II Niedziela Wielkiego Postu

II  Niedziela  Wielkiego Postu

1. Nabożeństwa  Pasyjne  w  naszym  Sanktuarium  odprawiane  są  w  stałym  porządku:

  • Droga Krzyżowa  –  piątek             16.30
  • Gorzkie Żale          –   niedziela      14.30

Kazania pasyjne głosi o. Jacek Skupień, dominikanin z Pól Lednickich. Ponawiam  zaproszenie dla dzieci, młodzieży i dorosłych do udziału  w  tych  szczególnych  spotkaniach  z  Chrystusem  cierpiącym  za  nasze  grzechy. Udział w choćby w jednym z tych nabożeństw łączy się z duchowym darem odpustu zupełnego (przy zachowaniu pozostałych warunków: trwaniu w łasce uświęcającej, przyjęciu Komunii św. oraz modlitwie w intencjach Ojca św.)

2. Druga niedziela Wielkiego Postu od  lat  w  naszej Ojczyźnie jest dniem modlitewnego i materialnego  wsparcia  misyjnego  dzieła Kościoła „ad Gentes”. Plakat dt. tej pomocy znajdziemy w gablocie kruchty.  Do międzynarodowej grupy misjonarzy należy 1743 Polaków, wśród których są kapłani, osoby życia konsekrowanego oraz wierni świeccy. Dołączmy z radością do grona duchowych i materialnych darczyńców tego szlachetnego dzieła….

3.  W tym tygodniu przypada  I  piątek miesiąca. Starsze bądź chore osoby pragnące skorzystać z kapłańskiej posługi  odwiedzę tego dnia przed południem  –  początek o g. 9.00. (czekam na zgłoszenia).

   Spowiedź dla dzieci i  młodzieży od  godz. 15.45 przed Drogą Krzyżową,  natomiast po nabożeństwie i Mszy św. obowiązkowe spotkanie dla dzieci I komunijnych.

4. W najbliższy czwartek 29 lutego, Parafie naszego kiszkowskiego dekanatu włączą się w sztafetę modlitewną w intencji powołań,  która od września ubiegłego roku trwa w Katedrze Gnieźnieńskiej. Modlitwę rozpoczniemy różańcem w intencji powołań o godzinie 17:30, a następnie Msza św. o godzinie 18:00. Z racji kompletu w autokarze, zapraszam do wyjazdu własnymi autami (swój udział  proszę  jednak zgłosić  dziś w zakrystii  bądź  telefonicznie)

5. O uporządkowanie kościoła proszę mieszkańców 2 cz. Dąbrówki – od pałacu po tzw. huby n. stawami.

6. W miniony piątek w duchu wiary  pożegnaliśmy śp. Czesława  Kasprzaka, niegdyś tutejszego parafianina,  mieszkańca Dąbrówki Kość. Pamiętajmy o zmarłym w modlitwie.

Dąbrówka  Kościelna,  24.02.2024 r.    (Ks. Proboszcz)