Ogłoszenia

Uroczystość  Trójcy  Przenajświętszej

1. W czwartek uczestniczyć będziemy w kolejnej tajemnicy naszej wiary. Jest  nią Ur. Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Eucharystia jest źródłem naszej wiary – tego dnia chcemy tę prawdę jeszcze głębiej przeżyć i zamanifestować przez udział w procesji do czterech ołtarzy. Dziękując Bogu za ten bezcenny dar, upraszać będziemy potrzebne łaski dla świata, Kościoła św., Parafii i dla siebie.   O przygotowanie ołtarzy bardzo proszę:

            1 ołtarz  –  mieszk.  Gniewkowa                3  ołtarz – mieszk. Dąbrówki Kość.

            2 ołtarz  –  mieszk.  Zielonki                      4  ołtarz – mieszk. Dzwonowa Leśnego

       Eucharystia tego dnia o godz. 8.30  oraz  o  11.00  z  procesją do czterech ołtarzy

2.  Do sypania kwiatków  zapraszam  wszystkie dziewczynki, zwłaszcza te, które przeżywały I Komunię św. i rocznicę. Próba sypania kwiatków odbędzie się we wtorek  o g. 17.00. Mamy dziewczynek uprzejmie proszę o przygotowanie córek do tej pięknej posługi.  Chłopcy  w  strojach I komunijnych  również  wezmą  udział w procesji.  Proszę, aby  również zatroszczyć się o  sztandar i baldachim.  Udekorujmy nasze domy, a nade wszystko zadbajmy  o  serca,  w  których  dobry  Bóg  ciągle  szuka  miejsca  dla  siebie.

3. W oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o 18.00 będziemy uczestniczyć w  procesji eucharystycznej wokół kościoła. Zakończenie Oktawy będziemy przeżywać w Turostówku II i Karczewku. Są sugestie mieszkańców tych wiosek dt. modyfikacji trasy procesji, dlatego po czwartkowej procesji zapraszam zainteresowanych na krótkie spotkanie.

4. Serdecznie dziękuję Rodzicom dzieci I komunijnych za uporządkowanie  na dziś kościoła. „Bóg zapłać” także osobom z Rady Parafialnej  i spoza niej za gotowość pomocy w podjęciu Gości podczas  obecności  chóru „Poznańskich Słowików” w naszym Sanktuarium. Przypomnę,  niebawem – 15.06 (sobota) o  g. 17.00 wraz z chórem i pielgrzymami świętować będziemy 55 rocznicę koronacji Obrazu naszej Dąbrowieckiej Matki Pocieszenia. Zapraszam.

5.  Najbliższa sobota jest pierwszą rozpoczynającego się m-ca czerwca, zatem zapraszam na kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 10.00

6. Kalendarz liturgiczny:

            –    śr. – św. Urszuli Ledóchowskiej

            –    czw. – Boże Ciało

            –    pt.    – Nawiedzenie NMP

            –    sb.    – św. Justyna

Wszystkim Matkom, które dziś  mają  swoje święto,  życzę  ciągłego zapatrzenia w Patronkę naszej Parafii – Dąbrowiecką Matkę Pocieszenia – i wytrwałego budowania w swoich rodzinach, klimatu wzajemnej zgody, pomocy, miłości oraz wiary  i  wierności Panu Bogu.   

Dąbrówka  Kościelna,  25.05.2024 r.    (Ks. Proboszcz)

Niedziela  Zesłania  Ducha  Świętego

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy w Kościele  przeżywanie  okresu wielkanocnego.  Raz jeszcze  zapraszam osoby, które w tym roku nie pojednały się z Bogiem, do skorzystania z sakramentu Bożego Miłosierdzia i przystąpienia do Stołu Pańskiego. Przykazaniom kościelnym można zadośćuczynić do przyszłej niedzieli Trójcy Przenajświętszej.

