Ogłoszenia

VI  Niedziela Wielkanocna

1.  Zapraszam  do  wspólnego  przeżywania  nabożeństw  majowych  w  swoich  wioskach przy  krzyżach  lub tutaj, w  Sanktuarium każdego  dnia  po  wieczornej  Eucharystii,  która  odprawiana  jest  o  g.18.00

2.  Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni krzyżowe – Dni Modlitw o Dobre Urodzaje i za Głodujące Kraje – włączmy się do tej jakże potrzebnej modlitwy.

3.  Ponownie rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie przy Dębie.  W  każdy  kolejny 13 dzień m-ca od maja do października podejmować  będziemy modlitwę różańcową, o którą w  Fatimie prosiła  dzieci   Matka Najświętsza.  Serdecznie zapraszam w czwartkowy wieczór  o g. 20.30 – zabierzmy  różańce, świece  i teksty pieśni.

4.    W  następną  niedzielę  na  dodatkowej Mszy  św. o  godz. 12.30  grupa  dzieci  z  naszej  Parafii przeżywać  będzie  uroczystość  I  Komunii św.  Z tą uroczystością  połączona  będzie pierwsza  rocznica  dzieci  przyjętych  w  ubiegłym roku. Ze względu na ograniczenia  epidemiczne obecność osób postronnych na tej Uroczystości  jest niewskazana. Kolejne spotkanie dla wszystkich dzieci w środę  o  16.30, a  spowiedź  św. dla  nich,  ich  rodziców i  krewnych  oraz  z  I  rocznicy  w  sobotę  o  godz.  9.00

     Na nabożeństwie majowym tego dnia  spotkamy się  przy  Dębie  o g. 17.00 – zapraszam

5. Kalendarz liturgiczny:

 • pt. –  św. Macieja, Apostoła, oraz początek nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

 

 

Dąbrówka Kościelna, 08.05.2021 r.
(ks. Proboszcz)

V  Niedziela Wielkanocna

1.  Rozpoczęliśmy  maryjny  miesiąc  maj.  Codziennie  będziemy gromadzić  się wokół  ołtarza  na Eucharystii połączonej z majowym  nabożeństwem. Zadbajmy o wizerunki  Bożej Matki w naszych domach i przydrożnych  kapliczkach. Licznie gromadźmy się   tutaj  bądź  przy krzyżach w naszych wioskach na  śpiewaniu litanii loretańskiej, pieśni   maryjnych  i  Apelu Jasnogórskim. W  naszym  Sanktuarium  nabożeństwa  majowe  w  dni  powszednie  po  Mszy św. o  godz.  18.00.

2.  W poniedziałek  (3.05)  Uroczystość  NMP  Królowej Polski. To  również  dzień   Narodowego Święta. Zapraszam na Eucharystię  o godz. 8.30  lub 11.00.  Na Sumie  modlić się będziemy przez orędownictwo naszej  Matki i  Królowej o  błogosławieństwo Boże,  pomyślność  i  bezpieczeństwo  dla  Ojczyzny.   Nie zapomnijmy o udekorowaniu  naszych  domów  narodową  flagą.

3.  W  tym  tygodniu  przypadają  I czwartek i  piątek miesiąca. W  I czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy św. i majowym o dar nowych powołań do służby  Bożej. Spowiedź  dla  dzieci  i  młodzieży w  I  piątek  od  godz. 17.00  Chorych  odwiedzę,  na indywidualną prośbę, tego dnia przed południem –  początek o godz. 9.00

4.  Już  dziś  informuję, że  za dwa  tygodnie (16.05)  w  Parafii  przeżywać  będziemy uroczystość  I  Komunii św.,  która będzie  połączona  z  pierwszą  rocznicą  przyjęcia  dzieci  w  ubiegłym  roku. Ze  względu  na ograniczoną  liczbę osób w  kościele  uroczystość (dla zainteresowanych) odbędzie się na dodatkowej  Mszy  św.  o godz. 12.30   Spotkanie  dla  dzieci  I  komunijnych  jak  i  z  I rocznicy  w  czwartek  o  godz. 16.30

