Ogłoszenia

XXVII  Niedziela  zwykła

1. Serdecznie zapraszam  do  modlitwy  różańcowej  w  naszych  domach  w  gronie rodziny,  sąsiadów  lub  tutaj  przed  Cudownym  Wizerunkiem  naszej  Dąbrowieckiej Pani   –  w  dni  powszednie  o  godz.  18.30,  a  w  niedzielę  po  Sumie. Dzieci dodatkowo zapraszam na wspólną modlitwę  we wtorek i czwartek o  17.00   Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

2.  Z okazji I czwartku m-ca szczególnie zapraszam do udziału w Eucharystii i modlitwie różańcowej o godz. 18.00 podczas której modlić się będziemy o dar nowych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, także z naszej rodziny parafialnej.

3.  W tym tygodniu przypada również I piątek m-ca. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży  od godz. 17.00. W pozostałe dni zawsze przed Eucharystią. Chorych  na indywidualną  prośbę odwiedzę tego dnia przed południem – od godz. 9.00

4.  W następną niedzielę przeżywać będziemy kolejny  „Dzień Papieski”  wspierając  fundację  „Dzieło Nowego  Tysiąclecia”, która  stawia  sobie  za  cel  organizowanie  funduszów stypendialnych  dla  biednych i uzdolnionych  uczniów.

    Tego dnia na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświecone różańce dzieciom I komunijnym.

5.  Przyszła niedziela jest też drugą w tym  miesiącu,  zatem  ofiarami zbieranymi tego dnia  wspierać  będziemy podejmowane prace  w  kościele.

6.  Kalendarz liturgiczny:

            –    wt.  – św. Franciszka z Asyżu

            –    śr.   –  św. Faustyny Kowalskiej

            –    pt.   –  NMP Różańcowej

7.  O uporządkowanie kościoła uprzejmie proszę kolejne rodziny z Dąbrówki K. (Andrasik, Nawrockich, Świderek, Sudoł i Skubiszyńskich)

8.  Ze względu na bardzo słabe zainteresowanie dziękczynną pielgrzymką na Jasną Górę  jestem zmuszony do jej odwołania. Zgłosiło się jedynie dziewięć osób, w tym trzy z poza Parafii.

Dąbrówka  Kościelna,  01.10.2022 r.

(Ks. Proboszcz)

XXVI  Niedziela  zwykła

1.   W  sobotę  rozpoczynamy październik – zapraszam do udziału w codziennej Eucharystii połączonej z nabożeństwem różańcowym. W  naszym  Sanktuarium  różaniec w  dni  powszednie  o  18.30, po wieczornej  Mszy św. o 18.00, a  w niedzielę  po  Sumie. Do tej modlitwy zachęcam także dzieci i młodzież.

2.  Zapraszam do udziału w parafialnej autokarowej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach  9/10               października (nd / pon.). W tym pielgrzymowaniu wyrazimy naszą wdzięczność  za dar nawiedzenia Bożej Matki w Jasnogórskiej Ikonie. Koszt wynosi 140 zł. (w tej kwocie zawiera się opłata autokaru oraz nocleg w domu pielgrzyma).

3. Kalendarz liturgiczny:

            – wt.    – św. Wincentego a Paulo

            – śr.    –  św. Wacława

            – czw.  – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

            – pt.     – św. Hieronima

            – sb.     – św. Teresy od Dzieciątka Jezus

4.  Przypominam, że Klub HDK z Kiszkowa organizuje w dzisiejszą niedzielę kolejną akcję honorowego poboru krwi przy hali sportowej w tej miejscowości.

Dąbrówka  Kościelna,  24.09.2022 r.