2. Dziś nabożeństwo  majowe  z  udziałem  dzieci  I  komunijnych  oraz  z  pierwszej rocznicy  o  godz.  15.30.  Wszystkich  serdecznie  zapraszam  do tej  pięknej  majowej modlitwy, którą  przeżywamy  w  naszym  Sanktuarium  każdego  dnia  o  godz.  18.30

3.  W poniedziałek (20.05.) – święto N.M.P. Matki Kościoła, zwane w tradycji drugim dniem Zielonych Świątek. Zapraszam na Eucharystię o godz. 11.00  lub  18.00

4.  Bardzo dziękuję  Rodzicom  dzieci  I komunijnych oraz ich rodzinom za  uporządkowanie kościoła, terenu wokół świątyni i przy plebanii, dekorację ołtarzy oraz dar ołtarza.

5.  Dzieci przyjęte  dziś  do  I Komunii św.  oraz  z  I rocznicy  przeżywać  będą  przez najbliższe  dni  swój  „biały  tydzień”  codziennie  uczestnicząc  w  Eucharystii o  18.00 i  po niej w  nabożeństwie  majowym.

6.  Ponawiam zaproszenie do wspólnego świętowania 55 rocznicy koronacji Wizerunku  naszej Dąbrowieckiej Matki, która przypadnie 15 czerwca. Naszemu  świętowaniu towarzyszyć będzie na Mszy św. o g.17.00 chór „Poznańskie Słowiki”.  Po  Eucharystii odbędzie się koncert  chóru. W związku z tym wydarzeniem, zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską oraz osoby chętne  do  pomocy  w  dzisiejszą  niedzielę  po Mszy św. o g. 11.00

7.  Serdecznie dziękuję za złożone  ofiary na nasze prace w  ubiegłą niedzielę,  bądź przekazane na parafialne konto.  Ich łączna kwota  to 2.008 zł.

8. Po następnej  niedzieli Trójcy Przenajświętszej  świętować  będziemy  Boże  Ciało.  Już  dziś, w dalszej kolejności, proszę  o  przygotowanie  ołtarzy  na  tę  Uroczystość:

            1 ołtarz  –  mieszk.  Gniewkowa                3  ołtarz – mieszk. Dąbrówki Kość.

            2 ołtarz  –  mieszk.  Zielonki                      4  ołtarz – mieszk. Dzwonowa Leśnego

                zakończenie Oktawy będziemy przeżywać w Turostówku II i Karczewku.

9. Kalendarz liturgiczny:

            –  pn    –  święto  NMP Matki Kościoła

            –  czw. –  Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

            –  pt.    –  NMP Wspomożycielki Wiernych

Dąbrówka  Kościelna,  18.05.2024 r.    (Ks. Proboszcz)

VII  Niedziela  Wielkanocna,  Uroczystość  Wniebowstąpienia  Pańskiego

1. W przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i są to ostatnie dni, aby zadośćuczynić przykazaniom kościelnym nakazującym spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

2.  Tego dnia na Mszy  św. o godz. 11.00  ośmioro dzieci  z  naszej Parafii  przeżywać  będzie  uroczystość  I  Komunii św.  Z tą uroczystością  połączona  będzie pierwsza  rocznica  dzieci  przyjętych  w  ubiegłym roku.  Kolejne spotkanie dla wszystkich dzieci  w poniedziałek  o  16.30, a  spowiedź  św. dla  nich, ich rodziców, krewnych oraz  z  rocznicy  w  sobotę  o  godz.  8.30

3. Trwa piękny miesiąc maj. Ponownie zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkie stany przy krzyżach, figurach,  bądź  w  naszym Sanktuarium w  tygodniu  po wieczornej Eucharystii. W jedną z niedziel tego m-ca majowe przeżywamy przy Dębie, zatem spotkajmy się  w  tym  miejscu  jeszcze dziś  po  południu  o  15.30

4.  Wracamy do nabożeństw fatimskich przy  Dębie.  W  kolejne 13  dni m-ca od  maja do października podejmować będziemy modlitwę różańcową, o którą  prosiła dzieci w Fatimie  Matka Najświętsza.  Serdecznie zapraszam w poniedziałkowy wieczór  o g. 20.30 na pierwsze z tych nabożeństw –  zabierzmy  różańce, świece i teksty pieśni.

