

3.   W tygodniu przypada I czwartek m-ca – zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów oraz o dar nowych powołań do Bożej służby, także z naszej Parafii, pół godziny przed Eucharystią o 17.30

4.  Serdecznie dziękuję za podjęte w minionych dniach prace – Pawłowi Pasikowi za wykoszenie terenu kościelnego służącego do Odpustu oraz Paniom z Dąbrówki za prace dekoracyjne.

5.  Następna niedziela jest drugą  w miesiącu  – zatem zbieranymi ofiarami możemy  wesprzeć  planowane prace. Dziękuję też za kolejne ofiary przekazane na  konto  Parafii, bądź składane  tradycyjną drogą.

6.  Raz jeszcze zapraszam do włączenia się do liturgicznej służby ołtarza dzieci, zwłaszcza te, które były przyjęte tego roku do I Komunii św.

7.  Przed tygodniem (25.06) w katedrze gnieźnieńskiej zostali ustanowieni nowi nadzwyczajni szafarze Komunii św. w gronie których jest p. Julek Kasprzak. Zasadniczym zadaniem szafarzy jest zanoszenie Komunii świętej osobom chorym oraz pomaganie w udzielaniu Komunii świętej podczas Mszy św., gdy przystępuje do niej większa liczba wiernych. Gratulujemy tej zaszczytnej posługi i życzymy jej podejmowania oraz realizacji w Bożym duchu…

8.  Kalendarz  liturgiczny:

      śr.  –  bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

      pt.  – św. Jana z Dukli

9.  Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał śp. Helenę Zimną, mieszkankę Pawłowa Sk. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00, pamiętajmy o zmarłej w modlitwie…

Dąbrówka  Kościelna,  03.07.2022 r.

(Ks. Proboszcz)