5.   Następna niedziela jest drugą w tym m-cu – ofiarami wspierać  będziemy  nasze   prace  w  świątyni. Powoli dobiegają końca prace przy organach. W minionych dniach  uruchomione zostały już wszystkie głosy, zatem każda piszczałka spełnia swoją rolę, a jest ich 1.120 sztuk

6.  Od 4 maja zostają poluzowane obostrzenia sanitarne. W odniesieniu do liczby osób  w   kościołach – 1 osoba przypada na 15 m².  Zatem w naszym Sanktuarium  od  wtorku  będzie mogło gromadzić się  jednorazowo  38 osób.  Zachowajmy odpowiednie odległości, także przy  przyjmowaniu  Komunii św.  i  pamiętajmy  o wymogu zasłaniania ust  i nosa, także podczas liturgii.

7.  Rodzinom z Karczewka (państwu: Szelewskim, Okręt, Chwiałkowskim i Zientek) uprzejmie dziękuję za uporządkowanie kościoła, a p. Bożenie za prace dekoracyjne.

8. Kalendarz liturgiczny:

 • pn    – NMP Królowej Polski
 • wt    – św. Floriana
 • czw – św. Filipa i Jakuba, Apostołów
 • sb    – św. Stanisława biskupa, Patrona  Polski

 

Dąbrówka Kościelna, 01.05.2021 r.
(ks. Proboszcz)

 

 

IV  Niedziela Wielkanocna

1.    Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Ten dzień rozpoczyna  tydzień  modlitw  o dar  powołań do  kapłaństwa  i  życia  konsekrowanego.  Niech  zatem  tej intencji nie zabraknie w osobistej  modlitwie, aby  także nasza  rodzina  parafialna rodziła dla  Kościoła  nowych pracowników  Winnicy Pańskiej.

2.    W sobotę rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony w polskiej tradycji Matce Bożej. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii połączonej z majowym  nabożeństwem. Zadbajmy o wizerunki Bożej Matki w naszych domach i przydrożnych kapliczkach. Chętnie gromadźmy się tutaj, bądź przy krzyżach w naszych wioskach na śpiewaniu Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych  i  Apelu Jasnogórskim. W naszym Sanktuarium nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o  g. 18.00

3.  Ponownie zapraszam do udziału w nabożeństwach pierwszych sobót m-ca od maja do  września. W Fatimie prosiła o nie Matka Boża mówiąc trojgu pastuszkom: “Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników; by  je  uratować  Bóg  chce  rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca”. Później  s. Łucji wskazała elementy nabożeństwa, które jest ratunkiem dla grzeszników, pomocą  w  godzinie śmierci i pocieszeniem Jej  Serca.  Ma ono  być odprawiane przez  pięć I  sobót  m-ca.  Na pierwsze z  tych   nabożeństw  zapraszam  w  najbliższą sobotę o  godz. 10.00

4.   Kolejne spotkanie dla dzieci I komunijnych w piątek o godz. 16.30

5.   O  uporządkowanie kościoła proszę  kolejną grupę z Karczewka (rodziny: Kubiak, Szelewskich, Zientek, Warchał,  Okręt i Chwiałkowskich)

6.   W sobotę pożegnaliśmy śp. Eugeniusza Śliwiaka, a w środę o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb śp. Danuty Wrońskiej. Zmarli byli mieszkańcami  Karczewa, pamiętajmy o nich w modlitwie…

7. Kalendarz liturgiczny:

 • czw.   –  św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy

 

 

 

Dąbrówka Kościelna, 24.04.2021 r.
(ks. Proboszcz)

 

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Dziś ponownie z głęboką wiarą i radością powtarzamy „Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!” Ponieśmy Jego światło wszędzie tam gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść.
Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzę, by radość płynąca z tych Świąt, pomagała stawać się każdego dnia świadkami Zmartwychwstałego Pana. Jego łaska niechaj opromienia nasz codzienny trud i nieustannie staje się niewyczerpanym źródłem nadziei, miłości i pokoju.

