Niedziela Świętej Rodziny

Niedziela  Świętej  Rodziny

 

1.Czwartek  jest ostatnim dniem „Starego Roku”. O godz. 16.30 będzie miało miejsce  wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej modlitwy. O 16.50  rozpoczniemy wspólne nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne, które zakończy Msza św. o 17.00  Serdecznie zapraszam do udziału w tym dziękczynnym, modlitewnym spotkaniu. Wieczorna Eucharystia  będzie już  z Uroczystości 01.01 (adekwatnie do  sobotniej wieczornej mszy św. z niedzieli)

2. W piątek, w pierwszy dzień „Nowego Roku” przypada Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Aby każdy z  nas mógł  po nocy  sylwestrowej wziąć  udział w  Eucharystii, porządek  będzie  nieco inny niż  w  niedzielę –  Zapraszam o godz. 11.00  lub  po  południu  o  13.30

3.  Z tą Uroczystością zbiega się I piątek  miesiąca  – okazja  do  spowiedzi św.  przed  Mszami św.  Chorych,  na indywidualną prośbę,  odwiedzę w sobotę  od godz. 9.00

4.  W tym tygodniu na wspólne Msze św. kolędowe o godz. 18.00 zapraszam:

– we wtorek  –  mieszkańców Gniewkowa

– w środę      –  mieszkańców Turostówka I, II i Stęszewic

Po następnej niedzieli zapraszam mieszkańców Dzwonowa, Dzwonowa Leśnego i Miączynka, dalej  Zielonki i Celińca, Głęboczka, Karczewa.

Proszę o przekazywanie informacji o sprawowanych Eucharystiach w int. mieszkańców danych miej-scowości osobom i rodzinom, które z różnych przyczyn do kościoła nie docierają. Zachęcam do zadbania o stan łaski uświęcającej, by móc w pełni przeżywać Eucharystię, bądź w domach przyjąć komunię św. duchową. Proszę także o przynoszenie wody w małych pojemnikach, która zostanie poświęcona w kościele i później wykorzystana w domach podczas wspónej rodzinnej modlitwy. Teksty modlitwy wraz z pamiątką po Eucharystii otrzymają przedstawiciele poszczególnych rodzin. Będę wdzięczny za złożone ofiary, które pomogą nam pokryć zobowiązania za podjęte w tym roku prace  (remont bocznych naw, przestrzeni pod chórem i kruchty; gazowanie kościoła; nowe dębowe drzwi w kruchcie  oraz rozbudowa organów)

 

Dąbrówka Kościelna, 27.12.2020 r.
(Ks. Proboszcz)