XXVII Niedziela zwykła

XXVII  Niedziela  zwykła

1. Serdecznie zapraszam  do  modlitwy  różańcowej  w  naszych  domach  w  gronie rodziny,  sąsiadów  lub  tutaj  przed  Cudownym  Wizerunkiem  naszej  Dąbrowieckiej Pani   –  w  dni  powszednie  o  godz.  18.30,  a  w  niedzielę  po  Sumie. Dzieci dodatkowo zapraszam na wspólną modlitwę  we wtorek i czwartek o  17.00   Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

2.  Z okazji I czwartku m-ca szczególnie zapraszam do udziału w Eucharystii i modlitwie różańcowej o godz. 18.00 podczas której modlić się będziemy o dar nowych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, także z naszej rodziny parafialnej.

3.  W tym tygodniu przypada również I piątek m-ca. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży  od godz. 17.00. W pozostałe dni zawsze przed Eucharystią. Chorych  na indywidualną  prośbę odwiedzę tego dnia przed południem – od godz. 9.00

4.  W następną niedzielę przeżywać będziemy kolejny  „Dzień Papieski”  wspierając  fundację  „Dzieło Nowego  Tysiąclecia”, która  stawia  sobie  za  cel  organizowanie  funduszów stypendialnych  dla  biednych i uzdolnionych  uczniów.

    Tego dnia na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświecone różańce dzieciom I komunijnym.

5.  Przyszła niedziela jest też drugą w tym  miesiącu,  zatem  ofiarami zbieranymi tego dnia  wspierać  będziemy podejmowane prace  w  kościele.

6.  Kalendarz liturgiczny:

            –    wt.  – św. Franciszka z Asyżu

            –    śr.   –  św. Faustyny Kowalskiej

            –    pt.   –  NMP Różańcowej

7.  O uporządkowanie kościoła uprzejmie proszę kolejne rodziny z Dąbrówki K. (Andrasik, Nawrockich, Świderek, Sudoł i Skubiszyńskich)

8.  Ze względu na bardzo słabe zainteresowanie dziękczynną pielgrzymką na Jasną Górę  jestem zmuszony do jej odwołania. Zgłosiło się jedynie dziewięć osób, w tym trzy z poza Parafii.

Dąbrówka  Kościelna,  01.10.2022 r.

(Ks. Proboszcz)