Niedziela Świętej Rodziny

Niedziela Świętej Rodziny

1.Wczorajszą Uroczystością rozpoczęliśmy oktawę i okres Narodzenia Pańskiego,  niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał do niedzieli Chrztu  Pańskiego.

2.  Piątek jest ostatnim dniem „Starego Roku”. O godz. 16.30 będzie miało miejsce  wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej modlitwy. O 16.50 rozpoczniemy wspólne nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne, które zakończy Msza św. o 17.00  Serdecznie zapraszam do udziału w tym dziękczynnym, modlitewnym spotkaniu.  Wieczorna Eucharystia  będzie już  z  Uroczystości 01.01 (adekwatnie do  sobotniej wieczornej mszy św. z niedzieli)

 Ksiądz  Prymas wszystkim wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji udzielił na ten dzień dyspensy od  pokarmów mięsnych.

3.  W sobotę, w pierwszy dzień „Nowego Roku” przypada Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to tzw. święto nakazane – zobowiązujące nas do uczestnictwa w Mszy św.  Zatem, aby każdy  z  nas  mógł  po nocy  sylwestrowej wziąć  w niej udział  porządek   odprawiania  będzie nieco inny niż w niedzielę –  o godz. 11.00  i  po południu  o  13.30

4.    W  poniedziałek (27.XII) przypada 103 rocz. wybuchu Powstania Wielkopolskiego. To jedyne z  powstańczych zrywów niepodległościowych Polaków, które zakończyło się zwycięstwem w okresie zaborów. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o tych,  którzy oddali życie za naszą niepodległość  oraz udekorujmy nasze domy flagami narodowymi. W tym roku, po raz pierwszy  ta rocznica ma charakter  Święta Państwowego.

5. Kalendarz liturgiczny:

            – pn. – św. Jana, Apostoła

            – wt. – św. Młodzianków Męczenników

6.  Nasze wspólne modlitewne spotkania na Mszach św. kolędowych rozpoczniemy po Nowym Roku od poniedziałku 3 stycznia. Po Eucharystii w domu głowa Rodziny odmówi modlitwę błogosławieństwa i pokropi wodą święconą wszystkich domowników oraz dom bądź mieszkanie. Teksty modlitwy wraz z pamiątką po Eucharystii otrzymają przedstawiciele poszczególnych rodzin. Będę wdzięczny za złożone ofiary, które pomogą nam w pełni wywiązać się ze zobowiązań  za podjęte w tym roku prace: rozbudowa instrumentu organów, impregnacja owadobójcza więźby dachowej i wież kościoła oraz  przycinka koron drzew wokół kościoła.

Pamiętajmy  o  wymogu zasłaniania ust  i nosa  podczas  liturgii oraz zachowaniu odpowiednich  odległości  podczas  przyjmowania  Komunii  św.

Dąbrówka Kościelna,  26.12.2021 r.
(ks. Proboszcz)