Uroczystość Bożego Narodzenia

Uroczystość Bożego Narodzenia

Stajemy przy żłóbku betlejemskim, gdzie Pan Bóg objawia nam największą miłość w swoim Synu, który przyszedł do swoich. Niechaj więc ta MIŁOŚĆ będzie przez nas przyjęta i nieustannie budzi w sercach wiele nadziei. Całej Rodzinie Parafialnej oraz wszystkim Pielgrzymom i Gościom życzę błogosławionych Świąt, pokoju serca i wnoszenia w każdy kolejny dzień życia tych Bożych darów, które dziś stają się naszym udziałem.

1. Dziś Msza św. jeszcze o godz. 11.00. Jutro – drugi dzień świąt św. Szczepana, pierwszego męczennika. Zapraszam na Eucharystię o 8.30 lub o 11.00 swymi ofiarami  wspierać będziemy KUL.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które włożyły wiele trudu, pracy i czasu w przygotowanie Sanktuarium do tej Uroczystości. „Bóg zapłać” osobom z Dąbrówki, Gniewkowa, Pawłowa, Turostówka za uporządkowanie kościoła, świeże obrusy i stroiki, Państwu Szczegóła z Gniewkowa za ofiarowane choinki, panom: Szelewskiemu, Janiszewskiemu, Pasikowi i Nawrockiemu za postawienie choinek i pomoc przy żłóbku.

3. Również bardzo dziękuję za złożone ofiary przy okazji roznoszenia opłatków na nasze zobowiązania wobec Seminarium, Katedry i Kurii w Gnieźnie, osobom, które się tego podjęły w poszczególnych wioskach, a także za ofiary na ogrzewanie kościoła.

4. Zachęcam wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku oraz śpiewania pięknych kolęd. Niech rozbrzmiewają one w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – ich śpiewanie jest świadectwem naszej wiary.

5. Najbliższa niedziela jest świętem Świętej Rodziny. To dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Serdecznie zapraszam szczególnie małżonków na Eucharystię o godz. 11.00 w czasie której będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich

6. “W inny niż dotychczas sposób przeżyjemy również tradycyjną kolędę. Pandemia nie pozwala na wizyty księży w naszych domach. Dlatego bardzo proszę kapłanów, aby zapraszali na Msze święte do kościoła w poszczególne dni tygodnia mieszkańców danej ulicy czy wioski i w ten sposób, razem ze wszystkimi zgromadzonymi, modlili się o błogosławieństwo dla ich rodzin. Zanieśmy je wraz z modlitwą do naszych domów. Bądźmy szafarzami tego błogosławieństwa dla naszych najbliższych.” – pisze Ksiądz Prymas.

Zgodnie z sugestią naszego Pasterza, w kolejne dni będzie sprawowana Msza św. w int. mieszkańców poszczególnych wiosek z ich udziałem. Przedstawiciele rodzin po Eucharystii otrzymają tekst modlitwy, którą w gronie rodziny odmówią w swoich domach. Porządek sprawowanych kolędowych Mszy św. podam w niedzielę.

 

 

Dąbrówka Kościelna, 24.12.2020 r.
(Ks. Proboszcz)