1. Wyrazy ogromnej wdzięczności składam:
– siedmiu osobom, które przybyły we wtorek, by uporządkować kościół – z Gniewkowa, Turostówka, Karczewka, Dąbrówki i Pawłowa Sk.
– Paniom z Dąbrówki, które zadbały o świeże obrusy na ołtarzach, oraz Panom Szelewskiemu i Korneckiemu za pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego.
– Państwu Piotrowskim z os. Leśnego za ofiarowanie nowego paschału.
Również wszystkim, którzy składali ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego jeszcze raz składam serdeczne „Bóg zapłać”

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godz. 8.30 i 11.00. Swymi ofiarami wspierać będziemy Uczelnie Katolickie.

3. Dzieci I komunijne zapraszam na kolejne spotkanie w piątek o godz. 16.30.

4. Do następnej niedzieli, która jest świętem Bożego Miłosierdzia, trwa Oktawa Wielkanocna, dlatego w piątek postu nie ma. To druga niedziela m-ca zatem ofiarami zbieranymi tego dnia wspierać będziemy podejmowane prace w naszej świątyni.

5. Powodem do naszej radości są nie tylko święta Zmartwychwstania Pana Jezusa, ale również prezent jakim obdarowała nas Matka Boża – to komplet nowych piszczałek, które w minionych dniach zostały zamontowane w prospekcie naszych organów. Wreszcie możemy oglądać instrument w całej okazałości. Zwieńczeniem i dopełnieniem wszystkich prac, które podejmujemy od 2018 roku, staje się chór muzyczny, na którym mamy porządny, rozbudowany o dodatkowe głosy instrument z nowym kontuarem i pięknym prospektem.
“Panu Bogu i Dąbrowieckiej Matce Pocieszenia niech będzie chwała i nasza wdzięczność”.

Dąbrówka Kościelna, 04.04.2021 r.
(ks. Proboszcz)

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele przeżywanie Wielkiego Tygodnia, który jest wspomnieniem męki i śmierci naszego Pana. Wyjątkowe dni dla nas to:

WIELKI CZWARTEK – to dzień ustanowienia przez Pana Jezusa sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O g. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej

WIELKI PIĄTEK – to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. O godz. 18.00 Droga Krzyżowa. Następnie liturgia Męki Pańskiej, po jej zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 21.30 W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (ilościowy i jakościowy).

WIELKA SOBOTA – dzień adoracji Chrystusa Eucharystycznego w Grobie. Możliwość adoracji od godz. 8.00. Zakończy ją liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.30. Na liturgię składa
się obrzęd światła, liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Eucharystia (przynosimy świece).
Liturgię Wielkiego Tygodnia wieńczy Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – w tym dniu REZUREKCJA – rano o godz. 6.00, druga Msza św. o godz. 11.00

Zgodnie z rozporządzeniem Księdza Prymasa z powodu zaistniałej sytuacji:

– w liturgii Wielkiego Czwartku obrzęd Obmycia stóp należy pominąć.
– w liturgii Wielkiego Piątku akt adoracji Krzyża przez pocałunek należy ograniczyć wyłącznie do celebransa. Wszyscy adorują Krzyż, trzymany przez celebransa przez dłuższą chwilę klęcząc.
– w Wielką Sobotę – tradycyjne błogosławieństwo pokarmów można zorganizować, ale jedynie przy kościołach, na otwartym terenie z zachowaniem norm sanitarnych (maseczki i odległość 1,5 m). Niech uczestniczą w nim tylko przedstawiciele rodzin. Jeżeli wierni nie zdecydują się w nim uczestniczyć, bardzo zachęcam do tego, aby przed śniadaniem wielkanocnym w gronie rodzinnym uroczyście pobłogosławić pokarmy. Niech dokona tego ojciec rodziny lub inna osoba. (Tekst błogosławieństwa jest zamieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej).
Podczas liturgii Wigilii Paschalnej należy opuścić przygotowanie i rozpalenie ogniska. Poświęcenie ognia jest symboliczne w kościele bez procesji.
– w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – tam gdzie odprawia się Rezurekcję, po wystawieniu Najświętszego Sakramentu, przewidzianej modlitwie i śpiewie kapłan błogosławi wiernych, a następnie wychodzi z Najświętszym Sakramentem przed kościół, by pobłogosławić Parafię.
Cały tekst rozporządzenia jest zamieszczony na www.archidiecezja.pl

