XXIX Niedziela zwykła

XXIX  Niedziela  zwykła

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w  intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły,  albo dotąd Boga nie poznały.

2.  Wszystkich  serdecznie  zapraszam  do  modlitwy  różańcowej. Nabożeństwa  odbywają  się  w dni powszednie o  godz. 18.30 , a w  niedzielę  po  Sumie.  Zachęcam do żywego i codziennego  udziału także dzieci i młodzież –  swój  różaniec  będą miały we wtorek i w piątek  o 17.00

3. Niebawem Uroczystość  Wszystkich  Świętych  –  porządek  Mszy  św.  w  tym  dniu jest podobny do ub. lat  tzn. o godz.  8.30,  11.00  i   13.45   z  procesją  na cmentarz.

  Wszystkich zapraszam  do  korzystania  z  sakramentu  pojednania, by  nasza modlitwa przyniosła zmarłym zbawienne owoce. Okazja do spowiedzi jest zawsze przed  Mszą św.

4. Ponownie możemy  kwestować  na  cmentarzu  w  celu zbierania  dalszych  środków  na planowane prace w kościele. Chętnych  do pomocy  w  kweście uprzejmie  proszę  o  kontakt  ze  mną i  serdecznie dziękuję osobom, które już zdeklarowały  swoją pomoc.

5.  Zbiórka przeprowadzona  w  ubiegłą  niedzielę  na rzecz  fundacji  „Dzieło  Nowego Tysiąclecia”  wyniosła  338,-   „Bóg zapłać”  również  za  pierwsze ofiary na ogrzewanie  kościoła.

6.  Kalendarz liturgiczny:

–   śr.  – przeniesienie Relikwii św. Wojciecha

–   sb.  – św. Szymona i Judy Tadeusza

  Papież Franciszek w obliczu obecnych konfliktów zbrojnych zachęcił do podjęcia modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju w  dniu 27 października (najbliższy piątek). Zaproszenie jest skierowane do katolików jak również do wyznawców innych religii„Niech umilknie broń, niech będzie usłyszany krzyk biednych i dzieci o pokój. Wojna nie rozwiąże żadnego problemu. Sieje tylko śmierć i zniszczenie. Zwiększa nienawiść. Potęguje odwet”

Dąbrówka  Kościelna,  21.10.2023 r.