XXV Niedziela zwykła

XXV  Niedziela  zwykła

1. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które  chętnie  pomogły  w  przygotowaniu  i  przeżyciu  Uroczystości  Odpustu. Pomoc,  która przybrała różne  formy: własnej  pracy,  ofiar  pieniężnych,  darów  do  kuchni, wykonaniu  dekoracji  kościoła, postawieniu  ołtarza  polowego jego dekoracji, przygotowaniu terenu na Sumę odpustową i parkingi.  Z  serca, serdecznie  dziękuję  wszystkim,  którzy  pomogli  mając  świadomość,  że cały  ogrom  prac  jest  naszą  wspólną  sprawą.       Słowa  wdzięczności  należą się także paniom i panom, młodzieży żeńskiej i męskiej  oraz osobom  z  poza Parafii  za  zorganizowanie,  przygotowanie i  dopilnowanie  parkingu, organizację kawiarenki parafialnej oraz parafialnego sklepiku z cegiełkami. Ofiary zebrane z  tych  miejsc zostały  w całości  przeznaczone  na planowane prace. Serdecznie  dziękuję  także wszystkim osobom, które  podjęły się  prac  porządkowych  po  Uroczystości.

2.  Zapraszam do udziału w parafialnej autokarowej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 9/10 października (nd / pon.). W tym pielgrzymowaniu wyrazimy naszą wdzięczność  za dar nawiedzenia Bożej Matki w Jasnogórskiej Ikonie. Koszt wynosi 140 zł. (w tej kwocie zawiera się opłata autokaru oraz nocleg w domu pielgrzyma).

3.  Dziś mamy trzecią niedzielą m-ca, zatem osoby z Żywego Różańca proszę o wymianę tajemnic w ramach własnych róż.

4. Msze św. zamówione z okazji dożynek parafialnych zostaną odprawione w następujących  terminach:

>     w  int. Rolników z Turostówka I i II              – 22.10   o  godz. 18.00

>    w  int. Rolników  z  Gniewkowa                      – 12.11   o  godz. 18.00

5.  Przypominam, że dziś po Eucharystii o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku pragną przyjąć I Komunię św.

6. Zapowiedzi przedślubne:

Patryk  Mazur, kawaler  i  Karolina  Jankowska, panna  zamieszkali w naszej Parafii   (zap. 2)

7.  Klub HDK z Kiszkowa  organizuje kolejną akcję honorowego poboru krwi 25 września w hali sportowej  i  serdecznie zaprasza wszystkich do podzielenia się tym cennym darem  dla ratowania życia.

Dąbrówka  Kościelna,  17.09.2022 r.

(Ks. Proboszcz)