(Ks. Proboszcz)

XXV  Niedziela  zwykła

1. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które  chętnie  pomogły  w  przygotowaniu  i  przeżyciu  Uroczystości  Odpustu. Pomoc,  która przybrała różne  formy: własnej  pracy,  ofiar  pieniężnych,  darów  do  kuchni, wykonaniu  dekoracji  kościoła, postawieniu  ołtarza  polowego jego dekoracji, przygotowaniu terenu na Sumę odpustową i parkingi.  Z  serca, serdecznie  dziękuję  wszystkim,  którzy  pomogli  mając  świadomość,  że cały  ogrom  prac  jest  naszą  wspólną  sprawą.       Słowa  wdzięczności  należą się także paniom i panom, młodzieży żeńskiej i męskiej  oraz osobom  z  poza Parafii  za  zorganizowanie,  przygotowanie i  dopilnowanie  parkingu, organizację kawiarenki parafialnej oraz parafialnego sklepiku z cegiełkami. Ofiary zebrane z  tych  miejsc zostały  w całości  przeznaczone  na planowane prace. Serdecznie  dziękuję  także wszystkim osobom, które  podjęły się  prac  porządkowych  po  Uroczystości.

2.  Zapraszam do udziału w parafialnej autokarowej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 9/10 października (nd / pon.). W tym pielgrzymowaniu wyrazimy naszą wdzięczność  za dar nawiedzenia Bożej Matki w Jasnogórskiej Ikonie. Koszt wynosi 140 zł. (w tej kwocie zawiera się opłata autokaru oraz nocleg w domu pielgrzyma).

3.  Dziś mamy trzecią niedzielą m-ca, zatem osoby z Żywego Różańca proszę o wymianę tajemnic w ramach własnych róż.

4. Msze św. zamówione z okazji dożynek parafialnych zostaną odprawione w następujących  terminach:

>     w  int. Rolników z Turostówka I i II              – 22.10   o  godz. 18.00

>    w  int. Rolników  z  Gniewkowa                      – 12.11   o  godz. 18.00

5.  Przypominam, że dziś po Eucharystii o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku pragną przyjąć I Komunię św.

6. Zapowiedzi przedślubne:

Patryk  Mazur, kawaler  i  Karolina  Jankowska, panna  zamieszkali w naszej Parafii   (zap. 2)

7.  Klub HDK z Kiszkowa  organizuje kolejną akcję honorowego poboru krwi 25 września w hali sportowej  i  serdecznie zaprasza wszystkich do podzielenia się tym cennym darem  dla ratowania życia.

Dąbrówka  Kościelna,  17.09.2022 r.

(Ks. Proboszcz)

XXIII  Niedziela  zwykła

1. Przed  nami  uroczystość  Wielkiego  Odpustu  Narodzenia  Matki  Najświętszej,  która tradycyjnie  rozpocznie się  w  najbliższą  sobotę  i  zakończy  w  niedzielę. Celebransem i  kaznodzieją  Sumy odpustowej  będzie Ks. Infułat Bogdan Czyżewski z Gniezna, profesor Wydziału Teologicznego UAM.

    Przygotowanie  tej  Uroczystości  wymaga zaangażowania  wielu  osób, dlatego  serdecznie  proszę  o  ludzką  życzliwość  i  pomoc. Generalne sprzątani świątyni  będzie  miało  miejsce  we wtorek o  godz. 16.00  Także serdecznie proszę  o  pomoc  w  podjęciu  kapłanów i  kleryków,  którzy  będą  służyć  pomocą  przy  ołtarzu  i  w  konfesjonałach.  Wszelkie ewentualne  dary, ofiary proszę dostarczyć  do czwartku. Ze  staropolską  gościnnością  wyjdźmy  naprzeciw wszystkim Pielgrzymom. Pamiętajmy  także  o  przygotowaniu  sztandaru  na  procesję  eucharystyczną  w  sobotę  wieczorem  i  w  niedzielę.

2. Dziś po Sumie zapraszam na krótkie spotkanie osoby, które chcą pomóc w organizacji parkingów i zbieraniu ofiar podczas niedzielnej Sumy. Osoby, które do tej pory nie włączały się są  b. mile widziane!

