XXVII Niedziela zwykła

XXVII  Niedziela zwykła

1.Serdecznie  zapraszam  do  modlitwy  różańcowej  w  naszych  domach  w  gronie rodziny,  sąsiadów  lub  tutaj  przed  Cudownym  Wizerunkiem  naszej  Dąbrowieckiej Pani   –  w  dni  powszednie  o  godz.  18.30,  a  w  niedzielę  po  Sumie.  Dzieci dodatkowo zapraszam na wspólną modlitwę  we wtorek i czwartek o  17.00   Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

2.   Z okazji I czwartku m-ca szczególnie zapraszam do udziału w Eucharystii i modlitwie  różańcowej o godz. 18.00 podczas której modlić się będziemy o dar nowych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, także z naszej rodziny parafialnej.

3.  W następną niedzielę przeżywać będziemy kolejny  „Dzień Papieski”  wspierając   fundację  „Dzieło Nowego  Tysiąclecia”, która  stawia  sobie  za  cel  organizowanie funduszów stypendialnych  dla  biednych i uzdolnionych  uczniów.

 Tego dnia na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświecone różańce dzieciom I komnijnym.

4.   Przyszła niedziela jest też drugą w tym  miesiącu,  zatem  ofiarami zbieranymi tego dnia  wspierać  będziemy podejmowane prace  w  kościele.

5.   Kalendarz liturgiczny

–    pn.   – św. Franciszka z Asyżu

–    wt.   – św. Faustyny Kowalskiej

–    czw. – NMP Różańcowej

6.   Serdecznie dziękuję panom Janiszewskiemu, Adrychowi, Szelewskiemu i Rjobokowi za użyczenie sprzętu i podjęte w prace przy plebanii.

7.   W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jacka Sawickiego z Gęboczka i Romana Karbowniczaka z Pawłowa Sk., których Pan Bóg powołał spośród nas. Pamiętajmy także o nich w modlitwie…

8.   Przypominam o dzisiejszej (3.10)  akcji klubu HDK poboru krwi w Kiszkowie…

Dąbrówka Kościelna,  02.10.2021 r.
(ks. Proboszcz)