2. Zatem święcenie potraw wg następującego porządku:

8:30 – Karczewo 9:30 – Gniewkowo 11:15 – Dzwonowo
8:45 – Karczewko 10:30 – Zielonka 11:45 – Miączynek
9:00 – Turostówko II 10:45 – Głęboczek 12:00 – Pawłowo Sk.
9:15 – Turostówko I 11:00 – Dzwonowo L

 

Święcenie potraw odbywa się przy krzyżach lub figurach. W Dąbrówce obrzęd poświęcenia potraw przed świątynią o godz. 15.00

3. Okazja do spowiedzi św. zawsze pół godz. przed Eucharystią oraz w Wielki Piątek od 20.30 – 21.30

4. Chętne osoby do uporządkowania kościoła zapraszam we wtorek o godz. 13.30

5. Serdecznie dziękuję za składane ofiary na kwiaty, szczególnie zaś osobom, które podjęły się ich zbierania w poszczególnych wioskach.

6. Chorych z ok. I p-tku m-ca oraz tych, którzy do chcieliby dodatkowo skorzystać z sakr. pojednania i Komunii św. przed świętami, odwiedzę we wtorek przed południem – początek o godz. 9.00 (jak do tej pory obowiązuje indywidualne zgłoszenie)

 

 

Dąbrówka Kościelna, 27.03.2021 r.
(ks. Proboszcz)

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
(„Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich”,
t. 2, Katowice 2001, nr. 1347-1350)

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.
Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Albo:

Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?
Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.
Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:
Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Módlmy się:
Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

V  Niedziela Wielkiego Postu

1.    Gorąco  zapraszam  i  zachęcam  do  czerpania  z  czasu  Łaski,  który  daje  nam  Pan Bóg  przez  dar rekolekcji  wielkopostnych. Wsłuchajmy  się  ponownie  w  głos  Boga,  który swoją miłość do  nas  objawił  najwymowniej  –  w  ofierze  Krzyża. Program  rekolekcji:

Niedziela
g. 10.00  – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakr.  pokuty
11.00  –  Msza św.  z nauk
14.00  –  okazja do sakr. pokuty
14.30 
–  Gorzkie Żale i Msza  św. z nauką

Poniedz.
17.00  – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakr. pokuty

18.00  –  Msza św. z nauką. Po  Eucharystii konferencja dla  małżonków

Wtorek
15.00  –  Koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do sakr. pokuty.
15.30  –  Msza  św. z  nauką  i  udzieleniem  sakramentu namaszczenia osobom chorym  i starszym
17.00  –  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakr. pokuty
18.00  –  Msza  św. z  nauką  i  zakończenie  rekolekcji

2.    Nabożeństwa wielkopostne  w stałym porządku, serdecznie zapraszam:

Gorzkie  Żale        –  niedziela  g. 14.30
Droga  Krzyżowa  –  piątek      g.  16.30

3.  W  czwartek  25.03. przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego,  to  Dzień Świętości  Życia. Zapraszam  na  wspólną  modlitwę  o 18.00.  Do tego dnia potrwa Tydzień Modlitw  o  Ochronę Życia, który rozpoczął się minioną, piątkową  Uroczystością  Św. Józefa. Bardzo  proszę, by dołączyć do grona modlących się w tej ważnej intencji w naszej świątyni na różańcu pół godziny przed Eucharystią.            Przypomnę, że w ten uroczysty dzień   Ojciec Święty Franciszek ogłosił Rok Rodziny. Jego hasło Amoris  laetitia, czyli Radość Miłości, nawiązuje do papieskiej adhortacji o tym samym  tytule.

