III Niedziela Wielkanocna

III Niedziela Wielkanocna

1. Dziś w Kościele w Polsce Niedziela Biblijna i następujący po niej Tydzień Biblijny. Niech te dni ponownie zainspirują nas do sięgnięcia po Pismo św., a jego lektura stanie się dla nas  źródłem jeszcze pełniejszego poznawania Boga i swojego wnętrza.

2. W piątek dzieci I komunijne o godz. 16.30 przeżyją swoją I spowiedź św. Otoczmy je  modlitwą, by spotkanie z Panem Jezusem Miłosiernym nieustannie pogłębiało ich wiarę i miłość. Ufam, że tej ważnej chwili ich życia towarzyszyć będą rodzice.

3. W lutym ub. roku minął rok od zakończenia Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej archidiecezji. Z tej okazji powstał album upamiętniający nasze spotkania z Maryją w Cudownej Ikonie Nawiedzenia. W albumie zostały zamieszczone fotografie z  parafii i wspólnot naszej archidiecezji, z diecezjalnego powitania i pożegnania, a także z pielgrzymki zapraszającej i dziękczynnej na Jasną Górę. We wstępie do publikacji Ks. Prymas  wskazał, że album „zbudowany jest nie tylko z wielu stron i setek zdjęć, ale buduje go coś więcej – świadectwo naszej wspólnej drogi, dziecięcej wiary, żywego Kościoła i ufnej miłości do Maryi”  Album jest wyłożony przy bocznym ołtarzu. Koszt wynosi 180 zł., zamówienia można składać w zakrystii bądź telefonicznie.

4.  W następną niedzielę (3 m-ca) proszę Wspólnotę Żywego Różańca o wymianę tajemnic.

5.  Bardzo dziękuję p. Waldemarowi Chruścickiemu za wywóz gruzu przy plebanii, a o uporządkowanie kościoła proszę w dalszej kolejności mieszkańców Głęboczka.

6.  Tego roku 15 czerwca przypada 55 r. koronacji Obrazu naszej Dąbrowieckiej Matki. Boża Opatrzność sprawiła, że tą rocznicę uświetni w tym dniu obecność, wspólna modlitwa i koncert chóru Poznańskich Słowików, który nas nawiedzi.  Już dziś zapraszam.

Dąbrówka  Kościelna,  13.04.2024 r.    (Ks. Proboszcz)