3.  Serdecznie dziękuję za podjęte w minionych dniach prace:

– Osobom z Turostówka, Gniewkowa, Zielonki i Pawłowa  za przygotowanie biletów, zakrystii  i słodkich cegiełek,

– Paniom z Dąbrówki  i Miączynka za prace w kościele i na plebanii,

– Panu Szelewskiemu za wykoszenie trawy,

– Trzem Paniom i dziewczynkom z kolejnej grupy z Dąbrówki za uporządkowanie kościoła

4.  We wtorek po Odpuście przypada 13 dzień m-ca – zapraszam na kolejne nabożeństwo fatimskie przy Dębie o  godz. 19.30

5.   Po Uroczystościach Odpustowych w  niedzielę  18.09  po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam  na spotkanie  rodziców  dzieci,  które w  przyszłym  roku  będą  pragnęły  przyjąć I  Komunię  św.

6.  Zapowiedzi przedślubne:

Patryk  Mazur, kawaler  i  Karolina  Jankowska, panna  zamieszkali w naszej Parafii   (zap. 1)

7.  Kalendarz liturgiczny:

            –   czw.    –  Narodzenie NMP

Dąbrówka  Kościelna,  03.09.2022 r.

(Ks. Proboszcz)

XXII  Niedziela  zwykła

1.W czwartek początek roku  szkolnego –  zachęcam,  by wszyscy rozpoczynający kolejny rok nauki uczynili to z Bogiem w  sercu uczestnicząc m.in. w  Mszach św. w Parafiach, na  terenie których są ich szkoły, bądź wieczorem w naszej świątyni.

2.  W tym tygodniu przeżywamy:

–   I czwartek m-ca, dzień  wdzięczności  za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Zapraszam do  wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów oraz o dar nowych powołań do Bożej służby, także z naszej Parafii, pół godziny  przed Eucharystią o 17.30

–    I piątek –  chorych odwiedzę tego dnia przed południem – od godz. 9.00. (po indywidualnym zgłoszeniu) Okazja  do  sakramentu  pojednania  zawsze  przed  Eucharystią.  Spowiedź  dla  dzieci i młodzieży od  godz. 17.20

–    I sobota – zapraszam o godz. 10.00  na  kolejne  nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi  za  popełnione grzechy w swoim życiu i  w  naszej Rodzinie Parafialnej,  okazja do spowiedzi św. od  9.30

3.  W następną niedzielę dziękować będziemy Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie zapraszam na Sumę dożynkową o godz. 11.00 Po  tej  modlitwie  krótkie  spotkanie dla  osób,  które chciałyby pomóc w przygotowaniach i przeżyciu  uroczystości Odpustu (organizacji  miejsc parkingowych, kawiarenki oraz zbierania ofiar w czasie Sumy). Głęboko ufam, że chętnych nie zabraknie….

4.  Kalendarz liturgiczny:

            –   pn.  – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

            –   sb.   – św. Grzegorza Wielkiego

5.  Uprzejmie proszę o uporządkowanie kościoła kolejną grupę mieszkańców Dąbrówki K. w czwartek po wieczornej Mszy św. (mieszkańcy od pałacu do r. Nowak i Kasprzak)

6. Osoby, które złożyły zamówienie na film z nawiedzenia Matki Bożej w naszej Parafii mogą w zakrystii realizować zamówienie.  Także można  nabywać  nagraną w  naszym  Sanktuarium  płytę CD  z  piękną  muzyką organową ubogaconą profesjonalnym śpiewem oraz dodatkowym instrumentem,  trąbką. Płyta jest formą cegiełki wspierającej gromadzenie funduszy na wymianę ławek.  Jak płyta wygląda wraz z okładką i dołączoną książeczką można zobaczyć w gablocie kruchty kościoła.

7.  Dziś po  Mszy św. o 11.00 zapraszam na  spotkanie  Parafialną Radę Duszpasterską  i Ekonomiczną  oraz osoby, które będą organizować parafialną kawiarenkę

8. Na koniec serdecznie dziękuję za wszelkie znaki pamięci i pozdrowienia z wakacyjnych wyjazdów osobom, które o mnie pamiętały. „Bóg zapłać”

Dąbrówka  Kościelna,  27.08.2022 r.

