I Niedziela Wielkiego Postu

I  Niedziela  Wielkiego Postu

1. Wszystkich  gorąco  zapraszam  do  udziału  w  nabożeństwach  pasyjnych, które w  naszym  Sanktuarium  odprawiane  są  w  stałym  porządku:

  • Droga Krzyżowa  –  piątek             16.30
  • Gorzkie Żale          –   niedziela      14.30

      kazania pasyjne będzie głosił o. Jacek Skupień, dominikanin z Pól Lednickich.

2.  W piątek po drodze krzyżowej i Mszy św. spotkanie dla dzieci I komunijnych.

3.  W następną niedzielę po Gorzkich Żalach i Eucharystii  zapraszam na spotkanie osoby tworzące wspólnotę Żywego Różańca.

4.  Serdecznie dziękuję  za  złożone  ofiary w  ubiegłą niedzielę,  bądź przekazane na parafialne konto. Łączna kwota to  1.496 zł. „Bóg zapłać”  Ofiary wojny na Ukrainie wsparliśmy kwotą 400 zł zebraną w środę popielcową.

5.  Ponownie zapraszam do udziału w naszej pielgrzymce do grobu św. Wojciecha, do  gnieźnieńskiej katedry  w dniu 29 lutego,  by włączyć się w  modlitwę o jakże potrzebny dar powołań do Bożej służby – męskich i żeńskich. Modlitwę podejmiemy na Mszy  św. o godz. 18.00 w gronie wiernych, służby liturgicznej i kapłanów z naszego dekanatu  kiszkowskiego. Dla osób, które nie wybierają się własnymi autami do dyspozycji jest zamówiony autokar (bezpłatnie). Chętni mogą zgłaszać się w zakrystii lub telefonicznie.

6. W miniony poniedziałek (12.02) ruszyły prace  przy elewacji budynku plebanii, które polegają na oczyszczeniu murów, nowym spoinowaniu, wymianie na nowe uszkodzonych cegieł,  a w dalszym etapie przebudowy wejść z frontu i szczytu budynku oraz wymianie na drewniane okien od strony wschodniej. Prace będą finansowane w znacznej części z programu ratowania zabytków „Polski Ład dla Kultury”, który został zainicjowany przez  poprzedni rząd.

Dąbrówka  Kościelna,  17.02.2024 r.    (Ks. Proboszcz)