XIX Niedziela zwykła

XIX  Niedziela  zwykła

1. Dziękuję serdecznie wszystkim za godne przyjęcie Matki Bożej w kopii Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii. W szczególny sposób tym, którzy zaangażowali się w przystrojenie świątyni, terenu wokół niej, trasy przejazdu, domów, przydrożnych kaplic i krzyży. Dziękuję za ofiarowane kwiaty, delegacjom niosącym Obraz udział w powitaniu, czuwaniach, pożegnaniu Matki Bożej, za wszelkie zaangażowanie i pomoc. Wyrazy wdzięczności  dla służby liturgicznej,  pana Mariusza  organisty. Wszystkim za wszystko „Bóg zapłać”.

2.  W poniedziałek po następnej niedzieli (15.08) mamy Uroczystość Wniebowzięcia  N.M.P.  Dla  nas  to  dzień  dorocznego  odpustu  ku  czci  Matki  Wniebowziętej  –  Patronki  tego  Sanktuarium  i  Parafii. Już  dziś serdecznie  zapraszam  do  wspólnego  świętowania. Tego dnia modlić się  będziemy na  Mszach św. o godz.  8.30 oraz o 12.00  na  SUMIE ODPUSTOWEJ.  Serdecznie  proszę  przygotowanie sztandaru, baldachimu,  a  dziewczynki  zapraszam  do  sypania  kwiatków.

3.  O uporządkowanie świątyni na te uroczystości uprzejmie proszę pierwsze dwie grupy z Dąbrówki, którą stanowią: r. Jóźwiak,  Zimniak,  dwie rodz. Chruścickich, Pilarscy i Modrak oraz mieszkańcy bloku. Zapraszam w piątek po wieczornej Mszy św.

4.  W sobotę  mamy  kolejny 13 dzień  miesiąca. Serdecznie  zapraszam o 20.30  na  nabożeństwo fatimskie przy Dębie.

5.  Następna niedziela jest drugą  w miesiącu  – zatem zbieranymi ofiarami możemy  wesprzeć  podjęte prace. Jednej z rodzin z  Karczewka serdeczne „Bóg zapłać” za znaczne wspar-cie naszych zobowiązań za elektryfikację dzwonów.

6.  Kalendarz liturgiczny:

–    pn.      – św. Dominika

–   wt.      – św. Teresy  Benedykty od Krzyża, patronki Europy
–   śr.       – św. Wawrzyńca

–   czw.   – św. Klary

7.       W najbliższą niedzielę oraz w dzień Odpustu  będzie możliwość wsparcia naszych  prac  przez nabycie  kolejnych  cegiełek. Będą one rozprowadzane przy wejściu  do kaplicy obok kościoła. W ofercie  są  przewidziane juz tradycyjne słodkie cegiełki oraz  tegoroczna   nowość !!! –  Została przygotowana płyta CD, która była nagrywana w naszym Sanktuarium, naturalnie z wykorzystaniem organów oraz z udziałem profesjonalnych muzyków.

Dąbrówka  Kościelna,  06.08.2022 r.

(Ks. Proboszcz)