4.  W piątek po  nabożeństwie  i  Mszy  św.  kolejne  spotkanie  dzieci I komunijnych.

5.   Za tydzień  już  Niedziela  Palmowa  –  podtrzymując  piękną  tradycję  nawiązującą do  uroczystego  wjazdu  Pana  Jezusa  do  Jerozolimy,  przynieśmy  na  liturgię  gałązki palmowe, których błogosławieństwo będzie miało m-ce na każdej Mszy św.

6.  Składam staropolskie “Bóg zapłać” za:

 •  złożone ofiary w ub. niedzielę, bądź przekazane na konto parafialne, na prace w świątyni ich wysokość  wyniosła 1.143 ,-
 •  składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz  na nowo zakupiony węgiel
 •  panom Szelewskiemu i Janiszewskiemu  za  kolejne prace porządkowe wokół  kościoła  i przy plebanii.

Dąbrówka Kościelna, 20.03.2021 r.
(Ks. Proboszcz)

IV  Niedziela Wielkiego Postu

 

1.     Od 8 grudnia 2020 r. trwa Rok św. Józefa, obchodzony w związku ze 150. rocznicą ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła katolickiego. W  obliczu  skutków  pandemi  Ojciec  Święty  postanowił  przywołać osobę św. Józefa, aby pokazać, że  wszyscy mogą w  Nim znaleźć orędownika, pomocnika i  przewodnika w  tych  trudnych  czasach.   Przypadająca w tym tygodniu w piątek, 19 marca uroczystość św. Józefa, jest głównym punktem obchodu tego Roku.

Tego dnia papież Franciszek zainauguruje specjalny Rok „Rodzina Amoris Laetitia”,  który zakończy się obchodami X Światowego Spotkania Rodzin – 26 czerwca 2022 roku w Rzymie.  Papież zauważył, że  doświadczenie pandemii  uwydatniło centralną  rolę  rodziny jako Kościoła domowego oraz znaczenie więzi wspólnotowych między rodzinami. Przez to rodzina zasługuje na rok obchodów, aby mogła znaleźć się w centrum zaangażowania oraz troski w każdej rzeczywistości duszpasterskiej i kościelnej.

Zatem serdecznie zapraszam do modlitwy w najbliższy piątek w intencji Kościoła oraz naszych rodzin za wstawiennictwem św. Józefa.

2.  Ponawiam również zaproszenie  do  udziału  w  nabożeństwach  wielkopostnych:

 •     Droga  Krzyżowa  –  piątek  godz.  16.30
 •     Gorzkie  Żale          –  niedziela   g.   14.30

3.    W piątek po  nabożeństwie  i  Mszy  św.  kolejne  spotkanie dla  dzieci I komunijnych.

4.     Przed nami szczególny i ważny czas rekolekcji wielkopostnych, które przeżywać będziemy w naszej Parafii od najbliższego sobotniego wieczoru do wtorku (20 – 23 marca).  Polecam  Waszej modlitwie ks. Andrzeja Bohdanowicza, który przyjął zaproszenie do  ich przeprowadzenia oraz naszą rodzinę parafialną – o skorzystanie z tego daru i o błogosławione owoce tego czasu. Każdego dnia eucharystia z nauką, poprzedzona będzie godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu i  możliwością  skorzystania z sakramentu  pokuty.

5.  Serdecznie dziękuję:

 •        –  trzem osobom z dwóch rodzin z os. Sosnowego za uporządkowanie świątyni,
 •        –  panom Szelewskiemu i Janiszewskiemu za prace porządkowe przy kościele i plebanii,
 •        –  za składane ofiary  na kwiaty do Grobu Pańskiego

 

 

Dąbrówka Kościelna, 13.03.2021 r.
(Ks. Proboszcz)

III  Niedziela Wielkiego Postu

1.  Nabożeństwa  Pasyjne  w  naszym Sanktuarium przeżywamy w  stałym   porządku

 •     Droga  Krzyżowa  –  piątek  godz.  16.30
 •     Gorzkie  Żale          –  niedziela   g.   14.30

Serdecznie  zapraszam  do  udziału  w  tych  szczególnych  spotkaniach  z  Chrystusem cierpiącym  za  nasze  grzechy.

2.  Już dziś serdecznie zapraszam do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które przeżywać będziemy w naszej Parafii  od  V niedzieli  Wielkiego Postu (za dwa tygodnie).