5.  Od piątku możemy cieszyć się wreszcie częścią nowych ławek.  Zostały zaprojektowane przez p. prof. Tomasza Matusewicza z Poznania, a  ich  wykonanie zawdzięczamy firmie Andrzeja Mikołajczaka z  Niechanowa. Ich całkowity koszt został pokryty ze środków, które otrzymaliśmy  dzięki udziałowi w konkursie pt. „Drewno jest z lasu” organizowanego przez Lasy Państwowe. Raz  jeszcze dziękuję p. Jackowi Szczepanikowi  z  Dzwonowa L., dzięki któremu Parafia wzięła udział w tym konkursie, a następnie czuwał nad spełnieniem wszystkich  jego wymogów. „Bóg zapłać”

6.  Już dziś serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania 55 rocznicy koronacji Wizerunku naszej Dąbrowieckiej Matki, która przypada 15 czerwca. Nasze  świętowanie  ubogaci obecność i wspólna modlitwa na Mszy św. o 17.00 i po niej koncert chóru „Poznańskich  Słowików”. W związku z tym niecodziennym wydarzeniem, które trzeba przygotować,  zapraszam na  spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską oraz osoby chętne do pomocy w następną niedzielę  po Mszy św. o g. 11.00

7.  Serdecznie dziękuję za pomoc w rozebraniu dekoracji i uporządkowaniu kościoła  po  pracach Panom Szelewskiemu, Janiszewskiemu i Pani Barbarze.

8. Kalendarz liturgiczny:

wt.   –  św. Macieja, apostoła

czw. – św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski

– trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego

Dąbrówka  Kościelna,  11.05.2024 r.    (Ks. Proboszcz)

VI Niedziela Wielkanocna

1. Zapraszam  do  wspólnego  przeżywania  nabożeństw  majowych  w  swoich  wioskach przy  krzyżach  lub  tutaj  w  Sanktuarium  każdego  dnia  po  wieczornej  Eucharystii, która  odprawiana  jest  o  godz.  18.00

2.  Już dziś  informuję, że  za dwa  tygodnie (19.05)  w  Parafii  przeżywać  będziemy uroczystość  I  Komunii św.,  która będzie  połączona  z  pierwszą  rocznicą  przyjęcia dzieci  w  ubiegłym  roku.  Spotkanie  dla  dzieci  I  komunijnych  jak  i  z  rocznicy  w piątek  o  godz. 16.30

3.  Trwa okres wielkanocny, w którym każdy katolik zobowiązany jest do przeżycia sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św.  Przypominam o tych przykazaniach osobom, które jeszcze tego nie uczyniły. Św. Jan przypomina nam słowa Pana Jezusa: „Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”

4.  Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni krzyżowe – Dni Modlitw o Dobre Urodzaje  i za Głodujące Kraje – włączmy się do tej jakże potrzebnej modlitwy.

5.  Serdecznie dziękuję 1 gr. Pań z Gniewkowa za piękne uporządkowanie świątyni. „Bóg zapłać”  za ofiary złożone w minionych dniach wys. 1 tys. zł oraz za kolejne życzenia, gratulacje oraz kwiaty z tytułu mojej nominacji….

6.  Następna niedziela jest drugą w tym miesiącu – ofiarami wspierać będziemy podejmowane prace  w kościele.

7.  Kalendarz liturgiczny:

– pn. – św. Filipa i Jakuba, Apostołów

– śr.  – św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski.  Odpust we Wronczynie o 18.30

Dąbrówka  Kościelna,  04.05.2024 r.    (Ks. Proboszcz)

V Niedziela Wielkanocna

1. Przed nami piękny  maj, w polskiej tradycji miesiąc poświęcony Matce Bożej. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii połączonej z  nabożeństwem  majowym. Zadbajmy o wizerunki Bożej Matki w naszych domach i przydrożnych kapliczkach i we wspólnej modlitwie przy nich podtrzymujmy ten szlachetny, polski zwyczaj.  W naszym Sanktuarium  nabożeństwa w  dni  powszednie  po  Mszy św. o godz. 18.00

2. W tym miesiącu rozpoczynamy coroczne nabożeństwa związane z objawieniami Bożej Matki w Fatimie. Pierwszych  pięć  sobót  m-ca (do września) o godz. 10.00  ofiarujemy  nabożeństwa wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi „dla ratowania grzeszników” (s. Łucja) oraz w każdy kolejny 13 dzień  m-ca  nabożeństwa fatimskie „przy Dębie” (do października).  Zapraszam.

