XVI Niedziela zwykła

XVI  Niedziela  zwykła

1. Raz jeszcze serdecznie zapraszam do udziału w Misjach Świętych, które rozpoczną się  w naszej Parafii za tydzień sobotnią Eucharystią i potrwają przez cały tydzień do kolejnej niedzieli. Pomogą nam one w duchowym przygotowaniu do spotkania z Bożą Matką w znaku Jasnogórskiej Ikony, którą gościć będziemy w dniach 2 i 3 sierpnia. Ufam, że programy z tymi wydarzeniami dotarły już do każdego domu. Jeśli nie, dodatkowe egzemplarze są wyłożone pod chórem, także dla zainteresowanych osób z poza Parafii.

2.  W minionych trzech dniach firma SZYDLAK  z  Krotoszyna  instalowała nowe jarzma i  napędy dzwonów. Koszt pracy wyniósł 27.400 zł  (nie znam jeszcze kosztów doprowadzenia tzw. siły do wieży). Mam nadzieję, że skończą się problemy, których w ostatnim czasie z biciem dzwonów nam nie brakowało. Serdecznie dziękuję Państwu Sudoł z „Rancza w Dolinie” za pokrycie kosztów dwóch noclegów i obiadów dla czterech pracowników.

3.  Mamy uporządkowane śmietniki na cmentarzu.  Za bezinteresowną pomoc w tych działaniach bardzo serdecznie dziękuję Panom Staszczakowi, Kubiatowiczowi, Marcinkowskiemu, Waldkowi Chruścickiemu, Andrzejowi i Witkowi Nawrockim oraz Andrzejowi Witkowskiemu.  Ze względu na brak pojemników i wysoki koszt najmu kolejnego,  śmietnik w  tylnej części cmentarza został zlikwidowany. Apeluję o zachowanie kultury oraz  szacunku wobec zmarłych i składowanie, a także segregację pozostałości przy pierwszym śmietniku.

4. Również dziękuję p. Markowi Szelewskiemu i Antoniemu Janiszewskiemu za montaż uchwytów do flag, drugiej grupie z Zielonki za uporządkowanie kościoła oraz Paniom z Dąbrówki i P. Mirce za  prace dekoracyjne i porządkowe.

5.   „Bóg zapłać” za złożone ofiary w ub. niedzielę na nasze prace przy świątyni. Ich wysokość w łączności z przekazanymi na konto parafialne wyniosła  1.891 zł

6.  Już w najbliższy czwartek chcemy generalnie uporządkować kościół na czas świętowania, który przed nami. Serdecznie zapraszam tego dnia na godz. 16.00

7.   Osobom z Żywego Różańca przypominam o wymianie tajemnic w ramach własnych Róż

8.   W następną  sobotę i  niedzielę po  Mszach św. będzie  miało  miejsce błogosławieństwo pojazdów z okazji wspomnienia  św. Krzysztofa, które  przypada w następny  poniedziałek.

9.  Kalendarz liturgiczny:

– śr. – bł. Czesława

– pt. – św. Marii Magdaleny

– sb. – św. Brygidy

Dąbrówka  Kościelna,  16.07.2022 r.

(Ks. Proboszcz)