XXIX Niedziela zwykła

XXIX  Niedziela zwykła

1.Dzisiejsza niedziela w całym Kościele rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły,  albo dotąd Boga nie poznały.

2. Wszystkich  serdecznie  zapraszam  do  modlitwy  różańcowej. Nabożeństwa  odbywają się  w dni powszednie o  godz. 18.30 , a w  niedzielę  po  Sumie. Zachęcam do żywego i codziennego  udziału także dzieci i młodzież –  swój  różaniec       będą miały dodatkowo we wtorek i czwartek  o 17.00

3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich  Świętych, która w tym roku przypada w niedzielę.  Porządek  Mszy  św.  będzie podobny do ubiegłych  lat  tzn. w sobotę o godz. 18.00 oraz w  niedzielę  o  8.30,  11.00  i   13.45  Czy będzie procesja i nabożeństwo na cmentarzu – pokażą najbliższe dni.

4. Ponownie możemy  kwestować  na  cmentarzu  w  celu zbierania  dalszych  środków  na  prace remontowe naszego  kościoła. Chętnych  do pomocy  w  tej  akcji  uprzejmie proszę  o  kontakt  ze  mną. Jednocześnie dziękuję tym osobom, które już zadeklarowały swoją  pomoc.

5. Zbiórka przeprowadzona  w  ubiegłą  niedzielę  na rzecz  fundacji  „Dzieło  Nowego Tysiąclecia”  wyniosła  297,- natomiast składka  remontowa  przyniosła kwotę  1.008,- (frekwencja w ostatnim czasie ponownie spadła – w porównaniu do wysokości ofiar złożonych na te cele w ubiegłym roku, jest niemal o połowę niższa). Jeszcze  raz  dziękuję za włączenie się i pomoc.  “Bóg zapłać”  również  za  pierwsze ofiary na ogrzewanie kościoła.

6. Bardzo dziękuję Pani Bożenie i Panu Markowi za prace dekoracyjne i przy kościele, oraz mieszkańcom Dzwonowa Leśnego i Dzwonowa za uporządkowanie świątyni.

7. W związku z nowymi rozporządzeniami epidemicznymi władz państwowych, które m.in.  uzależniają ilość wiernych w czasie liturgii od powierzchni świątyni  (1 osoba na 4 m² w strefie żółtej),  na  każdej eucharystii możemy  gromadzić się w liczbie 143 osób. Przepisy weszły w życie  w sobotę 17 października.  Pamiętajmy o wymogu zasłaniania ust  i nosa  także  podczas  liturgii.

Dąbrówka  Kościelna,  17.10.2020 r.

(Ks. Proboszcz)