3. Panom Markowi Szelewskiemu i Antoniemu Janiszewskiemu  uprzejmie dziękuję za uporządkowanie terenu przy kościele po złamaniu konara drzewa akacji. Tych podziękowań niestety nie mogę skierować pod adresem mieszkańców Głęboczka, którzy zignorowali trzykrotną prośbę o uporządkowanie naszej świątyni.

W dalszej kolejności  proszę teraz  o  pomoc mieszkańców os. Sosnowego i Świerkowego z Karczewka.

4.  Na fundusz  pomocy Misyjnym Dziełom Kościoła  “Ad Gentes” w  ramach wielkopostnej  jałmużny  zebraliśmy w  ubiegłą  niedzielę i przekazaliśmy  kwotę  227,-   “Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Także dwom rodzinom za dodatkowe ofiary na ekogroszek.

Następna niedziela drugą  w tym m-cu, zatem  ofiarami zbieranymi tego dnia  wspierać   będziemy  podejmowane  prace  w  kościele. Jestem po rozmowie z  p. Organmistrzem,  na święta wielkanocne powinny pojawić się w części piszczałki wypełniające prospekt  instrumentu.

5.  Zwyczajem lat  ubiegłych  uprzejmie  proszę o składanie ofiar na  kwiaty do Grobu Pańskiego.

6.  W minioną środę odbył się pogrzeb śp. Anny Karbowniczak, mieszkanki Pawłowa Sk. Pamiętajmy o niej w osobistej modlitwie.

 

Młodzież męską w wieku od lat 17, zachęcam do udziału w dniu skupienia który odbędzie się w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, w sobotę 13 marca 2021 w godzinach 9.00 – 18.00. pod hasłem: „Waleczne serce” – Stosowny plakat umieszczony jest w kruchcie kościoła

 

 

Dąbrówka Kościelna, 06.03.2021 r.
(Ks. Proboszcz)

II  Niedziela Wielkiego Postu

1.  Nabożeństwa  Pasyjne  w  naszym Sanktuarium przeżywamy w  stałym   porządku

 •     Droga  Krzyżowa  –  piątek  godz.  16.30
 •     Gorzkie  Żale          –  niedziela   g.   14.30

Ponawiam  zaproszenie  dla  wszystkich  do  udziału  w  tych  szczególnych spotkaniach  z  Chrystusem  cierpiącym  za  nasze  grzechy.

2.   Dziś, w  jedności  z  całym  Kościołem  w  Polsce,  przy  wyjściu  ze  świątyni  w  ramach  wielkopostnej  jałmużny zbieramy ofiary,  które  mają  wesprzeć misyjne  dzieło Kościoła “ad Gentes”. Wywieszony plakat w kruchcie zawiera nr sms, którym również  można wesprzeć polskich misjonarzy.

3.  W tym tygodniu przypadają:

I czwartek – przed Eucharystią od godz. 17.00 adoracja  Najświętszego  Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty. Pół godziny przed Mszą św. w modlitwie różańcowej prosić będziemy o dar nowych, świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

I piątek – spowiedź  św. dla dzieci  i  młodzieży od  godz. 15.50  przed Drogą Krzyżową. Chorych (zgłoszonych  telefonicznie bądź w zakrystii)  odwiedzę tego dnia przed  południem  –  początek o godz. 9.00

Po drodze krzyżowej i Mszy św.  spotkanie  dla dzieci I komunijnych.

4.  Po raz  trzeci  bardzo proszę o uporządkowanie świątyni mieszkańców Głęboczka.

5.  Kalendarz liturgiczny:                                                                                                                                                – św. Kazimierza Królewicza

6.  Przypominam o niedzielnej akcji poboru krwi  na sali w Kiszkowie, która dedykowana  jest  małej Oldze  chorej na SMA – organizatorzy zapraszają, nie tylko krwiodawców, do udziału w loterii – każdy los wygrywa i staje się darem życia!

 

 

Dąbrówka Kościelna, 27.02.2021 r.
(Ks. Proboszcz)