3.  W piątek – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. To także dzień Narodowego  Święta. Msze św.  tego  dnia o g.  8.30  i 11.00.  Serdecznie zapraszam  na  Sumę, w czasie której będziemy się modlić  przez orędownictwo naszej  Matki i  Królowej o  błogosławieństwo  Boże,   pomyślność  i bezpieczeństwo dla  Ojczyzny oraz o pokój dla świata. Uroczystość  znosi tego dnia post.

       Nie zapomnijmy o udekorowaniu naszych domów narodową flagą.

4. To święto zbiega się z I piątkiem  miesiąca  –  okazja do spowiedzi św. dla  dzieci, młodzieży    czy dorosłych przed Mszami świętymi.  Chorych  z  posługą  sakramentalną  odwiedzę w czwartek przed południem od  g. 9.00

5. Ponadto w tym tygodniu  przypadają:

–  I  czwartek – dzień naszej szczególnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne

–  I  sobota m-ca –  o  g. 10.00 – pierwsze z nabożeństw wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zapraszam.

6. Kalendarz liturgiczny:

  • śr.    – św. Józefa Rzemieślnika
  • czw. – św. Atanazego
  • pt.    – NMP Królowej Polski
  • sb     – św. Floriana

7.   Dzieci I komunijne kolejne spotkanie będą miały w czwartek o godz. 16.30.

8.  Po niemałych zmaganiach dobiegły końca  prace przy zakładaniu nowej instalacji ogrzewania i budowy cokołu  pod częścią nowych  ławek. Te będą  przywiezione i montowane po  następnej niedzieli. Raz  jeszcze  serdecznie  dziękuję  za wszelką  pomoc i życzliwość, którą okazali ponownie w minionych dniach  Panowie Jacek  Kornecki i Marek  Szelewski. Także p. Łukasz Adrych,  Antoni Janiszewski i p. Marek zadbali o sprawność wszystkich lamp w kościele.   Bardzo dziekuję za kolejne ofiary przekazane na ten cel w wys. 400 zł  „Bóg zapłać”

9.  O dalszą  pomoc w  uporządkowaniu  świątyni w środę  proszę teraz 1 gr. z  Gniewkowa.

Dąbrówka  Kościelna,  27.04.2024 r.    (Ks. Proboszcz)

IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Ten dzień rozpoczyna  tydzień  modlitw  o dar  powołań do  kapłaństwa  i  życia konsekrowanego.  Niech  zatem  ta  intencja  towarzyszy  nam  modlitwie tych dniach, aby  nasza  rodzina  parafialna  także  rodziła dla  Kościoła  nowych pracowników  Winnicy Pańskiej.

2.  Osoby  z  Żywego  Różańca  proszę  dziś  o  wymianę tajemnic  w  ramach własnych  róż.

3.  Serdecznie dziękuję  za złożone  ofiary w  ubiegłą niedzielę,  bądź przekazane na  parafialne konto  na nasze prace.  Ich łączna kwota  to 1.717 zł.  Także 6 osobom  z  Głęboczka dziękuję  za uporządkowanie kościoła.   Słowa szczególnej wdzięczności należą się panom z Parafii: Jackowi Korneckienu i Markowi  Szelewskiemu  za ogromną pomoc, poświęcony czas i okazaną życzliwość w podejmowanych pracach. Także p. Ireneuszowi Zdunkowi, który podjął się położenia płytek. Wszystkim składam staropolskie „Bóg zapłać”.

