XX Niedziela zwykła

XX  Niedziela  zwykła

1. Jeszcze raz z serca dziękuję  za okazaną  pomoc  w przygotowaniu  i  przeżyciu Uroczystości  odpustowej  –  za piękne uporządkowanie,  przygotowanie  i  dekorację świątyni, ofiarowane  kwiaty, za  włączenie  się  w  liturgię oraz za wszelkie dary  i  pomoc w podjęciu kapłanów na plebanii „Bóg  zapłać”

2.  W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Zapraszam na Eucharystię tego dnia przed południem  o  godz. 11.00

3.  Dziś po Mszy św. o 11.00 zapraszam na  spotkanie  Parafialną Radę   Duszpasterską i Ekonomiczną,  zaś osoby z Żywego Różańca proszę o wymianę tajemnic w ramach  własnych róż.

4. Kalendarz liturgiczny:

        –    pn.     –  św. Piusa X

        –    wt.     –  NMP Królowej

        –    czw.   –  św. Bartłomieja, Ap.

        –    sb.      –  NMP Częstochowskiej

5.  Taca  inwestycyjna  w  ubiegłą  niedzielę  łącznie z ofiarami przekazanymi na konto parafialne wyniosła 1.546,-   Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać”

6.  Bardzo zachęcam, by przy wyjściu  z  kościoła  wesprzeć  osoby  dotknięte  klęską powodzi w Słowenii, o co apelowali przed tygodniem nasi Pasterze.

Planowana jest pielgrzymka autokarowa małżeństw i rodzin z Łagiewnik Kościelnych do Częstochowy. Wyjazd w sobotę 23 IX o godz. 5.00, powrót w niedzielę w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu  z noclegiem, ale własnym wyżywieniem 150 zł.

Kontakt tel. do ks. Proboszcza 61/ 427 71 86;  e-mail: parafialagiewnikikosc@gmail.com

Dąbrówka  Kościelna,  19.08.2023 r.