IV Niedziela Wielkanocna

IV Niedziela  Wielkanocna

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Ten dzień rozpoczyna  tydzień  modlitw  o dar  powołań do  kapłaństwa  i  życia   konsekrowanego.  Niech  zatem  tej intencji nie zabraknie w osobistej  modlitwie, aby  także nasza  rodzina  parafialna także rodziła dla  Kościoła  nowych pracowników  Winnicy Pańskiej.

2.   Rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie przy Dębie.  W  kolejne  13  dni m-ca, do października podejmować będziemy modlitwę różańcową, o którą prosiła dzieci  w Fatimie Matka Najświętsza.  Serdecznie zapraszam w piątkowy wieczór o g. 20.30 na  pierwsze z tych nabożeństw –  zabierzmy  różańce, świece i  teksty  pieśni.

3.   Trwa piękny m-c maj. Niech wspólnej modlitwy wszystkich stanów nie brakuje przy  krzyżach, figurach, bądź  tu w  Sanktuarium, każdego dnia po wieczornej Eucharystii.

4.   W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00  dziesięcioro dzieci  z  naszej  Parafii  przeżywać  będzie  uroczystość  I  Komunii św.  Z tą uroczystością  połączona   będzie  pierwsza  rocznica  dzieci  przyjętych  w  ubiegłym  roku. Kolejne spotkanie dla tych dzieci w poniedziałek o 17.00, a spowiedź  św. dla nich, ich rodziców  i  krewnych  oraz  z  I  rocznicy  w  sobotę  o  godz.  9.00

5.   W tygodniu przekazałem do Caritas w Gnieźnie trzy „Paczki dla Ukrainy”. Ofiarodawcom z serca dziękuję. Akcja dalej trwa i nie jest ograniczona limitem czasowym. Osoby  bądź rodziny pragnące do niej się włączyć, mogą  w  zakrystii odebrać kartony, które otrzymałem w Caritasie. Poszczególne produkty można składać  w  kartonie  przy bocznym ołtarzu.

6.   Kalendarz liturgiczny:

– pn –  św. Stanisława biskupa, patrona Polski

– sb –  św. Macieja, Apostoła

 

Dąbrówka Kościelna, 6.05.2022 r.

(Ks. Proboszcz)