4. Kalendarz liturgiczny:

wt    –  św. Wojciecha, Patrona Polski i Archidiecezji

czw  – św. Marka, ewangelisty

5.  Wyjątkowo w  czwartek o godz. 16.30  kolejne  na  spotkanie dzieci I  komunijnych.

6.  Zaproszenie do Gniezna na uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha – www.archidiecezja.pl

Dąbrówka  Kościelna,  20.04.2024 r.    (Ks. Proboszcz)

III Niedziela Wielkanocna

1. Dziś w Kościele w Polsce Niedziela Biblijna i następujący po niej Tydzień Biblijny. Niech te dni ponownie zainspirują nas do sięgnięcia po Pismo św., a jego lektura stanie się dla nas  źródłem jeszcze pełniejszego poznawania Boga i swojego wnętrza.

2. W piątek dzieci I komunijne o godz. 16.30 przeżyją swoją I spowiedź św. Otoczmy je  modlitwą, by spotkanie z Panem Jezusem Miłosiernym nieustannie pogłębiało ich wiarę i miłość. Ufam, że tej ważnej chwili ich życia towarzyszyć będą rodzice.

3. W lutym ub. roku minął rok od zakończenia Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej archidiecezji. Z tej okazji powstał album upamiętniający nasze spotkania z Maryją w Cudownej Ikonie Nawiedzenia. W albumie zostały zamieszczone fotografie z  parafii i wspólnot naszej archidiecezji, z diecezjalnego powitania i pożegnania, a także z pielgrzymki zapraszającej i dziękczynnej na Jasną Górę. We wstępie do publikacji Ks. Prymas  wskazał, że album „zbudowany jest nie tylko z wielu stron i setek zdjęć, ale buduje go coś więcej – świadectwo naszej wspólnej drogi, dziecięcej wiary, żywego Kościoła i ufnej miłości do Maryi”  Album jest wyłożony przy bocznym ołtarzu. Koszt wynosi 180 zł., zamówienia można składać w zakrystii bądź telefonicznie.

4.  W następną niedzielę (3 m-ca) proszę Wspólnotę Żywego Różańca o wymianę tajemnic.

5.  Bardzo dziękuję p. Waldemarowi Chruścickiemu za wywóz gruzu przy plebanii, a o uporządkowanie kościoła proszę w dalszej kolejności mieszkańców Głęboczka.

6.  Tego roku 15 czerwca przypada 55 r. koronacji Obrazu naszej Dąbrowieckiej Matki. Boża Opatrzność sprawiła, że tą rocznicę uświetni w tym dniu obecność, wspólna modlitwa i koncert chóru Poznańskich Słowików, który nas nawiedzi.  Już dziś zapraszam.

Dąbrówka  Kościelna,  13.04.2024 r.    (Ks. Proboszcz)

II Niedziela Wielkanocna, Święto Bożego Miłosierdzia

1. Dziś niedziela Bożego  Miłosierdzia. W koronce  do Miłosierdzia Bożego powtarzamy słowa: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Niech  tej  modlitwy nie brakuje w naszym codziennym życiu.  „Dzienniczek”,  w  którym  św. Faustyna  odnotowywała  wszystkie swoje objawienia  czytamy  m.in.  „…  o  trzeciej  godzinie  błagaj  Mojego  Miłosierdzia  szczególnie  dla  grzeszników  i  choć  przez  moment  zagłębiaj  się  w  Mojej   Męce,  szczególnie  w  Moim opuszczeniu w chwili konania.  Jest to godzina wielkiego  Miłosierdzia dla całego świata,  w tej  godzinie  nie  odmówię  duszy  niczego, która  Mnie prosi przez  Mękę  Moją”

     Zapraszam  jeszcze dziś na godz. 15.00,  by tutaj  przeżyć we  wspólnocie  modlitwy Godzinę  Miłosierdzia. Od  14.30  będzie  możliwość  skorzystania  z  sakramentu  pojednania.  O tej wyjątkowej  dla  całej  ludzkości  godzinie  przypomina  nam w  każdy piątek  bicie największego  dzwonu  o  g. 15.00, a my co tydzień  przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego modlimy się odmawiając Koronkę. Zapraszam…

    Dzisiejsze Święto rozpoczyna w Kościele  Tydzień  Miłosierdzia, niech więc nie brakuje nam „wyobraźni miłosierdzia”,  o które  przed  laty  prosił  nas  św. Jan Paweł II.

