IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Ten dzień rozpoczyna tydzień modlitw o dar powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Niech zatem ta intencja towarzyszy nam modlitwie w najbliższych dniach, aby nasza rodzina parafialna także zrodziła dla Kościoła nowych pracowników Winnicy Pańskiej.

2. Zapraszam do wspólnego przeżywania nabożeństw majowych w swoich wioskach przy krzyżach lub tutaj w Sanktuarium każdego dnia po wieczornej Eucharystii, która odprawiana jest o godz. 18.00

3. Następna niedziela jest drugą w tym miesiącu, zatem ofiarami zbieranymi tego dnia wspierać będziemy prace remontowe w kościele. Przy tej okazji dziękuję za składane ofiary w czasie liturgii lub przekazane na konto parafialne. „Bóg zapłać” również za te złożone indywidualnie – w minionym tygodniu przekazano 400 zł.

4. Serdecznie dziękuję Paniom z Dąbrówki za prace dekoracyjne.

5. Kalendarz liturgiczny:
– pn – św. Floriana, męczennika,
– śr. – św. Filipa i Jakuba, Apostołów,
– I czwartek m-ca zapraszam na wieczorną modlitwę w int. powołań do Bożej Służby,
– pt. – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. We Wronczynie Suma Odpustowa o g. 18.00. Z tytułu Uroczystości nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dąbrówka Kościelna, 02.05.2020 r.

Andrzej Kaczmarek
(Ks. Proboszcz)