(Ks. Proboszcz)

XXI  Niedziela  zwykła

1. Jeszcze raz z serca dziękuję  za okazaną  pomoc  w  przeżyciu  Uroczystości  Odpustowej  –  za piękne  uporządkowanie,  przygotowanie  i  dekorację  świątyni,  terenu  wokół niej, dwudniowe rozprowadzanie  cegiełek oraz pomoc w podjęciu kapłanów.  „Bóg  zapłać”

2.  Taca  remontowa na pokrycie naszych zobowiązań za elektryfikację dzwonów w ubiegłą  niedzielę  wyniosła  1.706,-   Za wszystkie ofiary  składam serdeczne „Bóg zapłać”.

3.  W piątek, 26.08 mamy Uroczystość NMP Częstochowskiej – odpust w duchowej stolicy naszej Ojczyzny. Zapraszam na Eucharystię  przed południem o godz. 11.00,  bądź wieczorem o 18.00. Z racji Uroczystości tego dnia  postu nie ma.

4.   Dziś mamy trzecią niedzielą m-ca, zatem osoby z Żywego Różańca proszę o wymianę tajemnic w  ramach własnych róż.

5.  Za tydzień po  Mszy św. o 11.00 zapraszam na  spotkanie  Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną  oraz osoby, które będą organizowały parafialną kawiarenkę…

6.  Już dziś  zapraszam  na nasze Dożynki  parafialne, które przeżywać będziemy za  dwa tygodnie – w niedzielę  4 września na Mszy św. o godz. 11.00.    Po  Sumie dożynkowej  krótkie  spotkanie dla wszystkich  osób,  które  chciałyby  pomóc w organizacji miejsc parkingowych i zbieraniu ofiar w czasie  Odpustu.

7.  W zakrystii można  nabywać  nagraną w  naszym  Sanktuarium  płytę CD  z  piękną  muzyką organową ubogaconą profesjonalnym śpiewem oraz dodatkowym instrumentem,  trąbką. Płyta jest formą cegiełki wspierającej gromadzenie funduszy na wymianę ławek.  Jak płyta wygląda wraz z okładką i dołączoną książeczką można zobaczyć w gablocie kruchty kościoła.

8.  Kalendarz liturgiczny:

        –    pn.     –  NMP Królowej

        –    śr.      –  św. Bartłomieja

        –    pt.      –  Uroczystość NMP Częstochowskiej

        –    sb.      –  św. Moniki

Dąbrówka  Kościelna,  20.08.2022 r.

(Ks. Proboszcz)

XX  Niedziela  zwykła

1. W poniedziałek (15.08) mamy Uroczystość Wniebowzięcia  NMP.  Dla nas  to  dzień dorocznego odpustu  ku  czci  Matki  Wniebowziętej  –  Patronki  tego  Sanktuarium i  naszej Parafii.  Bardzo  serdecznie  zapraszam  do  wspólnego  świętowania na  Mszy  św. o  8.30  i  na  SUMIE  ODPUSTOWEJ  O  GODZ.  12.00,  którą  w  naszej intencji  odprawi i  Słowo Boże wygłosi  ks. kan. Wojciech Rzeszowski, dyrektor Centrum Edukacyjno – Formacyjnego w Gnieźnie.

      Po  Sumie  procesja  eucharystyczna  wokół  kościoła  oraz  poświęcenie  owoców i   ziół.  Obrzęd  poświęcenia  będzie  miał  również  miejsce  na  Mszy  św.  porannej. Serdecznie  proszę  przygotowanie sztandaru, baldachimu,  a  dziewczynki  zapraszam  do  sypania  kwiatków. Wszystkich  zachęcam  do  skorzystania  z  duchowych  łask  i  bogactwa  przeżyć   jakie  niesie to  święto  przystępując  do  sakramentu  pojednania  i  do  Stołu  Pańskiego. Okazja  do  spowiedzi  św.  przed  Mszą  św.  oraz  w  czasie  Sumy  Odpustowej.

