IV Niedziela zwykła

IV  Niedziela  zwykła

1. W piątek przypada  święto Ofiarowania Pańskiego w naszej tradycji  nazywane  świętem  Matki  Boskiej  Gromnicznej.  Przynosząc  świece  gromadzimy  się  na  Mszy św. o g. 11.00  lub 18.00 w  czasie których będzie  miało  miejsce  ich  błogosławieństwo  oraz  procesja  ze  światłem. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa –  światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać oraz Jej się powierzać. Na  g. 18.00  zapraszam  dzieci  I komunijne  wraz  z  rodzicami, którym zostaną przekazane poświęcone  świece  na  ich  Uroczystość  w  maju. Po Eucharystii odbędzie się  krótkie spotkanie dla rodziców.

2.  W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy modlitwą tych którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu.  Składane w to święto ofiary przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych – my będziemy wspierać siostry karmelitanki  w Gnieźnie.

3.  W tym tygodniu przypadają I czwartek i  piątek miesiąca. W czwartek  od  godz. 17.00  zapraszam do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w int. powołań do Bożej Służby. Zwieńczymy  ją o 17.30 wspólną modlitwą różańcową w tej intencji. O godz. 18.00  Eucharystia.  Chore bądź starsze osoby, które chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej odwiedzę  wyjątkowo tego  dnia   przed południem  –  początek o godz. 9.00.  Czekam na zgłoszenia.

 W I piątek (2.02)  spowiedź dla dzieci i  młodzieży od  godz. 17.00

4. Kalendarz liturgiczny:

–  śr.    – św. Jana Bosko

– czw. – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej (o 18.00 uroczyste wprowadzenie do katedry w Gnieźnie relikwii bł. Prymasa Tysiąclecia kard. Wyszyńskiego)

–  pt.    – Ofiarowanie Pańskie

5.  W sobotę o g. 9.30  jest zaplanowane  rozbieranie szopki i dekoracji świątecznej. Chętnych  do pomocy w pracach porządkowych  serdecznie zapraszam.

6.  Dzisiejsza niedziela jest już ostatnią, podczas której towarzyszą nam świąteczne dekoracje wraz ze żłóbkiem. Więc serdecznie zapraszam zwłaszcza dzieci  po południu o godz. 15.30 na wspólne śpiewanie kolęd  i  symboliczne „pożegnanie żłóbka”.

Dąbrówka  Kościelna,  27.01.2024 r.    (Ks. Proboszcz)