XVII Niedziela zwykła

XVII  Niedziela  zwykła

 1. Dzisiaj po  Mszach  św. modlitwa  za  kierowców i  błogosławieństwo  naszych  pojazdów.  Wszystkim  kierującym środkami lokomocji  życzę rozwagi,  wyobraźni  oraz bezpiecznego  docierania  do  celu. Święty  Krzysztof  niech  prowadzi!
 1. W tym tygodniu  przypada I  sobota  miesiąca. Serdecznie zapraszam na  kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu  Sercu Maryi – przed południem na g. 10.00
  Okazja do spowiedzi św. od  9.30
 1. Podziękowanie składam  kolejnym  osobom:
  –    czterem rodzinom z os. Leśnego  za uporządkowanie świątyni
  –    Panu Janiszewskiemu za podstawienie przyczepy i  wywiezienie pozostałości po rozebranym instrumencie.
 1. Kalendarz liturgiczny:
  –    śr.    –  św. Marty
  –    pt.    –  św. Ignacego z Loyoli
  –    sb.    –  św. Alfonsa Liguoriego  (to kolejna rocznica wybuchu powstania warszawskiego)
 1. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć organizację MIVA – POLSKA działającą przy Episkopacie Polski wspierającą naszych misjonarzy w zakupie środków transportu – są to rowery, łodzie, silniki, motocykle czy auta. „Bóg zapłać” za każdy grosz.

W najbliższą środę 29 lipca z katedry gnieźnieńskiej wyruszy piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Obecna sytuacja pandemii wymusiła konieczność wielu zmian organizacyjnych i dostosowania się do wytycznych reżimu sanitarnego. Na szlak pątniczy wyruszy tylko jedna grupa składająca się z delegatów poszczególnych grup zmieniających się każdego dnia. W związku z panującymi ograniczeniami zachęcamy gorąco wszystkich do duchowej łączności z pątnikami. Na stronie internetowej ( www.ppag.pl) oraz facebooku pielgrzymki umieszczane będą codziennie wszystkie materiały formacyjne oraz fotorelacje z trasy. Za pomocą strony internetowej można również wysłać osobiste intencje, które pielgrzymi zaniosą przed Wizerunek Czarnej Madonny. Wszystkich pragnących pomodlić się z pielgrzymami zapraszamy na wspólną Eucharystię na rozpoczęcie pielgrzymki 29 lipca o godz. 8.00 w katedrze oraz na jej zakończenie 6 sierpnia o godz. 13.30 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.

 

Dąbrówka  Kościelna,  25.07.2020 r.

Andrzej  Kaczmarek
(Ks. Proboszcz)