  Ten dzień to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 r. i święto Wojska Polskiego.

2.  Z  głębi  serca dziękuję  za okazaną  pomoc  w przygotowaniu  Uroczystości  odpustowej  –  jedynie trzem Paniom z dwóch grup z Dąbrówki za piękne  uporządkowanie świątyni. „Bóg zapłać” za dary przekazane na  stół  dla  podjęcia  kapłanów oraz pomoc w  plebanii. Także serdecznie dziękuję paniom i dziewczętom, które  pomogły  w  przygotowaniu  słodkich ce-giełek  i  ich  rozprowadzaniu oraz p. Markowi  Szelewskiemu za kolejne prace.

3.  Od dziś w  skromnym dorobku naszego Sanktuarium możemy cieszyć się płytą CD, która tutaj została nagrana z wykorzystaniem przebudowanego instrumentu organów. Idea powstania tej płyty jest ukoronowaniem i zwieńczeniem prac nie tylko przy instrumencie, ale całego wnętrza kościoła, które rozpoczęliśmy w 2017 roku przebudową prezbiterium. Stąd tytuł płyty: „DĄBROWIECKA MATKO, dziękujemy”. Powstanie płyty zbiegło się też z nawiedzeniem Jasnogórskiej Ikony naszej Archidiecezji  i  Parafii, któremu towarzyszy hasło „Bogarodzica” co również znalazło na niej swój akcent. W repertuarze znajdziemy bardziej i mniej znane utwory Bacha, Mendelssona, Charpentiera, Purcella i innych w wykonaniu profesjonalnych muzyków….

     Płyta jest formą kolejnej cegiełki, których rozprowadzanie łączy się ze zbieraniem funduszy tym razem na wymianę ławek w świątyni.

4. Kalendarz liturgiczny:

  • śr.     – św. Jacka
  • sb      – św. Bernarda

Dąbrówka  Kościelna,  13.08.2022 r.

(Ks. Proboszcz)

XIX  Niedziela  zwykła

1. Dziękuję serdecznie wszystkim za godne przyjęcie Matki Bożej w kopii Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii. W szczególny sposób tym, którzy zaangażowali się w przystrojenie świątyni, terenu wokół niej, trasy przejazdu, domów, przydrożnych kaplic i krzyży. Dziękuję za ofiarowane kwiaty, delegacjom niosącym Obraz udział w powitaniu, czuwaniach, pożegnaniu Matki Bożej, za wszelkie zaangażowanie i pomoc. Wyrazy wdzięczności  dla służby liturgicznej,  pana Mariusza  organisty. Wszystkim za wszystko „Bóg zapłać”.

2.  W poniedziałek po następnej niedzieli (15.08) mamy Uroczystość Wniebowzięcia  N.M.P.  Dla  nas  to  dzień  dorocznego  odpustu  ku  czci  Matki  Wniebowziętej  –  Patronki  tego  Sanktuarium  i  Parafii. Już  dziś serdecznie  zapraszam  do  wspólnego  świętowania. Tego dnia modlić się  będziemy na  Mszach św. o godz.  8.30 oraz o 12.00  na  SUMIE ODPUSTOWEJ.  Serdecznie  proszę  przygotowanie sztandaru, baldachimu,  a  dziewczynki  zapraszam  do  sypania  kwiatków.

3.  O uporządkowanie świątyni na te uroczystości uprzejmie proszę pierwsze dwie grupy z Dąbrówki, którą stanowią: r. Jóźwiak,  Zimniak,  dwie rodz. Chruścickich, Pilarscy i Modrak oraz mieszkańcy bloku. Zapraszam w piątek po wieczornej Mszy św.