2.  W kalendarzu  liturgicznym  w  poniedziałek  przypada  Uroczystość  Zwiastowania Pańskiego,  która w  Kościele  przeżywana jest jako Dzień Świętości  Życia oraz  Dzień  Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do naturalnej śmierci – domaga się poszanowania i obrony.  Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad  tym darem nie ma władzy. Serdecznie  zapraszam  na  wspólną  modlitwę  o  godz.  18.00.  Osoby gotowe do podjęcia duchowej adopcji  proszę o  kontakt  ze mną.

3.  Dzieci I komunijne zapraszam na kolejne spotkanie w piątek o  g. 16.30

4.  Następna niedziela jest drugą w tym miesiącu, zatem ofiarami zbieranymi tego dnia  wspierać  będziemy podejmowane prace. Jesteśmy na etapie wysuszania podłoża  pod ławkami. Płytki mają dotrzeć w następny poniedziałek. Koszt ich zakupu to 20.721,00 zł. Przy  tej okazji  dziękuję  za  przekazane ofiary na konto parafialne  w  wys. 1.300 zł.  „Bóg zapłać”

     Po  następnej niedzieli nastąpi odbiór elektroodpadów – zatem  nadal  istnieje  możliwość  ich przywożenia.

Dąbrówka  Kościelna,  06.04.2024 r.    (Ks. Proboszcz)

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Dziś  ponownie  z  głęboką  wiarą  i  radością  powtarzamy „Chrystus Zmartwychwstał!  Chrystus  żyje!” Ponieśmy Jego  światło  wszędzie  tam gdzie panuje ciemność, nadzieję  tam, gdzie  czai  się  rozpacz,  i  miłość  tam, gdzie  wciąż  jeszcze  do  głosu dochodzi  nienawiść.  Wszystkim  Parafianom  i  Pielgrzymom życzę,  by  radość  płynąca  z  tych  świąt,  pomagała nam stawać  się  każdego dnia  świadkami  Zmartwychwstałego Pana,  który  daje  nam obietnicę  wiecznego  świętowania  w  Niebie.

1. Wyrazy ogromnej  wdzięczności  składam:

–   Panom Korneckiemu, Janiszewskiemu i Nawrockiemu za pomoc w  przygotowaniu  Grobu             Pańskiego, a także Paniom Bożenie, Barbarze i Katarzynie, które zadbały o kwiaty, piękne  dekoracyjne kompozycje  oraz świeże obrusy na  ołtarzach,

–   jedynie czterem Paniom z Karczewka, Dąbrówki i Pawłowa, które przybyły we wtorek, by      uporządkować kościół,

–   Państwu Sudoł  z „Rancza w Dolinie” za tymczasowe użyczenie ławek,

–   wszystkim, którzy  składali  ofiary  na  kwiaty do Grobu Pańskiego  jeszcze  raz  serdecznie  dziękuję.  „Bóg zapłać” także za wszelkie dobroci przekazane na plebanię.

2.  Jutro Poniedziałek Wielkanocny  –  Msze  św. o godz. 8.30  i  11.00.  Swymi ofiarami  wspierać  będziemy  Uczelnie Katolickie.

3. W tym tygodniu przypadają:

– I czwartek m-ca – przed Eucharystią o 17.30 zapraszam na różaniec w int. powołań do Bożej Służby

–   I  piątek m-ca. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa, okazja do sakr. pokuty tego dnia od  godz. 17.15.  Chętnych chorych  z  posługą sakramentalną odwiedzę przed południem od godz. 9.00

4. Dzieci I Komunijne zapraszam  na  spotkanie  w  najbliższy wtorek  o godz. 16.30

5. Do następnej niedzieli, która jest świętem Bożego Miłosierdzia, trwa Oktawa Wielkanocna dlatego w piątek postu nie ma.

6.  Za wszelką życzliwość, modlitwę, powołaną „Margaretkę”, kwiaty i dobre słowa oraz życzenia z okazji  Wielkiego Czwartku i Święta  Kapłanów  również serdecznie dziękuję.

Dąbrówka  Kościelna,  30.03.2024 r.    (Ks. Proboszcz)