Niedziela Zesłania Ducha Świętgo

Niedziela  Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejszą uroczystością  Zesłania Ducha Świętego kończymy w Kościele  przeżywanie  okresu wielkanocnego.  Raz jeszcze  zapraszam osoby, które w tym roku nie pojednały się z Bogiem, do skorzystania z sakramentu Bożego Miłosierdzia i przystąpienia do  Stołu Pańskiego. Przykazaniom kościelnym można zadośćuczynić do przyszłej niedzieli  Trójcy Przenajświętszej.

2.   W poniedziałek (6.06.) – święto N.M.P. Matki Kościoła, zwane w tradycji drugim dniem Zielonych Świątek. Zapraszam na Eucharystię o godz. 11.00  lub  18.00

3.  Po następnej  niedzieli Trójcy Przenajświętszej  świętować  będziemy  Boże  Ciało.   Już  dziś  proszę  o  przygotowanie  ołtarzy  na  tę  Uroczystość:

            1 ołtarz  –  mieszk.  Karczewka               3  ołtarz – mieszk. Dąbrówki K.

            2 ołtarz  –  mieszk.  Zielonki                    4  ołtarz – mieszk. Turostówka II i Stęszewic

                zakończenie Oktawy będziemy przeżywać w  Turostówku I  i  Gniewkowie.

4.  Następna niedziela jest  drugą w  tym m-cu, zatem ofiarami zbieranymi tego dnia  wspierać  będziemy  nasze  prace przy świątyni.

5.    Dużymi krokami zbliża się czas nawiedzin naszej Parafii przez wędrującą kopię Obrazu Jasnogórskiej Matki – to 2/3 sierpnia tego roku. Naszą radość z tego faktu, poza duchowym przygotowaniem, wyrazimy w wymiarze zewnętrznym dekorując nasze domostwa. Wypada udekorować również trasę przejazdu, przynajmniej na wysokości wiosek,  przez które będzie ona wiodła, czyli Pawłowo Sk., Karczewo i Dąbrówka K. Po konsultacjach, została podjęta decyzja, że trasę  przyozdobimy chorągiewkami. Jej łączna długość to ok. 2,5 km (licząc obustronnie to 5 km). Będę wdzięczny jeśli wszystkie rodziny  i osoby samotne w  Parafii włączą  się  w  pokrycie  kosztów dekoracji  trasy,  kościoła, kwiatów. To kwota 20 zł.

  W gablocie są wywieszone przykładowe emblematy i chorągiewki, którymi możemy udekorować nasze domy. W najbliższym czasie będą do nabycia. Ich koszt w zależności  od wielkości kształtuje się od 1,50 – 4,50,-

6. Kalendarz liturgiczny:

            –  pn    –  święto  NMP Matki Kościoła

            –  śr.    –  św. Jadwigi Królowej

            –  czw. –  Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

            –  pt.    –  bł. Bogumiła

            –  sb.    –  św. Barnaby

Dąbrówka  Kościelna,  04.06.2022 r.

(Ks. Proboszcz)