4.  W sobotę  mamy  kolejny 13 dzień  miesiąca. Serdecznie  zapraszam o 20.30  na  nabożeństwo fatimskie przy Dębie.

5.  Następna niedziela jest drugą  w miesiącu  – zatem zbieranymi ofiarami możemy  wesprzeć  podjęte prace. Jednej z rodzin z  Karczewka serdeczne „Bóg zapłać” za znaczne wspar-cie naszych zobowiązań za elektryfikację dzwonów.

6.  Kalendarz liturgiczny:

–    pn.      – św. Dominika

–   wt.      – św. Teresy  Benedykty od Krzyża, patronki Europy
–   śr.       – św. Wawrzyńca

–   czw.   – św. Klary

7.       W najbliższą niedzielę oraz w dzień Odpustu  będzie możliwość wsparcia naszych  prac  przez nabycie  kolejnych  cegiełek. Będą one rozprowadzane przy wejściu  do kaplicy obok kościoła. W ofercie  są  przewidziane juz tradycyjne słodkie cegiełki oraz  tegoroczna   nowość !!! –  Została przygotowana płyta CD, która była nagrywana w naszym Sanktuarium, naturalnie z wykorzystaniem organów oraz z udziałem profesjonalnych muzyków.

Dąbrówka  Kościelna,  06.08.2022 r.

(Ks. Proboszcz)

XVIII  Niedziela  zwykła

1. Przed nami Nawiedzenie Matki Bożej w kopii Jasnogórskiego Obrazu, które przeżywać będziemy w najbliższy wtorek i środę  (2/3.08). Mimo trwających żniw i czasu wakacyjnego, gorąco zachęcam, wszystkich – dorosłych, młodzież i dzieci do włączenia się i licznego udziału w tej  Uroczystości.  Oczekiwanie na przyjazd Matki Bożej rozpoczniemy o godz. 17.00 w kościele, skąd w procesji wyruszymy do Dębu na Jej powitanie.

   Specjalnie wydany folder, który jest w Waszych domach, zawiera szczegółowy program. Jest dostępny także w gablotach i na stornie internetowej Parafii.  Bardzo proszę o dekoracje domów, mieszkań, przydrożnych figur oraz  swoich serc na wizytę NASZEJ MATKI i KRÓLOWEJ – MARYI.

2. Kończymy dziś Misje święte wdzięczni Panu Bogu za ten duchowy dar Jego Łaski. Wszystkim, którzy przybywali na kolejne spotkania i modlitwę z serca dziękuję.  Nade wszystko „Bóg zapłać” o. Zenonowi Burdakowi z Dukli za podjęty trud najpierw przygotowań, a następnie przeprowadze-nia tych Misji św. dla  naszej rodziny parafialnej. Także serdeczne podziękowanie dla rodzin i osób, które chętnie podjęły nas obiadem.

3.  W tym tygodniu przypadają:

– I czwartek m-ca –  dzień  dziękczynienia za dar  Eucharystii i Kapłaństwa. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów oraz o dar nowych powołań do Bożej służby, także z naszej Parafii, pół godziny  przed Eucharystią o 17.30

– I piątek miesiąca  – dzień modlitwy wynagradzającej Sercu Pana Jezusa. Okazja  do s.  pojednania zawsze przed Eucharystią.  Tego dnia  spowiedź  dla dzieci i młodzieży od g. 17.00

– I sobota m-ca – kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi –   zapraszam przed południem na godz. 10.00  Okazja do spowiedzi św. od  9.30

4.  Na pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy przez „MIVA – POLSKA” zebraliśmy w ub. niedzielę kwotę 492 zł,  serdeczne „Bóg zapłać”

5.  Kalendarz liturgiczny:

–    czw.    –  św. Jana Marii Vianeya

–    sb.       –  święto Przemienia Pańskiego

6.  Jak widać sporo prac dekoracyjnych zostało już wykonanych – dziś ogólnie bardzo dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób się włączyli i pomogli…

Dąbrówka  Kościelna,  31.07.2022 r.

(Ks. Proboszcz)