XVI Niedziela zwykła

XVI Niedziela zwykła

1. W następną sobotę i niedzielę po Mszach św. będzie miało miejsce błogosławieństwo naszych pojazdów z racji przypadającego w najbliższą sobotę wspomnienienia św. Krzysztofa – patrona wszystkich kierowców i podróżujących.

2. Wszystkim, którzy w ub. niedzielę włączyli się w pomoc związaną z pracami remontowymi świątyni serdecznie dziękuję – wysokość ofiar złożonych podczas Mszy św. oraz przekazanych na konto parafialne wyniosła 1.558 zł

3. W minioną środę po zakończonej fumigacji kościoła (gazowaniu wszelkich drewnojadów) wróciliśmy do sprawowania liturgii w świątyni. Dziękuję osobom, które pomogły po zakończeniu prac – panom Szelewskiemu i Janiszewskiemu, Paniom z Dąbrówki za porządki i ofiarowane kwiaty.
Również Pawłowi Pasikowi z kolegą za wykoszenie terenu służącego do Dużego Odpustu i parkingów.

4. Kalendarz liturgiczny:
– śr. – św. Marii Magdaleny
– czw – św. Brygidy
– pt. – św. Kingi
– sb. – św. Jakuba Ap. i Krzysztofa

5. O uporządkowanie kościoła proszę 6 grupę z Dąbrówki K., którą stanowią mieszkańcy Os. Leśnego.

6. Od paru tygodni trwają też prace przy organach. Są częściowo wymieniane tzw. mieszki. W poniedziałek nastąpi demontaż szafy organowej z prospektem (elementu, który widzimy spoglądając na chór). W planach jest przewidziana nowa szafa i prospekt z prawdziwymi piszczałkami, wymiana kontuaru (przy nim zasiada organista), ubogacenie instrumentu przez 3 tzw. głosy językowe, dodatkowe miechy. Prace realizuje firma p. Jana Drozdowicza z Poznania.

7. Osobom z Żywego Różańca przypominam o wymianie tajemnic w ramach własnych Róż

Dąbrówka Kościelna, 18.07.2020 r.

Andrzej Kaczmarek
(Ks. Proboszcz)