XVIII Niedziela zwykła

XVIII  Niedziela zwykła

1.  Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. To czas pielgrzymek zmierzających na Jasną Górę z różnych zakątków Polski. W czwartek do celu dotrze  pielgrzymka z naszej Archidiececezji. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na  pątnicze szlaki. Pamiętajmy też o modlitwie o trzeźwość naszego narodu ofiarowując Panu Bogu w tym  czasie  swoją wstrzemięźliwość, czy nawet  abstynencję.

2.   Za dwa tygodnie (15.08) świętować  będziemy Uroczystość  Wniebowzięcia  NMP. To  święto  patronalne naszego  Sanktuarium i  Parafii.  Msze św. tego dnia  w sobotę  o 18.00 oraz w niedzielę  o 8.30  i  Suma  Odpustowa  o  godz.  12.00.   Już dziś serdecznie zapraszam  do wspólnej  modlitwy czcigodnych Parafian, Gości  i  Pielgrzymów.

           Uroczystość Dużego Odpustu przypadnie tego roku  na 18/19 września.

3.  W tym tygodniu przypadają:

        – I czwartek m-ca –  dzień  dziękczynienia za dar  Eucharystii i Kapłaństwa oraz szczególnej modlitwy o  nowe powołania do Bożej Służby. Zapraszam  na  Mszę  św. oraz różaniec we wspomnianych intencjach.

        – I piątek miesiąca  – (święto Przemienia Pańskiego) chorych odwiedzę w piątek  przed południem – od godz. 9.00 . Okazja  do s. pojednania zawsze przed Eucharystią.  Tego dnia  spowiedź  dla  dzieci i młodzieży od  godz. 17.00

        – I sobota m-ca – kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – zapraszam przed południem na godz. 10.00  Okazja do spowiedzi św. od  9.30

4.     Na pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy przez „MIVA – POLSKA” zebraliśmy w ub. niedzielę kwotę 670 zł,  serdeczne „Bóg zapłać”

5.   Następna niedziela jest drugą w m-cu – zatem zbieranymi ofiarami możemy wesprzeć planowane na przełom września i października zadanie usunięcia drewnojadów i konserwacji więźby dachowej, stropów i wież świątyni.

6.   Ponawiam serdeczną prośbę o uporządkowanie kościoła 2 gr. osób z Karczewa, czyli  rodziny:  Malczewskich, Wrońskich, Tomkowiak  i  dwie  rodz.  Okoniewskich

7.   Bardzo dziękuję za wszelką życzliwość i pomoc Paniom z Dąbrówki oraz za pamięć i wakacyjne  pozdrowienia.

8.   Kalendarz liturgiczny:

  • śr.    –  św. Jana Marii Vianeya
  • pt.    –  święto Przemienia Pańskiego

 

Dąbrówka Kościelna, 31.07.2021 r.
(ks. Proboszcz)